24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bed Bath & Beyond CFO umiera po upadku z Jenga Tower w Nowym Jorku

Bed Bath & Beyond CFO umiera po upadku z Jenga Tower w Nowym Jorku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

4 września (Reuters) – Bed Bath and Beyond, Inc (BBBY.O) Kilka dni po tym, jak walczący detalista ogłosił, że zamyka sklepy i zwalnia pracowników, dyrektor finansowy nowojorskiego wieżowca Tribeca, znanego jako „Jinja” Tower w Nowym Jorku, upadł w piątek po południu, podała policja w niedzielę.

Gustavo Arnal, 52 lata, dołącza do Bed Bath & Beyond (BBBY.O) W 2020 r. Wcześniej pracował jako dyrektor finansowy marki kosmetycznej Avon w Londynie i spędził 20 lat w Procter & Gamble (PG.N)zgodnie z jego profilem na LinkedIn.

W piątek o 12:30 czasu wschodniego (1630 GMT) policja odpowiedziała na telefon pod numer 911 i znalazła 52-letniego mężczyznę martwego w pobliżu budynku z obrażeniami od upadku. Policja zidentyfikowała mężczyznę jako Gustavo Arnal.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Oświadczenie policji nie zawierało dalszych szczegółów na temat okoliczności, które doprowadziły do ​​śmierci Arnala, i mówiło, że biuro sądowe w Nowym Jorku ustali przyczynę śmierci. Bed Bath and Beyond potwierdziło jego śmierć w komunikacie prasowym w niedzielę, ale nie podało szczegółów.

Sieć dużych pudełek – niegdyś znana jako „zabójca kategorii” w branży artykułów gospodarstwa domowego i łazienek – straciła fortunę, gdy próbowała sprzedać więcej produktów własnej marki lub towarów pod marką prywatną.

W zeszłym tygodniu Bed Bath & Beyond poinformowało, że zamknie 150 sklepów, zredukuje miejsca pracy i zrewiduje swoją strategię biznesową, aby odwrócić swoją przynoszącą straty działalność.

Przewiduje większy niż oczekiwano 26% spadek sprzedaży w tym samym sklepie w drugim kwartale i powiedział, że utrzyma biznes Buybuy Baby, który wystawił na sprzedaż. Czytaj więcej

Znaki w sklepie Bed Bath & Beyond na Manhattanie, Nowy Jork, USA, 29 czerwca 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly / Zdjęcie pliku

Obliczenia Reutera wykazały, że Arnal sprzedał 55 013 akcji Bed Bath & Beyond w wielu transakcjach 16 i 17 sierpnia, na podstawie zgłoszeń SEC. Sprzedaż wyniosła około 1,4 miliona dolarów, a Arnal nadal ma około 255 400 akcji.

READ  Twój następny lot American Airlines może być autobusem

23 sierpnia firma, Arnal i główny udziałowiec Ryan Cohen zostali pozwani w związku z oskarżeniami o sztuczne zawyżanie ceny akcji firmy w ramach programu „pompuj i zrzuć”.

Pozew zbiorowy wymienił Arnala jako jednego z oskarżonych i został wniesiony przez grupę akcjonariuszy, którzy twierdzili, że stracili około 1,2 miliarda dolarów.

Zgłoszenie w amerykańskim sądzie okręgowym dla Dystryktu Kolumbii zawierało stwierdzenie, że Arnal „zgodził się regulować całą sprzedaż wewnętrzną przez funkcjonariuszy i dyrektorów BBBY, aby zapewnić, że rynek nie zostanie zalany dużą liczbą akcji BBBY w danym czasie”.

W pozwie zarzucono również, że złożył inwestorom oświadczenia wprowadzające w błąd.

Firma stwierdziła, że ​​jest „na wczesnym etapie oceny skargi, ale w oparciu o aktualną wiedzę firma uważa, że ​​zarzuty są bezpodstawne”.

Akcje Bed Bath & Beyond były w ostatnich miesiącach bardzo niestabilne, postrzegane jako tak zwane akcje „memów”, które obracają się bardziej na nastrojach w mediach społecznościowych niż na fundamentach ekonomicznych.

Cohen, inwestor-miliarder, ujawnił na początku marca około 10% udziałów. RC Ventures z Cohena ujawnił plany sprzedaży swoich udziałów 17 sierpnia. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Kanishki Singh w Waszyngtonie i Akrit Sharma w Bengaluru; Dodatkowa sprawozdawczość Chucka Mikołajczaka; Edytowanie przez Lisę Shumaker i Deepę Babington

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.