22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Epic Games zamienia setki tymczasowych testerów w pełnoprawnych pracowników z korzyściami

Epic Games zamienia setki tymczasowych testerów w pełnoprawnych pracowników z korzyściami

Firma Epic potwierdziła firmie Epic Games, że firma Epic Games zatrudnia pełnoetatowych pracowników finansowanych ze Stanów Zjednoczonych krawędź. ten Jest to gra elektroniczna Deweloper rozszerza ofertę o testerów Quality Assurance (QA), a także innych „wykwalifikowanych” pracowników kontraktowych.

Wiadomość po raz pierwszy pojawiła się w memorandum, aby skonfrontować się z pracownikiem, którego uzyskał krawędź. W notatce firma napisała, że ​​„zaoferuje dowolne możliwości zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin wykwalifikowanym pracownikom tymczasowym w Stanach Zjednoczonych” i że „wiele z tych ofert wejdzie w życie 4 kwietnia 2022 r.”. Zauważa jednak również, że niektórzy pracownicy nie otrzymają oferty, zauważając, że „istnieje kilka wyjątków, w których zarówno pracownik, jak i firma Epic mają sens utrzymanie statusu pracownika awaryjnego”.

Rzeczniczka Epic Elka Lux powiedziała: krawędź Że twórca gry zatrudni „kilkuset” swoich wykonawców i że „większość, ale nie wszyscy” z nich to testerzy zapewniania jakości (QA). Firma Looks potwierdziła, że ​​wszyscy pracownicy będą kwalifikować się do planów świadczeń pracowniczych w USA, a także będą zatrudnieni bezpośrednio przez Epic Games. Studio zatrudnia obecnie testerów zapewnienia jakości i innych pracowników za pośrednictwem agencji tymczasowych, w tym Eastridge, Hays i Nextaff.

Lux powiedział również, że firma będzie nadal zatrudniać pracowników tymczasowych na „krótkoterminowe potrzeby”. Firma nie miała żadnych dodatkowych informacji na temat tego, jakich innych pracowników jednostek (poza laboratoriami kontroli jakości) zatrudniałby Epic, i nie określiła, którzy pracownicy są wykluczeni z oferty.

Posunięcie Epic, aby zatrudniać pracowników kontraktowych na pełnoetatowych pracowników, ma miejsce w czasie rosnących napięć między pracownikami a dużymi studiami gier; Nie wspominając o tym, że jest to duży krok w kierunku poprawy warunków pracy dla testerów QA i innych pracowników. W grudniu Activision’s Raven Zwolnij dziesiątki testów zapewnienia jakościA Co skłoniło do wycofania?i później Organizacja Federacji Pracowników Gry.

READ  LEGO Fortnite jest pod ostrzałem w związku z zupełnie nowymi „zestawami”

Branża gier stała się znana z podporządkowywania sobie pracowników Niesamowicie długie godziny W (czasem nieopłacanych) okresach nazywanych „kryzysem”, a Epic nie jest wyjątkiem. W 2019 roku Epic spotkał się z krytyką po publikacji Pracownicy ujawnili długie dni pracy które prowadzą do utrzymania niezwykle popularnego battle royale, Jest to gra elektronicznazgodnie z oczekiwaniami fanów. Epic Games później zamknęło swoje studia na dwa tygodnie W odpowiedzi na obawy pracowników.

ostatni rok, Firma Epic Games zakończyła politykę z czasów COVID, która umożliwia pracownikom branie wolnego w każdy piątek, denerwuje pracowników, którzy twierdzą, że dodatkowy dzień wolny jest korzystny. Liczba niezależnych programistów Przeniesiony do czterodniowego tygodnia pracyw tym Young Horses, Crow Crow, Die Gute Fabrik i nie tylko.