5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Europejskie rynki otwarte na zamknięcie, dane, zyski i wiadomości

Europejskie rynki otwarte na zamknięcie, dane, zyski i wiadomości

Rynki europejskie spadły w poniedziałek gwałtownie w dół, ponieważ inwestorzy rozważyli ryzyko gospodarcze w regionie, obciążone obawami o dostawy energii z Rosji.

pan europa Stokesa 600 Na początku handlu spadł o 1,7%, a samochody straciły 3,8%, prowadząc do strat, gdy większość głównych sektorów i giełd papierów wartościowych spadła głęboko na terytorium ujemne. Akcje ropy i gazu odreagowały spadki, dodając 1,3%, gdy ceny ponownie wzrosły.

Ostre ruchy w dół ryzykownych aktywów nastąpiły po tym, jak rosyjski państwowy gigant energetyczny Gazprom ogłosił, że Gaz płynie do Europy gazociągiem Nord Stream 1. Bezterminowo, wskazując dodatkowe wymagania dotyczące naprawy.

Akcje europejskie wzrosły w piątek, aby zakończyć pracowity tydzień, ponieważ inwestorzy zareagowali na… Raport dotyczący głównych miejsc pracy w USA Kto pokazał amerykańską gospodarkę? Dodano 315 000 miejsc pracy w sierpniu. Liczba ta była nieco poniżej konsensusu Dow Jones 318 000, podczas gdy stopa bezrobocia wzrosła do 3,7%, nieco powyżej oczekiwań 3,5%.

Odczyt pomoże rozwiać obawy rynku, że bardziej dynamicznie rozwijający się rynek pracy może dać Rezerwie Federalnej licencję na bardziej agresywne podnoszenie stóp procentowych, jednocześnie próbując powstrzymać inflację.

W nocy na rynkach Azji i Pacyfiku akcje były mieszane, gdy inwestorzy przetrawili wyniki specjalnego badania aktywności chińskich usług, które pokazało wzrost sektora w sierpniu.

Rynki amerykańskie są zamknięte w poniedziałek z okazji Święta Pracy.

READ  Bitcoin spada poniżej 35 000 $ po raz pierwszy od stycznia