24 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FNE Visegrad YR2021: Wystawa: Polish Box Office Hover

WARSZAWA: Polska kasa jest obecnie świadkiem czwartej fali COVID-19 pomimo rosnącej frekwencji i przychodów, co daje dystrybutorom nadzieję na dalsze ożywienie w 2022 roku.

W tym dobrym serialu, który od czerwca 2021 r. cieszą się w polskich kinach, pojawiły się liczne wysokiej jakości produkcje filmowe, które pojawiły się na polskich ekranach od czasu ponownego otwarcia kin po trzeciej ogólnokrajowej blokadzie w maju 2021 roku. Dane zostały zebrane i opublikowane. Pokazuje nowy przez Boxofficemojo.com James Bond Tytuł stał się najbardziej udanym filmem w Polsce w tym roku. Nie ma czasu na śmierć, z udziałem Daniela Craiga, wszedł do polskich kin 1 października i miał swój pierwszy weekend pokazowy z ponad 440 000 zgłoszeń; ZŚlub Wojciecha Smarzowskiego2 Od tego czasu tytuł został obciążony w Polsce 3,3 mln USD. „Bardzo się cieszymy, że możemy pokazać ten film publiczności na dużym ekranie. Jesteśmy wdzięczni producentom, którzy nie ulegli presji i zdecydowali się na wyświetlanie tylko w kinach. Film wywołuje elektryzujące wrażenie; To świetny produkt” – powiedział Slavomir Solomon, szef biura Washington Science Monitor w Waszyngtonie Forum Filmowe Polska Firma dystrybucyjna, opublikowana Nie ma czasu na śmierć W teatrach w Polsce.

W międzyczasie, Wzgórze, który ukazał się w polskich kinach 22 października, osiągnął niesamowity koniec od momentu premiery, zarobił łącznie 3,2 mln USD. Trzecim najczęściej oglądanym filmem w Polsce w tym roku jest lokalna produkcja Patrick Vegas Pitbull-Exodus Wyprodukowany przez reżyserską firmę Vega Investments, miał swoją premierę w Polsce 11 listopada 2021 roku i zarobił 3 miliony dolarów w ciągu pierwszych 10 dni w polskich kinach. Udostępniono ten obraz Świat kina. Amerykański hit po filmie Vega Wieczności, Łącznie zarobił 2,8 mln USD i do 9 raty Szybcy i wściekli Serial zarobił 1,2 mln USD od momentu otwarcia w polskich kinach 25 czerwca 2021 roku.

READ  Polska wybierze lokalnie wpis Vision Eurovision 2022

Warto zauważyć, że lokalna produkcja od dwóch lat zawsze góruje nad polską kasą. Mamy nadzieję, że ten trend powróci jesienią 2021 roku, a wiele wybitnych polskich premier wskazuje na pomyślne rezultaty. W pierwszy weekend pokazowy nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego zarejestrowano blisko 140 000 zgłoszeń, co czyni go jego pierwszym filmem. Ślub (Widoki studia) 8 października 2021 r. Cyprian zm. Do czasu nowej sztuki Oleńki był to najbardziej udany festiwal premier filmowych dla polskiego tytułu w 2021 roku. Jest głodny Powrót napisany przez Kingę TepskąKrokodyle / Wściekli, z udziałem słynnego polskiego aktora Mateusza Damięckiego, od pierwszego weekendu otwarcia 22 października 2021 roku otrzymał 141 900 widzów. Świat kina.

