1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Goldman Sachs spodziewa się dużej wypłaty z transakcji bankowej w Dolinie Krzemowej

Goldman Sachs spodziewa się dużej wypłaty z transakcji bankowej w Dolinie Krzemowej

Ale nie wszyscy demokratyczni senatorowie i ich sojusznicy zgadzają się, że winowajcą była tu deregulacja z 2018 roku: John Tester z Montany i Angus King, niezależny od Maine, obaj powiedzieli, że Stań przy ich głosie cofnąć się pięć lat temu. Ten podział, w połączeniu z szerokim republikańskim sprzeciwem wobec ostrzejszych przepisów bankowych, oznacza, że ​​trudno jest zobaczyć ścieżkę legislacyjną.

Obawy o regionalnych pożyczkodawców nadal słabną. Akcje mniejszych banków, takich jak First Republic, Western Alliance i PacWest Bancorp, skoczyły we wtorek, ponieważ inwestorzy zostali uspokojeni wsparciem banków ze strony Fed. Akcje Charlesa Schwaba również wzrosły we wtorek, ponieważ dyrektor generalny firmy powiedział, że jej bank jest nieruchomy Otrzymuj wpływy depozytowe.

Zadanie oczyszczenia upadłych banków jeszcze się nie skończyło. Firmy inwestycyjne, takie jak Apollo i Blackstone, rozważają oferty nabycia części portfela kredytowego Silicon Valley Bank, prawdopodobnie przy użyciu Przy wsparciu inwestorów venture capital. I Wierzyciele się zebrali W oczekiwaniu na ewentualne ogłoszenie upadłości przez bank.

Tymczasem organizatorzy zaczęli Poproś o oferty dla banku podpisu.


Prezes BlackRock, Larry Fink, wykorzystał swój wpływowy coroczny list, aby skłonić światowych liderów biznesu do podjęcia większych działań w zakresie zmian klimatu i przekształcenia ich słów o celach korporacyjnych w czyny. Jego list roku, opublikowany w środę, kontynuuje ten temat, ale zawiera również aktualne (surowe) ostrzeżenie: sektor bankowy będzie musiał się przekształcić po upadku banku w Dolinie Krzemowej w zeszłym tygodniu, aby przetrwać. .

Akcje banków mogły odbić, ale obawia się zarazy – i stagnacja – wytrwać. Fink ostrzegł, że pożyczkodawcy będą musieli działać inaczej w dobie wysokich stóp procentowych. Będą również musieli stawić czoła surowszym zasadom i większemu nadzorowi regulacyjnemu w wyniku upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank. Powiedział, że będą musieli utrzymywać większy kapitał w swoich księgach (który prawdopodobnie musieliby dodać za pośrednictwem rynków kapitałowych), aby uniknąć tego rodzaju „niedopasowania płynności”, które doprowadziło do upadku SVB.

READ  Dow Jones: Akcje spadają w związku z obawami o kolejną dużą podwyżkę stóp Fed

Poprzednie cykle szybkiego zacieśniania stóp procentowych przez Fed „doprowadziły do ​​​​masowych zawirowań finansowych” Na przykład bankructwo Orange County w Kalifornii w 1994 roku, pisał, oraz kryzys oszczędności i pożyczek lat 80. i 90. XX wieku. „Nie wiemy jeszcze, czy konsekwencje łatwego pieniądza i zmian regulacyjnych znikną w amerykańskim regionalnym sektorze bankowym (podobnie jak w przypadku kryzysu S&L), wraz z większą liczbą przepadków i zamknięć w przyszłości” – powiedział.