26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wprowadza nowe przepisy do walki z epidemią

WARSZAWA: Polska w środę wprowadziła nowe ograniczenia dotyczące liczby osób w restauracjach, hotelach i teatrach, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w zatoce osiągnęła najwyższy poziom od kwietnia.
Nowe limity 30 procent maksymalnej skuteczności nie dotyczą osób zaszczepionych i nakładają na właścicieli firm obowiązek weryfikacji statusu szczepionki.
Prawo pozwala pracodawcom na weryfikację ostatniego testu, który pokazuje, że pracownicy byli szczepieni lub nie Govit-19 Przechodzi również przez Parlament.
Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Polsce odnotowano 669 zgonów kowbojów, najwięcej od kwietnia.
„Większość jest nieszczepiona” – powiedział rzecznik rządu Piotra Mllera Powiedział prywatnemu nadawcy Odrzutowiec radiowy.
Jedynym znanym obecnie rozwiązaniem naukowym jest szczepienie i szybkie reagowanie na chorobę” – powiedział.
Ministerstwo zdrowia zapowiedziało, że od 1 marca chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia, nauczycieli i wojska, ale rząd jest w tej sprawie podzielony.
Od środy osoby przylatujące do Polski spoza unijnej strefy Schengen będą zobowiązane do posiadania dowodu negatywnego testu zdanego na 24 godziny przed przekroczeniem granicy.
Między innymi szkoły przestawią się na naukę na odległość na kilka dni po obu stronach świąt Bożego Narodzenia, co oznacza, że ​​dzieci będą poza szkołą od 20 grudnia do 9 stycznia.
Z wyjątkiem klubów nocnych powinny być zamknięte Na nowe lata Imprezy.
Polski prawicowy populistyczny rząd do tej pory był bardzo ostrożny w naśladowaniu innych krajów europejskich w przyjmowaniu świadectw szczepień i szczepień obowiązkowych.
Niechęć do szczepień jest jeszcze wyższa w Polsce, która liczy 38 mln mieszkańców, z czego w pełni zaszczepionych jest tylko 54 proc. populacji.
Większość partii opozycyjnych wezwała rząd do nałożenia surowszych sankcji Partia Lewicy Zaproponował programy obowiązkowych szczepień dla wszystkich dorosłych w Polsce.