20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Fordo otwiera polski urząd i mianuje głowę państwa

Fordo otwiera polski urząd i mianuje głowę państwa

Michael Vaux. Zdjęcie: Forto

Forto kontynuuje ekspansję na rynki Europy Wschodniej z nowym biurem w Warszawie i mianowaniem Powella Schwarzene na stanowisko dyrektora w Polsce.

Dostawca zdigitalizowanych rozwiązań w zakresie współdzielenia ładunku i łańcucha dystrybucji w transporcie lotniczym, morskim i kolejowym, lokalizacja jest częścią ważnej sieci logistycznej, która dociera do lotnisk w Warszawie, Katowicach i Gdańsku i zapewnia szybki dostęp do wszystkich głównych rynków w Europie: Niemiec, Francji, Włochy, Hiszpania i Anglia.

Skwarlo dołączył do Forto po tym, jak pełnił funkcję Dyrektora Lotnictwa ds. Lotnictwa Morskiego i Lotnictwa SA w warszawskiej OMIDA, natomiast w OMIDA otworzył oddział skupiający się na lotnictwie – budowaniu biznesu i zespołu od podstaw.

Z ponad 20-letnim doświadczeniem w transporcie i logistyce, UTi Worldwide Inc. A Skwarlo pełnił różne role związane z produkcją morską / towarową i zarządzaniem szlakami handlowymi dla takich dostawców, jak DB Schenker Sp.

Michael Wax, współzałożyciel i dyrektor generalny Forto, powiedział: „Doświadczenie Paula w pracy z klientami i budowaniu partnerstw na lokalnym rynku to jedyny sposób na rozszerzenie naszej obecności i zapewnienie obsługi logistyki cyfrowej klientom w regionie”. „To ekscytujące mieć na pokładzie kogoś, kto ma wiedzę i osiągnięcia Paula”.

Schwarlo powiedział: „Polska przeżywa obecnie niesamowite tempo, zwłaszcza w logistyce. Musimy wiele zrobić, jeśli chodzi o usprawnienie procesów – zwłaszcza w cyfryzacji. Fordo wnosi ze swoją ofertą odpowiednie możliwości.

Zespoły Forto w Polsce obejmują zarządzanie klientami lokalnymi, operacje logistyczne oraz inżynierów technicznych wspieranych przez międzynarodową sieć zespołów logistycznych, operacyjnych i technicznych na całym świecie.

Od momentu założenia w 2016 r. Forto Berlin przekształciło się z małej grupy w przedstawicielstwo globalne – z biurami w Niemczech i Azji, w tym w Szanghaju, Ningbo, Shenzhen, Singapurze i Hongkongu.

W 2021 roku firma rozszerzyła swoją działalność o biura w Kopenhadze, Aarhus, Madrycie, Rotterdamie i Ho Chi Minh City. Forto poinformowało, że do 2022 r. planuje dalsze rozszerzenie zasięgu do klientów w Belgii, Szwecji i południowej Europie.

READ  Mistrzostwa Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów 2023 w Polsce

Na początku tego roku firma ogłosiła nową inwestycję serii D w wysokości 250 mln USD, kierowaną przez Disruptive i obejmowała udział poprzednich inwestorów, w tym Softbank Vision Fund 2, G Squared, Northzone, Unbound i AP Moeller Holding.