26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Georgia Bulldogs pokonali Ohio State Buckeyes i awansowali do College Football Playoff Championship

Georgia Bulldogs pokonali Ohio State Buckeyes i awansowali do College Football Playoff ChampionshipCNN

Georgia Bulldogs awansowała do turnieju College Football Playoff po pokonaniu Ohio State Buckeyes 42-41 w drugim meczu półfinałowym sobotniego College Football Playoff.

Z przewagą sześciu punktów pod koniec czwartej kwarty, broniąca tytułu mistrza kraju, Georgia, przejechała 72 jardy, którą po raz trzeci pokonał rozgrywający Stetson Bennett i objął prowadzenie na 54 sekundy przed końcem.

Stan Ohio wykorzystał ten czas, aby wepchnąć piłkę w pole do kosza z gry, ustawiając 50-jardową próbę kopacza Noah Ruggles. Ale Ruggles uderzył z kopnięcia w lewo, a Bulldogs uciekli z jednopunktowym zwycięstwem.

Według NCAA Georgia jest pierwszą drużyną, która wróciła z 14-punktowego deficytu w czwartej kwarcie w historii futbolu uniwersyteckiego.

Wcześniej w sobotę Horned Frogs z trzeciego rozstawionego Texas Christian University weszli do pierwszego meczu półfinałowego jako słabsi i wywołali ogromne zdenerwowanie, odnosząc ekscytujące zwycięstwo 51-45 z drugim rozstawionym Michigan Wolverines.

The Horned Frogs, którzy rozpoczęli sezon poza Top 25, pokonali wcześniej niepokonanego Michigan Wolverines 51-45 w najwyższej punktacji Fiesta Bowl w historii. Mistrzowie Wielkiej Dziesiątki weszli do gry, faworyzując więcej niż przyłożenie, ale TCU nigdy nie pozostawał w tyle w meczu na drodze do mistrzostw kraju.

Wicemistrz Heismana, Max Duggan, rzucił na 225 jardów i miał łącznie cztery przyłożenia, podczas gdy Emari Demarcado dodał 150 jardów po ziemi w Fiesta Bowl w Glendale w Arizonie.

Bulldogs zmierzą się z Horned Frogs w poniedziałek 9 stycznia na stadionie SoFi w Inglewood w Kalifornii w meczu o mistrzostwo.

TCU będzie walczyć o swoje pierwsze mistrzostwo kraju od 1938 roku i pierwsze dla zespołu Big 12 od 2005 roku, podczas gdy Georgia chce być pierwszym mistrzem kraju jeden po drugim od Alabamy w 2011 i 2012 roku oraz pierwszym powtórnym mistrzem w playoffach futbolu uniwersyteckiego era.