19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Geolodzy odkryli w Polsce „skarb” tropów dinozaurów

Największe odciski łap mięsożernych dinozaurów mają 40 cm długości i często można je zobaczyć na skórze.

Kilkaset śladów dinozaurów reprezentujących co najmniej siedem gatunków zostało odkrytych i odkrytych przez geologów. (Obraz reprezentatywny)

W Polsce odnaleziono setki śladów dinozaurów, dobrze zachowanych nawet w łuskowatej skórze, co daje geologom wgląd w złożony ekosystem sprzed około 200 milionów lat.

Polski Instytut Geografii-Państwowy Instytut Badawczy określa go jako skarb, The Znaleziono ślady skamieniałości i kości 130 km (80 mil) na południe od Warszawy w kopalni gliny na wolnym powietrzu w Borgovis.

„Wśród śladów pozostawionych przez dinozaury można przeczytać ich zachowanie i zwyczaje… mamy ślady dinozaurów biegających, pływających, odpoczywających i siedzących” – powiedział geolog Krzekorsk Nietzsche.

Największe odciski łap mięsożernych dinozaurów mają 40 cm długości i często można je zobaczyć na skórze.

„Aby taki poziom ochrony był możliwy, w krótkim okresie musi mieć miejsce bardzo szczególne wydarzenie” – powiedział w oświadczeniu geolog Greskors Pyenkowski.

Kilkaset śladów dinozaurów, Reprezentujące co najmniej siedem gatunków, zostały odkryte, a geolodzy twierdzą, że nadal istnieje prawdopodobieństwo ich odkrycia. Fragmenty kości znaleziono również u zwierząt i ryb.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć IndiaToday.in Pełne pokrycie infekcji wirusem koronowym.

READ  Ukraina pokonała Polskę w rzutach karnych w hokejowych kwalifikacjach olimpijskich