29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Glasgow City podpisało umowę z reprezentantką Polski Kinga Kozak

Glasgow City podpisało umowę z reprezentantką Polski Kinga Kozak

Zdjęcie: Georgia Reynolds / Glasgow City FC

Glasgow City pozyskało 19-letnią polską ofensywną pomocnicę Kingę Kozak ze zdobywczyni Pucharu Polski Cherny Sosnovic.

Kozak zadebiutował w seniorskiej reprezentacji osiem dni po swoich 18 urodzinach, kiedy Polska pokonała Azerbejdżan w eliminacjach Mistrzostw Europy UEFA Kobiet 2021. Od tego czasu stał się integralną częścią międzynarodowego składu seniorów głównej trenerki Niny Badlon i ma na swoim koncie 7 występów w seniorskiej kadrze.

Czarni dołączył do Kozak City z doświadczeniem w grze przeciwko Ferencvarosowi przeciwko Sosnowcu w zeszłym sezonie w Lidze Mistrzów UEFA Kobiet.

Kinga Cossack dołącza do Glasgow: „Jestem zadowolony z decyzji o przeprowadzce za granicę i przyjeżdżam do klubu piłkarskiego Glasgow City FC w Szkocji, mając nadzieję, że pomoże mi to rozwijać się jako piłkarz i człowiek.

„Klub bardzo mi zaufał i cieszę się, że wręczyłeś mi koszulkę z numerem 16, w której zagrała najlepsza zawodniczka klubu – Leanne Rose.

Główny trener Elaine Gleason skomentował: „Cieszymy się, że możemy przedstawić Kingę Cossack do Glasgow City FC. Kinga jest niezwykle młodym, utalentowanym, energicznym, kreatywnym pomocnikiem. Nie mam wątpliwości, że Kinga poprawi drużynę Glasgow City i będzie fantastycznym zawodnikiem dla fanów Glasgow City. Nie mogę się doczekać możliwości pracy z Kingą i zobaczenia, jak rozwija się wraz z zespołem przez cały sezon.

Holandia pokonała Niemcy w światowych rankingach FIFA / Coca-Cola Women’s World Rankings

Chcesz czytać takie wiadomości o piłce nożnej kobiet? Zarejestruj się, aby otrzymywać biuletyn piłkarski dla kobiet She Kicks

READ  Analiza: Polska jest głównym sojusznikiem Zachodu. Ale jej rząd nadal testuje granice demokracji