25 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

2 godziny temu

Europejskie giełdy otwierają się niżej

Europejskie giełdy otworzyły się niżej, a akcje banków nadal spadały na ujemne poziomy po globalnym spadku z banku w Dolinie Krzemowej.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 spadł o 0,4% we wczesnej fazie notowań, przy większości głównych sektorów i giełd notowanych na minusie. Akcje detaliczne doprowadziły do ​​​​spadku o 1,9%, a następnie akcje ropy i gazu, które spadły o 1,4%. Akcje banków spadły o 0,5%.

– Hannah Ward Glinton

2 godziny temu

BMW podnosi prognozy marży, spodziewając się wyższych dostaw w miarę zwiększania sprzedaży pojazdów elektrycznych

Niemiecki producent samochodów BMW powiedział w środę, że spodziewa się marży EBIT (zysk przed odsetkami i opodatkowaniem) w wysokości 8-10% dla swojej gamy samochodów w 2023 r., z ustaloną datą dostawy. Niewielki wzrost od 2022 r. Ceny sprzedaży mają pozostać na „stabilnym” poziomie.

Spółka potwierdziła wyniki za cały rok 2022 Wspomniałem o zeszłym tygodniuw tym EBIT w wysokości 10,6 mld euro (11,4 mld USD) dla sektora samochodowego, co stanowi marżę w wysokości 8,6% w zeszłym roku.

BMW jest w trakcie masowego wprowadzania pojazdów elektrycznych na baterie i oczekuje, że osiągnie ponad 50% udziału BEV przed 2030 r. Udział BEV firmy ma osiągnąć 15% w 2023 r.

Ruxandra Jurdach

8 godzin temu

Produkcja przemysłowa Chin, sprzedaż detaliczna wzrosła w okresie styczeń-luty

Oficjalne dane pokazały, że produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w okresie styczeń-luty o 2,4%.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w tym samym okresie o 3,55%, zgodnie z oczekiwaniami.

Inwestycje w środki trwałe w Chinach w pierwszych dwóch miesiącach roku wzrosły o 5,5%, powyżej oczekiwań ekonomistów ankietowanych przez Reutera, którzy spodziewali się wzrostu o 4,4%.

Chiński intra-yuan osłabił się po publikacji danych i osiągnął poziom 6,8822 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Ludowy Bank Chin utrzymał oprocentowanie 481 miliardów juanów średnioterminowych pożyczek jednorocznych na poziomie 2,75%.

READ  Kontrakty CBS i Foxa z NFL zapobiegną „dużej obniżce” ceny niedzielnego biletu

10 godzin temu

Powstanie japońskich banków po ożywieniu banków na Wall Street

Japońskie indeksy finansowe wzrosły w środę rano, odwracając trend obserwowany wcześniej w tygodniu i po ożywieniu banków na Wall Street.

Notowane w Tokio Mitsubishi UFJ Financial Group zyskało 3,25 proc., Sumitomo Mitsui Financial Group – 2,73 proc., a Mizuho Financial Group – 2,04 proc. Nomura Holdings zwyżkował o 1,7 proc.

Tymczasem gigant technologiczny SoftBank Group odnotował marginalną stratę w wysokości 0,62%.

7 godzin temu

Akcje z sektora opieki zdrowotnej i technologii przodują w horyzoncie w Hongkongu

Hang Seng z Hongkongu przewodził wzrostom w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ w środę wzrósł o 2,35%, wspierany przez akcje opieki zdrowotnej i technologii.

Wśród największych zysków w indeksie znalazła się wyszukiwarka Baidu, która wzrosła o 6,28%, Alibaba Health Information Technology, która wzrosła o 5,59%, oraz firma internetowa Netease, której akcje wzrosły o 4,02%.

Jednak największym zyskiem na HSI był Orient Overseas (International), który wzrósł o 9,49%. Firma jest spółką macierzystą Orient Overseas Container Shipping Company.

– Lim Hwi Ji

11 godzin temu

Wskaźniki potwierdzają BofA, że w Stanach Zjednoczonych panuje deflacja, a płynność przewyższa akcje

Ilościowe wskaźniki rynkowe monitorowane w Bank of America przez zespół kierowany przez eksperta od aktywów i stratega ilościowego Alexa Makedona oraz stratega ds. faza), podał raport opublikowany w poniedziałek, we wtorek, drugi miesiąc z rzędu w lutym.

Cofając się do 1990 r., podobne warunki panowały siedem razy, a spadki trwały średnio 12 miesięcy (ale wahały się od sześciu miesięcy w latach 1995-1996 do 19 miesięcy podczas światowego kryzysu finansowego), podał Bank of America.

