30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Filmy Kristen Stewart, Jenny Ortegi i nie tylko

Filmy Kristen Stewart, Jenny Ortegi i nie tylko

Festiwal Tribeca ogłosił harmonogram pełnometrażowej edycji na rok 2024, która rozpocznie się światową premierą filmu dokumentalnego Hulu. Diane von Furstenberg: Kobieta odpowiedzialnaw reżyserii Sharmeen Obaid-Chinoy i Trish Dalton.

Do innych atrakcji tegorocznej edycji zaliczają się światowe premiery filmów dokumentalnych o Lizie Minnelli (Lisa: Naprawdę fajna, prawdziwa historia), Harry'ego Belafonte (Po Harrymprzedstawiając jego życie i dziedzictwo za pośrednictwem artystów i aktywistów, którzy wykonują jego twórczość, po czym nastąpi wręczenie nagrody Harry Belafonte Voices for Social Justice Award 2024), Renée Elise Goldsberry (Zadowolona), Ani DiFranco (1-800-NA-WŁASNEJ), Lindy Perry (Niech tu umrze) i Avicii (Jestem Tim(Sen Hamptona)To wszystko było tylko snem) i „The Brat Pack” (reż. Andrew McCarthy). Kiełbaski) oraz nowojorska premiera filmu dokumentalnego Dawn Porter Luther Vandross, Nigdy za dużo.

Festiwalowi Tribeca nie zabraknie także pokazów filmowych odpłacić sięa Lily Gladstone podąża za Maurissą Maltz Nieznany kraj; TatusiuW rolach głównych Dakota Johnson i Sean Penn; Głownia W rolach głównych Alicia Vikander i Jude Law; Michaela Angarano Sacramentoz udziałem Michaela Cery, Kristen Stewart i Mayi Erskine; Wszystko co kochamyW rolach głównych Margaret Cho i Jesse Tyler Ferguson. Thriller psychologiczny McPheeOparte na Zamach bombowy w Oklahomie; oraz światowa premiera filmu Tiffany Paulsen Zima wiosna lato lub jesień W rolach głównych Jenna Ortega i Percy Hines White.

W ramach festiwalu odbędą się także światowe premiery dwóch filmów dokumentalnych o tematyce komediowej: „Kevin Hart” wyprodukowany przez Kevina Harta Terapia grupowaz Neilem Patrickiem Harrisem, Mikiem Birbiglią, Tigiem Notaro i Znakomity: rewolucja komediowaz Lily Tomlin, Wandą Sykes, Rosie O'Donnell, Hannah Gadsby i Joelem Kim Boosterem.

READ  „Furiosa” zarobi 3,5 miliona dolarów, „Garfield” zarobi 1,9 miliona dolarów w przedsprzedaży.

„Każdego roku Festiwal Tribeca odzwierciedla naszą kulturę, oddając istotę chwili obecnej. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania naszej 23. edycji, która przedstawia wciągające badania nad sztuczną inteligencją z Demis Hassabis i ekscytujące dyskusje” – powiedziała Jane Rosenthal, współwłaścicielka. – założyciel i dyrektor generalny Tribeca, w oświadczeniu. Myślenie o przyszłości demokracji i nie tylko. „Opowiadanie historii ma cudowną zdolność jednoczenia nas, dając nadzieję w tych trudnych czasach. Z niecierpliwością oczekujemy nawiązania kontaktu z odbiorcami w zakresie trudnych, ale aktualnych tematów.

„W roku, w którym odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń pomimo wyzwań stojących przed całą branżą i globalnych zakłóceń, nasza niesamowita społeczność filmowców po raz kolejny stworzyła jedne z najbardziej zaskakujących, inspirujących i zabawnych filmów” – dodała Cara Cusumano, dyrektor i wiceprezes festiwalu Tribeca Prezes ds. programowania. Stymulujące, przekraczające granice i niezwykle zabawne dzieło, które mieliśmy zaszczyt pokazać na festiwalu. Niezależnie od tego, czy zmagamy się ze wszystkim, od kryzysu globalnej demokracji po najbardziej intymne ludzkie dramaty, podnosiło nas to na duchu. przypomniało nam o niezaprzeczalnej mocy wspaniałego filmu, który może rozjaśnić nasz świat.

Festiwal filmowy roku, w którym po raz pierwszy rywalizuje interdyscyplinarna sekcja Perspektywy, został wybrany spośród ponad 13 000 zgłoszeń i obejmuje 103 filmy fabularne autorstwa 114 twórców z 48 krajów. W ramach festiwalu odbędzie się 86 premier światowych, dwie premiery międzynarodowe, sześć premier północnoamerykańskich i osiem premier nowojorskich. Połowę filmów biorących udział w festiwalu wyreżyserowały kobiety, a 35% filmów fabularnych festiwalu w 2024 r. wyreżyserowali twórcy czarnoskórzy, rdzenni lub kolorowi. Trzydzieści filmów biorących udział w tegorocznym konkursie wyreżyserowali nowi twórcy, a do Tribeki powraca 25 reżyserów z oferty na rok 2024.

Tribeca Festival 2024, 23. edycja corocznego wydarzenia w Nowym Jorku, odbędzie się w dniach 5–16 czerwca w Nowym Jorku.

Więcej informacji o tegorocznym festiwalu Dostępny tutaj.

READ  TruTV został przemianowany na kanał sportowy i będzie symulował mecze NBA i MLB