„Kino powoli odbudowuje swoje status quo po silnym wpływie epidemii i wynikających z niej ograniczeń. Spektakl w pierwszych dwóch kwartałach tego roku znów był bardzo powolny, ponieważ teatry w Polsce były zamknięte do połowy maja. Niemniej jednak okres wakacji letnich, który właśnie się skończył, pozwala nam z większą ufnością patrzeć na nadchodzące miesiące. Całkowita liczba widzów kin w tym okresie stanowiła około 70% całkowitej liczby zarejestrowanych w tym samym okresie przed epidemią. To dobry wynik, w ofercie jest mniej polskich filmów – a te zazwyczaj przyciągają sporą większość naszej widowni – a powrót do kina latem po jakimś czasie może nie być pierwszym wyborem. Wyłączanie. Mamy nadzieję, że takie „stałe” przychody na pewno nastąpią, gdy najatrakcyjniejsze produkty będą dostępne na dużym ekranie” – powiedział prezes zarządu Frederick Ferardi. Świat kina, U czołowych polskich dealerów i CFO Kanał + Polska, powiedział FNE.

Mocna premiera w polskich kinach tej jesieni jest możliwa, głównie dzięki przekazanym środkom naprawczym Polska Wytwórnia Filmowa. Dystrybucja filmów to jeden z priorytetów planów działań PISF na 2021 rok. Priorytetem tego priorytetu jest wsparcie dystrybucji polskich filmów w kinach w Polsce podczas epidemii Kovit-19 oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy dystrybutorami i dystrybutorami. Producenci. W ramach programów pomocowych PISF powstałych w związku z epidemią Govit-19 każdy polski tytuł filmowy gwarantujący emisję co najmniej 300 seansów kinowych w okresie od maja do sierpnia 2021 r. otrzymał w tym roku dotację na wsparcie dystrybucji. Warunek przyznanego dofinansowania – Maksymalna kwota 638 176 EUR / 3 mln PLN – 31 sierpnia do osiągnięcia minimalnego poziomu eksploatacji 300 seansów kinowych do 2021 roku. Jeden z filmów Patricka Vegi Grafika koncepcyjna Black Mill of Marius CollegeWiele filmów, które otrzymały maksymalną kwotę dofinansowania i wsparcie PISF odnotowało latem mocne wyniki kasowe. „W okresie ponownego otwarcia filmów widzowie zdecydowali się oglądać polskie tytuły Mały świat (Vega Inwestycje), czarna Owca (telewizja), Guru (Zdjęcia z żelaza), Bez zupy (Studio Filmowe Kalejdoskop) I Czarny Młyn (Multigino S.A.) W ostatnich miesiącach liczba premier zagranicznych jest wyższa niż premier polskich, więc naturalne jest, że wzrośnie również liczba filmów zagranicznych – powiedział Sebastien Wozna, szef marketingu. Multigino S.A.. „W wakacje wznowiły działalność teatry, które charakteryzują się licznymi premierami filmów familijnych, a produkcje te w dużej mierze wybrała publiczność Maldikino. W TOP10 50% najczęściej wybieranych filmów ostatnich trzech miesięcy to filmy animowane i familijne. ”, dodaje.

READ  Polska zatrzymuje 100 migrantów na granicy, Białoruś oskarża

Ponowne otwarcie kin w maju 2021 roku dało nadzieję firmom dystrybucyjnym i właścicielom kin. W dniach 5-6 czerwca 2021 r. w weekend otwarcia wszystkich multipleksów w kinach odwiedziło 200 tys. widzów. Podczas odbywającej się wówczas konferencji prasowej lider czołowej polskiej sieci kin HeliosTomasz Jagiełło zwrócił uwagę, że po pierwszej śluzie sprzedaż na ten weekend była dziesięciokrotnie wyższa niż w tym samym okresie przed otwarciem kin. Dlatego jego prognozy na najbliższe miesiące są bardzo optymistyczne: „Oczekuję, że pełna pojemność kinowa osiągnie 40-50% w trzecim kwartale”. Jak pokazał czas, te wyniki osiągnął polski przemysł. Czas pokaże, czy ostatni kwartał 2021 roku okaże się równie udany, bo wydaje się, że polskie kina uratowały lokalne produkcje, których pierwsze projekcje odbywają się obecnie zgodnie z planem, mimo wzrostu rządowego. 19 przypadków.