1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Energia jest jak „koncert rockowy” – The Hollywood Reporter

Energia jest jak „koncert rockowy” – The Hollywood Reporter

Pierwszego dnia związku po historycznym 148-dniowym strajku Writers Guild of America zorganizowało „koncert rockowy” – jak określił to jeden z widzów – w środowy wieczór w Hollywood Palladium, podczas którego związek świętował swoje przywództwo i solidarność, jednocześnie przedstawiając plan. Umowa wskazuje na wstępną minimalną podstawową umowę członkostwa.

Spotkanie rozpoczęło się protokołem oklasków dla komitetu negocjacyjnego, po którym wyświetlony został klip wideo zawierający sceny i wywiady z linii pikiet oraz różnych marszów, które miały miejsce w ciągu 148 dni przerwy w pracy.

Przewodnicząca WGA West Meredith Stemm otworzyła spotkanie „oficjalnym” ogłoszeniem, że związek osiągnął nowe trzyletnie wstępne porozumienie podstawowe po drugim najdłuższym strajku związku w jego historii. Jej uwagi spotkały się z owacjami na stojąco, gdy składała wyrazy uznania każdemu członkowi kierownictwa WGA, Zarządu i Komitetu Negocjacyjnego, a także niedawno wybranym urzędnikom. Największy aplauz wieczoru spotkał się jednak z Elaine Stutzman, główną negocjatorką związkową, która zastąpiła Davida Younga po jego przejściu na zwolnienie lekarskie w lutym – a po drodze pallad uzupełniło prawie tysiąc członków związku. Do jego promieni, skandując jego imię.

Następnie Stutzman zwrócił uwagę, że kiedy w zeszłym tygodniu czołowi szefowie studia Bob Iger, David Zaslav, Donna Langley i Ted Sarandos dołączyli do negocjacji, które okazały się głównym etapem negocjacji, spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej WGA, a nie w Sherman firmy AMPTP Siedziba firmy Oaks.

„Ellen robi ogromne wrażenie. Jeszcze większe niż w kwietniu. Naprawdę masz wrażenie, że dzięki temu stała się prawdziwą, imponującą przywódczynią” – stwierdziło jedno ze źródeł obecnych na spotkaniu.

„Gildia Pisarzy to swego rodzaju cud” – powiedział członkom w środę Chris Keyser, współprzewodniczący komitetu negocjacyjnego WGA, podkreślając solidarność wśród obywateli i powtarzając, że to AMPTP „wybrała” tę organizację. Strajk, nie związek.

READ  Syn Anga Lee zagra Bruce'a Lee w epickim filmie reżysera - Deadline

„Kiedy czterech dyrektorów generalnych w końcu przejęło kontrolę, transakcja została sfinalizowana w zasadzie w trzy dni” – powiedział, wskazując 5 miliardów dolarów strat dla gospodarki Kalifornii jako przykład nieskuteczności grupy reprezentującej hollywoodzkie studia i firmy zajmujące się streamingiem. „Nadal mamy pracę do wykonania. Musimy to egzekwować… Przypominamy członkom, aby przyszli do związku, jeśli są zmuszani do rezygnacji ze swoich praw, i musimy edukować scenarzystów i showrunnerów na temat zasad… I chcemy, aby agenci odegrali swoją rolę. Koniec z „taką jest umowa”. „Po prostu to bierz”. …Musimy dbać o siebie nawzajem, nawet po usunięciu znaków pikiety”.

Kiser, który jest najbardziej znany ze swoich przemówień motywacyjnych kierowanych do związku, również pozdrowił Drew Careya i wszystkich, którzy pomagali wspierać WGA podczas strajku. Carey stał się ulubionym członkiem związku po opłaceniu rachunku członkowskiego w Bob’s Big Boy w Burbank i Swingers w zachodniej części Los Angeles na czas strajku WGA. dla niego Niezapłacona faktura Tylko w Bob’s w ciągu pierwszych dwóch miesięcy strajku kwota ta osiągnęła 250 000 dolarów. Carey, który nie był obecny, również otrzymał owację na stojąco od zgromadzonych członków, podobnie jak „Fake Carol” Lombardini, konto w mediach społecznościowych służące za parodię prezydenta AMPTP. (Tożsamość konta wirusowego pozostaje tajemnicą.)

Następnie Stutzman dokonał przeglądu punktów umowy MBA, w tym tego, od czego Giants zaczęli w maju i co Związek zakończył mniej więcej pięć miesięcy później. Inny wystawca, który wziął udział w wydarzeniu zamkniętym dla prasy, stwierdził, że porozumienie zostało bardzo dobrze przyjęte.

Zarząd WGA West, Zarząd WGA East i Komitet Negocjacyjny głosowały we wtorek jednomyślnie za zaleceniem porozumienia. Wstępne porozumienie trafia teraz do członków WGA w celu ratyfikacji. Głosowanie odbędzie się od 2 do 9 października.

Inne źródło na spotkaniu powiedziało: „Umowa na pewno zostanie ratyfikowana”. – I to z dużym marginesem.

READ  Universal Theme Park, Resort Hotel przyjeżdża do północnego Teksasu - NBC5 Dallas-Fort Worth

Przed zakończeniem pytaniami współprzewodniczący komisji negocjacyjnej David Goodman podziękował koordynatorom związkowym i przywódcom strajku, a także członkom, którzy regularnie chodzili po liniach pikiet. „Wszystkie te historie o wielkim agencie, który nas popychał lub o pewnej osobie, która popychała nas z powrotem do stołu negocjacyjnego? Nie, zrobili to wszyscy obecni na tej sali” – przytoczył komentarz Goodmana jeden z obserwatorów.

Segment pytań i odpowiedzi zakończył się dziś wieczorem, a członkowie pytali, w jaki sposób mogą wesprzeć SAG-AFTRA, ponieważ związek wykonawców minęło już 60 dni od strajku przeciwko AMPTP, a negocjacje mają zostać wznowione w przyszłym tygodniu. Przywódcy związkowi zachęcali członków do zaangażowania się w SAG-AFTRA i powiedzieli, że będą inne możliwości wspierania różnych związków, w tym UAW.