6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełdy azjatyckie wzrosły dzięki zakładom Fed na stopy procentowe i ponownemu otwarciu Chin w celu podniesienia juana

  • https://tmsnrt.rs/2zpUAr4
  • Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły, kontrakty terminowe na Nikkei wzrosły
  • Ma nadzieję, że raport CPI w USA pokaże mniejsze podwyżki Fed
  • Sezon wyników dużych banków rozpoczyna się w piątek
  • Dolar ratuje straty juanów na najwyższym poziomie od połowy sierpnia

SYDNEY (Reuters) – Giełdy azjatyckie rosły w poniedziałek, ponieważ nadzieje na łagodniejszą podwyżkę stóp procentowych w USA i otwarcie granic w Chinach poprawiły perspektywy światowej gospodarki.

Najszerszy indeks MSCI dotyczący akcji z regionu Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Wzrósł o 2,0%, do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy, z południowokoreańskimi akcjami (.KS11) Zysk 2,2%.

Chińskie blue chipsy (.CSI300) Dodał 0,7%, podczas gdy akcje w Hongkongu wzrosły (.HSI) skoczył o 1,4%. Chiński juan również wzrósł do najwyższego poziomu od połowy sierpnia poniżej 6,8000.

Japoński indeks Nikkei (.N225) Były zamknięte z powodu święta, ale kontrakty terminowe były sprzedawane po 26 215, w porównaniu z piątkowym zamknięciem gotówkowym na poziomie 25 973.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%, a Nasdaq o 0,3%. Kontrakty terminowe na EUROSTOXX 50 wzrosły o 0,6%, podczas gdy kontrakty terminowe na FTSE wzrosły o 0,3%.

Sezon zysków rozpoczyna się w tym tygodniu od głównych amerykańskich banków, ponieważ Street obawia się, że całkowity dochód nie będzie w ogóle roczny.

„Wyłączając energię, oczekuje się, że S&P 500 EPS (zysk na akcję) spadnie o 5%, napędzany presją na marże o 134 punkty bazowe” – napisali analitycy Goldman Sachs. Wchodząc w sezon sprawozdawczy, nastroje w przeglądzie zarobków są negatywne dla tej daty.

„Spodziewamy się dalszych rewizji w dół prognoz zysku na akcję w 2023 roku” – dodali. „Ponowne otwarcie Chin to jedno ryzyko w górę dla EPS 2023, ale presja na marże, podatki i recesja to większe ryzyko spadków”.

Oznaka presji pojawiła się w doniesieniach, że Goldman Sachs rozpocznie od środy redukcję tysięcy miejsc pracy w całej firmie, przygotowując się na trudne warunki gospodarcze. Czytaj więcej

READ  Puste zamówienia e-mail Burger Kinga wprowadzają w błąd tysiące klientów

W Azji Pekin otworzył teraz granice, które były praktycznie zamknięte od początku pandemii COVID-19, umożliwiając wzrost ruchu w całym kraju. Czytaj więcej

Analityk Bank of America, Winnie Wu, spodziewa się, że chińska gospodarka, druga co do wielkości na świecie, odniesie korzyści z cyklicznego ożywienia w 2023 r.

Odżywianie zanika

Nastroje na Wall Street poprawiły się w zeszłym tygodniu dzięki umiarkowanemu połączeniu silnych wzrostów płac w USA i wolniejszego wzrostu płac, wraz z gwałtownym spadkiem aktywności w sektorze usług. Rynek obniżył swoje typy na podwyżkę stóp Fed.

Kontrakty terminowe na fundusze Fed wskazują teraz na 25% szans na podwyżkę o pół punktu w lutym, w porównaniu z około 50% miesiąc temu.

To sprawi, że inwestorzy będą bardziej wrażliwi na wszystko, co prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell może powiedzieć na wtorkowej konferencji banku centralnego w Sztokholmie.

Zwiększa to również znaczenie czwartkowych danych dotyczących indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w USA, które mają pokazać spowolnienie rocznej inflacji do 15-miesięcznego minimum na poziomie 6,5%, a stopa bazowa spadnie do 5,7%.

„My w NatWest mamy prognozę CPI niższą od konsensusu, a jeśli jest poprawna, prawdopodobnie podniosłaby ceny rynkowe o 25 punktów bazowych w porównaniu z 50 punktami bazowymi” – powiedział John Briggs, analityk NatWest Markets.

„W kontekście należy postrzegać, że Fed nadal prawdopodobnie podniesie stopy procentowe kilka razy, a następnie utrzyma stopy procentowe na wysokim poziomie, dopóki inflacja nie zostanie zagwarantowana – dla nas oznacza to oprocentowanie funduszy na poziomie 5-5,25%.

Mieszane dane w piątek pokazały, że rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji gwałtownie spadła o 15 punktów bazowych do 3,57%, jednocześnie pchając dolara amerykańskiego w dół.

Wczesny poniedziałek euro utrzymywało się na stałym poziomie 1,0673 USD, po odbiciu od najniższego poziomu 1,0482 USD w piątek. Dolar spadł do 131,48 jena, oddalając się od zeszłotygodniowego szczytu 134,78, podczas gdy jego indeks ustabilizował się na poziomie 103,600.

READ  Obsesja Elona Muska na Twitterze nie jest głównym powodem spadku akcji Tesli

Brazylijski real nie został jeszcze sprzedany po aresztowaniu setek zwolenników byłego skrajnie prawicowego prezydenta Jaira Bolsonaro po inwazji na Kongres kraju, pałac prezydencki i Sąd Najwyższy. Czytaj więcej

Spadek dolara i rentowności były dobrodziejstwem dla złota, podnosząc je do najwyższego od ośmiu miesięcy poziomu około 1877 USD za uncję.

Ceny ropy ustabilizowały się po spadku o prawie 8% w zeszłym tygodniu w związku z obawami o popyt.

Ropa Brent wzrosła o 80 centów do 79,37 USD za baryłkę, podczas gdy ropa amerykańska wzrosła o 78 centów do 74,55 USD za baryłkę.

Reportaż od Wayne’a Cole’a. Montaż przez Bradleya Perretta i Christophera Cushinga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.