1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elon Musk zabezpieczył dodatkowe fundusze na zakup Twittera, zgodnie z zeznaniami | Świergot

Według oświadczeń finansowych ogłoszonych w środę, Elon Musk zapewnił sobie dodatkowe fundusze na zakup Twittera, zbliżając miliardera do sfinalizowania głośnej umowy.

Dyrektor generalny Tesli powiedział w dokumentach regulacyjnych, że zwiększył swoje osobiste finansowanie na przejęcie z 27,3 miliarda dolarów do 33,5 miliarda dolarów i pozyskał dodatkowe 6,25 miliarda dolarów w finansowaniu kapitałowym, zmniejszając kwotę długu, który przedsiębiorca otrzymałby przy zakupie za 44 miliardy dolarów.

Najbogatszy człowiek świata prowadzi też rozmowy z udziałowcami, m.in Świergot Aby uzyskać dodatkowe zobowiązania finansowe na sfinansowanie transakcji, dyrektor generalny Jack Dorsey powiedział w zgłoszeniu.

Musk pierwotnie wziął pożyczkę w wysokości 12,5 miliarda dolarów na akcje swojego producenta samochodów elektrycznych Tesli, aby pomóc sfinansować zakup Twittera. Ale na początku tego miesiąca obniżył go do 6,25 miliarda dolarów po sprowadzeniu współinwestorów.

Ostatnie zgłoszenie pojawiło się po tym, jak Musk powiedział w zeszłym tygodniu, że jego oferta zakupu Twittera nie zostanie podjęta, dopóki firma nie przedstawi dowodów na to, że konta botów spamowych stanowią mniej niż 5% wszystkich użytkowników platformy, co sugerują analitycy, ma na celu wymuszenie na Twitterze akceptacji niższa cena sprzedaży.

Szczegóły planów finansowania Muska zostały ogłoszone opinii publicznej w dniu, w którym udziałowcy Twittera zebrali się na swoim regularnie zaplanowanym spotkaniu.

Głosowanie nad planem Muska zakupu platformy mediów społecznościowych nie było w porządku obrad, ale odbędzie się w terminie, który nie zostanie ustalony w przyszłości.

Jednak akcjonariusze, którzy poddali propozycje pod głosowanie, często powoływali się na nazwisko prezesa Tesli.

Na spotkaniu inwestorzy wstępnie zatwierdzili propozycję Wspólnego Funduszu Emerytalnego Stanu Nowy Jork, która wzywała do sporządzenia raportu na temat polityki i procedur Twittera dotyczących wpłat na cele polityczne z wykorzystaniem pieniędzy korporacyjnych.

Dwie propozycje grup konserwatywnych nie zebrały wystarczającej liczby głosów, aby je przeforsować. Jeden z nich wezwał do przeglądu „wpływu firmy na prawa obywatelskie i niedyskryminację” i odniósł się do programów „antyrasizmu”, które mają na celu ustanowienie „sprawiedliwości rasowej/społecznej” jako „skrajnie rasistowskie”. Drugi dążył do ujawnienia działalności lobbingowej firmy.

Wiele propozycji mówiło o głębokim konflikcie egzystencjalnym, który miał miejsce między użytkownikami Twittera, pracownikami i współtwórcami.

Kadencja współzałożyciela Twittera Jacka Dorseya jako członka zarządu wygasła w środę. Inwestorzy ponownie wybrali Patricka Becheta, partnera generalnego Inovia Capital, do Rady Dyrektorów.

Inwestorzy zablokowali również ponowny wybór sojusznika Muska do rady dyrektorów, głosując przeciwko Egonowi Durbanowi, współprzewodniczącemu prywatnej firmy inwestycyjnej Silver Lake, który był zaangażowany z Musk w jego odrzuconej próbie upublicznienia producenta samochodów elektrycznych.

„Rada Twittera nie przyjęła Elona Muska i jego wizji Twittera. Dlatego fakt, że jego sojusznik został usunięty z zarządu, nie jest zaskakujący” – powiedział Kim Forrest, dyrektor ds. inwestycji w Bouquet Capital Partners w Pittsburghu.

Głosowanie nad rolą Durbana może sygnalizować sceptycyzm wśród akcjonariuszy wobec planu Muska lub jego gotowość do zapłacenia tego, co zaoferował, ale oczekuje się, że inwestorzy w przeważającej większości zaakceptują transakcję.

Rada dyrektorów Twittera początkowo głosowała za przyjęciem „toksycznych pigułek”, które ograniczały zdolność Muska do zwiększenia jego udziałów w firmie, ale później jednogłośnie głosowała za przyjęciem oferty przejęcia.

Piżmo w kwietniu dojść do porozumienia kupić Twittera po 54,20 $ za akcję. Ale dyrektor generalny Tesli powiedział w maju, że transakcja nie mogę się rozwijać Dopóki platforma nie udowodni, że mniej niż 5% jej użytkowników to fałszywe konta lub spam.

Eksperci powiedzieli w zeszłym tygodniu, że ten ostry zwrot nie ma sensu, z wyjątkiem taktyki uchylania się lub renegocjowania umowy, która staje się dla niego coraz bardziej kosztowna. Upublicznienie dyskusji, nie mniej na Twitterze, potęguje chaos.

Eksperci twierdzą, że Musk nie może jednostronnie zawiesić umowy. Jeśli Musk posunie się za daleko, może mieć kłopoty z powodu opłaty za zerwanie w wysokości 1 miliarda dolarów. Alternatywnie Twitter mógłby pozwać Muska, aby zmusił go do zawarcia umowy, chociaż eksperci uważają, że jest to bardzo mało prawdopodobne.

Nawet jeśli udziałowcy zatwierdzą oferty, nie będą one wiążące, mówi Donna Hitscherich, profesor finansów w Columbia Business School.

Akcje Twittera wzrosły o około 6% do 39,15 USD w handlu rozszerzonym.

Nie można było uzyskać od Muska komentarza na temat szczegółów ustaleń regulacyjnych.

READ  Peleton pali pieniądze i pożycza pieniądze z Wall Street, aby utrzymać się na powierzchni