20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czy Cardano jest niedoceniany?  Co sugerują różne wskaźniki…

Czy Cardano jest niedoceniany? Co sugerują różne wskaźniki…

  • Wskaźniki Cardano w łańcuchu doprowadziły do ​​sprzecznych wniosków na temat nastrojów rynkowych.
  • Bliższe spojrzenie na akcję cenową sugeruje, że byki nie straciły jeszcze wszystkiego.

Cardano [ADA] Niemal miesiąc temu osiągnął on lokalny szczyt na poziomie 0,81 USD, ale od tego czasu następuje odwrócenie trendów wzrostowych. W momencie publikacji prasy jego kurs wynosił 0,585 dolara, co oznacza spadek o 26,5%. Niedawny raport AMBCrypto wskazał, że wieloryby wyładowywały swoje tokeny ADA podczas spadku.

To był sygnał niedźwiedzia. Konsolidacja Cardano poniżej poziomu 0,6 dolara (dla byków) powinna nastąpić w fazie akumulacji. AMBCrypto przyjrzało się innym wskaźnikom, aby zrozumieć stan nastrojów na rynku ADA.

Zrozumienie sygnałów mieszanych

Ada Santiment

źródło: Świętość

Jak wspomniano wcześniej, tytuły ADA straciły część swoich zasobów w ciągu ostatniego miesiąca. Liczba portfeli zawierających od 1 tys. do 1 mln ADA wykazuje tendencję spadkową. Średnia żywotność monety (90 dni) na powyższym wykresie również gwałtownie spadła w drugiej połowie marca.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaczął wracać do zdrowia. Sugeruje to, że ponownie nastąpił pewien wzrost. Wskaźnik MVRV również był na ujemnym poziomie. Oznacza to, że inwestorzy ponieśli niezrealizowane straty, a aktywa były niedowartościowane.

Innym miernikiem służącym do śledzenia wyceny sieci aktywów jest stosunek wartości sieci do transakcji (NVT). 7-dniowa prosta średnia krocząca dla NVT z obrotem pokazała, że ​​6 kwietnia wskaźnik wzrósł do 166. Był to prawie tak wysoki poziom jak w maju 2023 r., kiedy odczyt wyniósł 185.

Pokazało to, że ADA została zawyżona, co jest niezgodne z ustaleniami MVRV. Ponieważ środki te znalazły się w impasie, będziemy musieli szukać gdzie indziej, aby rozwiązać konflikt.

Oceń nastroje na rynku

ADA Santiment Społeczny

źródło: Świętość

AMBCrypto przyjrzało się wskaźnikom społecznościowym i wykresowi akcji cenowych, aby zrozumieć pozycję uczestników rynku. 7-dniowa prosta średnia ruchoma (SMA) dominacji społecznej gwałtownie spadła po 24 kwietnia.

READ  Najnowsze egzotyczne smaki Coca-Coli są już dostępne

W ciągu ostatniego tygodnia ponownie wzrosła. Tymczasem od połowy marca wielkość społeczeństwa powoli maleje.

Ważone nastroje również były negatywne przez większą część ostatniego miesiąca. Odzwierciedla to niedźwiedzie nastroje wśród uczestników mediów społecznościowych. Zbiegło się to również ze spadkiem cen obserwowanym przez ADA w ostatnich tygodniach.

Wykres jednodniowy ADA

Źródło: ADA/USDT na TradingView

Analiza techniczna wykresu dziennego wykazała, że ​​w tym przedziale czasowym struktura rynku była ledwo bycza. Najniższy poziom wynoszący 0,568 USD z końca lutego nie spowodował jeszcze ani jednej jednodniowej sesji handlowej poniżej tego poziomu.

Wykres tygodniowy pokazał silny trend wzrostowy po tym, jak w grudniu ADA przekroczyła najwyższy poziom z kwietnia 2023 r. na poziomie 0,46 USD i nadal rosła.


Przeczytaj Cardano [ADA] Prognozy cen na lata 2024-25


Jednakże RSI wyniósł 41, co wskazywało na silne niedźwiedzie nastroje. Poziomy zniesienia Fibonacciego pokazały, że 0,525 USD jest kolejnym poziomem wsparcia, który może sprowadzić ceny w tę stronę.

Z kolei indeks OBV od początku lutego utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Był to zachęcający widok, ponieważ wskazywał, że nawet spadek do 0,525 dolara może w końcu się odwrócić i rynek nie może wpaść w trend spadkowy.