21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Europejskie Letnie Igrzyska Virtus 2022 rozpoczęły się w Krakowie, Polska

Europejskie Letnie Igrzyska Virtus 2022 zostały oficjalnie ogłoszone na Stadionie WKS Wawel w Krakowie. To już druga edycja Virtus European Regional Games prezentowana przez członka Virtus Poland SPRAWNI-RAZEM.

Uroczyste otwarcie odbyło się 17 lipca z udziałem Prezydenta Królewskiego Miasta Krakowa Jacka Majkrowskiego, który otrzymał honorowe wsparcie podczas II Europejskich Letnich Igrzysk Virtus.

Wyrażając swój entuzjazm dla Igrzysk, Prezydent RP Paulina Malinowska-Kowalczyk powiedziała: „Letnich Igrzysk Virtus Kraków 2022, dedykowanych sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną, zgromadzi ponad 600 sportowców z 18 krajów rywalizujących w dziewięciu kategoriach. . Będzie to więc niezwykłe sportowe świętowanie. Bardzo się cieszę, że w tej grupie znajdą się również medaliści z Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Polscy sportowcy wkraczają na ceremonię otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Virtus 2022. @Virtus

Zwracając się do zgromadzenia, prezes Virtus, Marc Truffaut, powiedział: „Pierwsza edycja Igrzysk Europejskich odbyła się w Paryżu we Francji w 2018 roku i cieszę się, że mogę być w Krakowie podczas drugiej edycji. Cztery lata temu otworzyliśmy drogę do gier regionalnych, aw tym roku mamy dwie gry regionalne – w Krakowie w Polsce dla regionu europejskiego oraz w Brisbane w Australii dla regionu Oceania-Azja, co moim zdaniem jest zasługą naszych niesamowitych sportowców. oraz oddani wolontariusze i członkostwo.

Festiwal trwa od 16 do 24 lipca. W mistrzostwach wezmą udział przedstawiciele 18 krajów z Europy, m.in. Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Islandii, Izraela, Włoch, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Turcji. Rywalizuj w dziewięciu grach.

Sportowcy zaproszeni z Australii wezmą udział w imprezie tenisowej, a sportowcy z Ekwadoru wezmą udział w imprezach kolarskich.

Kiedy w przyszłym roku Vichy we Francji będzie gospodarzem Virtus Global Games 2023, francuscy sportowcy zmienią się z widzów w gospodarzy. @Virtus

Dziewięć sportów to lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, koszykówka, siatkówka, tenis, kolarstwo, wioślarstwo i badminton jako nowe pole w programie zawodów Virtus.

Partnerami wspierającymi Igrzyska są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Wodociągi Miasta Krakowa.

Relację medialną z mistrzostw zapewnią TVP Sport, TVP3 Kraków oraz Parasportowcy.pl.

READ  Ogłoszono kandydatów do drugiej rundy polskiego konkursu Wieniawskiego

Aby uzyskać więcej informacji na temat gier, odwiedź stronę internetową Virtus European Summer Games www.vesg.eu