21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Gary Lineker wycofuje się z prezentowania meczu dnia

Gary Lineker wycofuje się z prezentowania meczu dnia

  • Napisane przez Rachel Russell i Charliego Adamsa
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

BBC poinformowało, że Gary Lineker wycofa się z prezentowania meczu dnia, dopóki nie zostanie osiągnięte porozumienie w sprawie korzystania przez niego z mediów społecznościowych.

Wynika to z kłótni o neutralność w związku z komentarzami, które krytykował nową politykę azylową rządu.

BBC stwierdziło, że uważa „niedawną aktywność Undeniable w mediach społecznościowych za naruszenie naszych wytycznych”.

Dodała, że ​​powinien „trzymać się z dala od opowiadania się po którejś ze stron w kwestiach politycznych lub różnicach politycznych”.

BBC powiedziało, że w ostatnich dniach prowadziło „szerokie dyskusje z Garym i jego zespołem” i „zdecydowało, że wycofa się z prezentowania meczu dnia, dopóki nie osiągniemy uzgodnionego i jasnego stanowiska w sprawie korzystania przez niego z mediów społecznościowych”.

Kontynuował: „Jeśli chodzi o prowadzenie naszej relacji z piłki nożnej i sportu, Gary nie ma sobie równych.

„Nigdy nie mówiliśmy, że Gary powinien być bezmyślny lub że nie może mieć własnego punktu widzenia w sprawach, które są dla niego ważne, ale powiedzieliśmy, że powinien unikać opowiadania się po którejś ze stron w polityce partyjnej lub politycznej. kontrowersje”.

Inny ekspert, Ian Wright, powiedział, że nie pojawi się w „Solidarności”, tweetując: „Wszyscy wiedzą, co oznacza dla mnie dzisiejszy mecz, ale powiedziałem BBC, że nie będę tego robić jutro. Solidarność”.

We wtorek minister spraw wewnętrznych Soella Braverman przedstawiła plany rządu, aby uniemożliwić osobom przybywającym do Wielkiej Brytanii nielegalnie ubieganie się o azyl, próbując zaradzić wzrostowi liczby osób przekraczających kanał La Manche na małych łodziach.

Braverman skrytykował tweet Linekera, mówiąc, że „minimalizuje on nieopisaną tragedię” Holokaustu.

Minister spraw wewnętrznych, przemawiając w podcaście BBC Political Thinking, powiedziała, że ​​porównanie z nazistami było „leniwe i nieprzydatne” oraz powiedziała, że ​​jej rodzina „bardzo silnie odczuwa wpływ Holokaustu”, ponieważ jej mąż jest Żydem.

Planom rządu sprzeciwiało się również wielu posłów opozycji i organizacji charytatywnych.

Premier Rishi Sunak bronił propozycji, mówiąc, że zatrzymanie małych łodzi jest „priorytetem” dla Brytyjczyków.

Lineker jest gospodarzem Match of the Day od 1999 roku i jest najlepiej opłacaną gwiazdą BBC, zarabiając około 1,35 miliona funtów w latach 2020-21.

Pracuje dla BBC jako wolny strzelec.

Były piłkarz udzielał wcześniej schronienia osobom ubiegającym się o azyl i publicznie opowiadał się za lepszymi prawami i ochroną uchodźców. Krytykował także kolejne konserwatywne rządy w kwestiach, w tym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Jego komentarze zyskały szerokie poparcie w mediach społecznościowych, a jeden tweet uzyskał 235 000 polubień.