Co więcej, „gotówka jest teraz alternatywą”, powiedział BofA, dodając: „Uważamy, że gotówka jest bardziej atrakcyjna niż akcje, biorąc pod uwagę naszą prognozę całkowitego zwrotu na poziomie 2% do 3% dla S&P 500 w tym roku” w porównaniu z gotówką- oprocentowane 5% na krótkoterminowych bonach skarbowych, a ekonomiści banku „nadal oczekują ostatecznej stopy procentowej na poziomie 5,25–5,5%, nawet po ostatnich wydarzeniach”.

READ  Produkcja w Chinach gwałtownie się kurczy wraz ze wzrostem liczby przypadków COVID

Zespół pisze, że najlepsze strategie inwestowania w akcje opierają się na przepływach pieniężnych firm. Strategie te, które kładą nacisk na swobodny przepływ środków pieniężnych w stosunku do wartości przedsiębiorstwa lub ceny w celu liberalizacji wskaźników przepływów pieniężnych, „wykazywały lepsze wyniki niż indeks we wcześniejszych spadkach koniunktury, szczególnie poza erą polityki zerowych stóp procentowych (ZIRP), kiedy gotówka miała niewielką wartość”. wciąż nieznany. Ograniczony przez aktywnych menedżerów i niedrogi w porównaniu z historią.

Pomysł Bank of America polega na tym, że akcje, które oferują swobodny przepływ gotówki i dywidendy, są „ptakiem w garści”, podczas gdy akcje wzrostowe o stosunku ceny do zysku są pomysłami „kupowania marzeń”. Na nieszczęście dla tych, którzy stawiają na odbijających się liderów z przeszłości, „długoterminowe akcje (kupowanie wymarzonych akcji wzrostowych, które są bardziej wrażliwe na koszty finansowania) mogą mieć więcej miejsca na potknięcie” – powiedział BofA.

– Scotta Schneibera

12 godzin temu

Lennar, Pierwsza Rzeczpospolita wśród poruszających się po godzinach akcji

Lennar – Akcje firmy budującej dom zyskały około 3% w rozszerzonym obrocie. Lennar przebił oczekiwania analityków dotyczące zysków i przychodów za ostatni kwartał, według Refinitiv. Firma odnotowała zysk w wysokości 2,06 USD na akcję przy przychodach w wysokości 6,49 mld USD.

Pierwsza Republika – Akcje banków regionalnych po dzwonku znów rosły, ostatnio o 8,9%. Inne nazwy banków, Western Alliance i KeyCorp, również wzrosły, zyskując odpowiednio około 5% i 3%.

Przeczytaj pełną listę akcji po godzinach pracy tutaj.

-Samanta Sobin

12 godzin temu

3 miliony — najniższe od 10 lat — wśród 15 nowych 52-tygodniowych minimów S&P 500 we wtorek.

Spośród 15 spółek z indeksu S&P 500, które we wtorek osiągnęły 52-tygodniowe minima, 3 miliony były, które spadły do ​​najniższego poziomu od lutego 2013 r. 3M, dawniej Minnesota Mining and Manufacturing, była jedyną spółką w 15. średnią przemysłową Dow Jones.

 • DISH Network, najniższy od 2009 roku
 • Hasbro (HAS), najniższy od marca 2020 r
 • VF Corp. (VFC), najniższy poziom od 2011 roku
 • Hormel (HRL), najniższy poziom od 2019 roku
 • Devon Energy (DVN), najniższy od stycznia 2022 r
 • Centene (CNC), najniższy poziom od października 2021 r
 • CVS Health (CVS), najniższy poziom od kwietnia 2021 r
 • Południowy zachód (LUV), najniższy od maja 2020 r
 • 3 miliony (milion miesięcy), najniższy poziom od 2013 roku
 • Gen Digital (GEN), najniższy od marca 2020 r
 • CF Industries (CF), najniższy poziom od lutego 2022 r
 • WestRock (WRK), najniższy od sierpnia 2020 r
 • Advance Auto Parts (AAP), najniższy poziom od maja 2020 r
 • Organon (OGN), najniższy od czasu wprowadzenia go do firmy Merck w czerwcu 2021 r
 • Boston Properties (BXP), najniższy od 2009 roku
READ  Netflix, AMEX i dwie największe firmy księgowe zrywają z Rosją

Trzy akcje z indeksu S&P 500 osiągnęły we wtorek 52-tygodniowe maksima:

 • Arista Networks (ANET), najwyższy od 2014 roku, aby wejść na giełdę
 • Cadence Design Systems (CDNS), był na najwyższym poziomie, kiedy ECAD wszedł na giełdę w 1987 roku
 • GE Healthcare Technologies (GEHC), najwyższy od czasu debiutu GE w grudniu 2022 r

– Scotta Schneibera, Christophera Hayesa

12 godzin temu

Kontrakty terminowe na akcje są otwarte