19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje, dane, wiadomości i zarobki

Akcje, dane, wiadomości i zarobki

Bezrobocie w strefie euro utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie, pomimo spowolnienia gospodarczego

Bezrobocie w strefie euro utrzymało się w listopadzie na rekordowo niskim poziomie, pomimo spowolnienia wzrostu gospodarczego w całym regionie.

Bezrobocie utrzymywało się w listopadzie na stałym poziomie 6,5%, niezmienionym od października, według danych Eurostatu, w sumie 10,97 mln osób.

Liczba ta jest najniższa od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1998 roku i jest zgodna z prognozami ekonomistów opublikowanymi przez The Wall Street Journal.

Oczekuje się, że bezrobocie wzrośnie w pierwszej połowie 2023 r. wraz ze wzrostem presji recesyjnej i prawdopodobnie osiągnie 7% do połowy roku, zgodnie z FactSet, jak donosi Reuters.

– Hannah Ward Glinton

sprzedaż Lidla GB wzrosła o 25% w okresie świątecznym; Sklep liczy na dalszy wzrost bazy klientów

Niemiecki oddział supermarketów Lidl w Wielkiej Brytanii poinformował, że sprzedaż wzrosła o 24,5% w ciągu czterech tygodni poprzedzających Boże Narodzenie w porównaniu z 2021 r.

Ponad 1,3 miliona klientów zrobiło zakupy w Lidlu w tygodniu kończącym się 24 grudnia w porównaniu z poprzednim rokiem, powiedział dyskont.

Sklep powiedział, że spodziewa się, że więcej klientów przestawi się z innych grup supermarketów w 2023 r., ponieważ konsumenci nadal odczuwają skutki kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

– Hannah Ward Glinton

Alibaba prowadzi do wzrostów w indeksie Hang Seng, ponownie skupiając się na powiązanych akcjach

CNBC Pro: Goldman Sachs ujawnia akcje gotowe zarobić na boomie na samochody elektryczne, co daje ponad 100% wzrost

Według Goldman Sachs akcje starszych producentów samochodów i producentów części przyciągną nowych inwestorów, którzy będą zmierzać w kierunku pojazdów elektrycznych i zielonych technologii.

Bank z Wall Street powiedział, że ponieważ tradycyjne firmy samochodowe zwiększają swój udział w dochodach z nowych technologii neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, prawdopodobnie będą stopniowo włączane do funduszy ESG i skorzystają na wzroście cen akcji.

READ  Jak Hongkong przygotowuje się do regulacji stablecoinów?

Bank inwestycyjny wymienił 13 spółek, które skorzystają na nowym trendzie, w tym jedną dającą 100% wzrost:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

CNBC Pro: Mark Mahaney z Evercore ujawnia swoje najlepsze typy technologiczne na 2023 r. — i daje jeden wzrost o prawie 200%

Główny analityk technologiczny, Mark Mahaney, ma pozytywne perspektywy dla akcji spółek technologicznych po trudnym dla sektora roku 2022.

Zdaniem analityka, który ujawnił trzy najlepsze typy na 2023 rok, inwestorzy powinni pozostać selektywni.

Profesjonalni abonenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

CNBC Pro: Bank of America właśnie dodał te akcje biotechnologiczne do swojej listy wyborów w pierwszym kwartale

Bank of America dodał szereg spółek biotechnologicznych – obecnie gorący sektor na Wall Street – do swojej listy najlepszych ofert w pierwszym kwartale.

Bank wybrał akcje spółek biotechnologicznych, a także niektóre spółki z branży technologii medycznych, w ramach tematycznych wyborów inwestycyjnych, wokół tematów, które według niego są związane z „przekształcającym się światem”.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

Rynki europejskie: Oto zaproszenia na otwarcie

Rynki europejskie zmierzają w kierunku pozytywnego otwarcia na początku nowego tygodnia handlowego.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE100 Oczekuje się, że indeks otworzy 24 punkty na 7723, niemieckim Dax 79 punktów wyższy do 14 689 we Francji kk Wzrost o 32 punkty na 6893 i we Włoszech FTSE MIB Według danych IG wzrósł o 91 punktów do 24 271.

Dane opublikowane w czwartek obejmują stopę bezrobocia w strefie euro za listopad, francuskie dane handlowe za listopad i niemiecką produkcję przemysłową za ten sam miesiąc.

– Holly Ellytt