20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

FAA prowadzi dochodzenie w Boeingu 737-800 Southwest lecącym z Denver, w którym doszło do utraty pokrywy silnika

FAA prowadzi dochodzenie w Boeingu 737-800 Southwest lecącym z Denver, w którym doszło do utraty pokrywy silnika


Nowy Jork
CNN

Według Federalnej Administracji Lotniczej Boeing 737-800 lecący do Houston, obsługiwany przez Southwest Airlines, wrócił bezpiecznie na międzynarodowe lotnisko w Denver po tym, jak odpadła osłona silnika i uderzyła w spojler skrzydłowy.

Agencja zapewniła, że ​​zbada sprawę.

W nagraniu dźwiękowym kontroli ruchu lotniczego jeden z pilotów powiedział, że „kilku pasażerów i stewardów usłyszało, jak coś głośno uderza w skrzydło”.

W oświadczeniu dla CNN linie Southwest podały, że pasażerowie wejdą na pokład innego samolotu do Houston i będą spóźnieni o około trzy godziny.

„Przepraszamy za niedogodności spowodowane opóźnieniem, ale przykładamy najwyższy priorytet do najwyższego bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników” – czytamy w oświadczeniu. Southwest powiedział, że nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Southwest powiedział, że jego zespoły konserwacyjne dokonają przeglądu samolotu, który wyleciał o 7:49 czasu lokalnego i wrócił o 8:15. Samolot osiągnął wysokość około 3000 metrów.

Według danych Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) samolot uznano za zdatny do lotu w maju 2015 roku.

Boeing odmówił komentarza i skierował CNN do Southwest w celu uzyskania informacji na temat operacji samolotów i floty.

To najnowszy produkt z serii A Szereg problemów mechanicznych W ciągu ostatnich kilku miesięcy samoloty Boeinga ucierpiały na skutek ataków różnych linii lotniczych, mimo że firma była poddawana wieloletnim kontrolom Jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoich samolotów.

READ  Uważaj, doktorze Pepper! Coca-Cola przedstawia nową przyprawioną Coca-Colę