18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

EDB prowadzi rozmowy z Narodowym Bankiem Rozwoju w sprawie zacieśnienia współpracy

Emirates Development Bank (EDB) bada możliwości współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), Narodowym Bankiem Rozwoju w Polsce, w celu wspierania rozwoju gospodarczego w swoich krajach.

Przedstawiciele EDB i BGK odbyli spotkanie online, aby omówić sposoby wspierania dużych firm, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców, a także stymulowania ogólnego wzrostu gospodarczego, poinformował EDB w oświadczeniu w niedzielę.

Ahmed Al Naqbi, dyrektor generalny EDB, przewodniczył spotkaniu w imieniu EDB, a BGK reprezentowała jego prezes Beta Tossinska-Musiska i inni urzędnicy.

„Spotkanie z BGK jest częścią próby dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem z naszymi partnerami w innych krajach” – powiedział Al Naqbi.

„Przedstawiliśmy naszą strategiczną mapę drogową i jej cele wraz z ich przywództwem i zbadaliśmy możliwości współpracy we wspólnych projektach w celu zapewnienia wzrostu gospodarczego i rozwoju w obu krajach”.

Nie sprecyzował, jakiego rodzaju joint venture bank podejmie z BGK.

EDB powstał w 2011 roku po połączeniu Emirates Industrial Bank i Real Estate Bank. Jego celem jest zapewnienie 30 miliardów dolarów (8,16 miliardów dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat na wsparcie wysiłków zmierzających do podwojenia wielkości sektora przemysłowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do 2031 Będzie finansować takie branże, jak opieka zdrowotna, infrastruktura, bezpieczeństwo żywności i technologia, a także ma na celu stworzenie 25 000 miejsc pracy.

ETP podpisała ostatnio umowy z wieloma kredytodawcami, w tym z RAKBankiem. Bank Handlowy w Dubaju I inni, aby zapewnić gwarancje kredytowe i uczestniczyć w programach współpożyczek dla MŚP w priorytetowych sektorach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jedynym bankiem rozwoju w Polsce jest BGK. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju poprzez finansowanie. Posiada szereg funduszy przeznaczonych na rozwój budownictwa mieszkaniowego, śródlądowych dróg wodnych, turystyki i dróg.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy EDB wniósł 1,91 mld Dhh do PKB Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ nadal odgrywa kluczową rolę we wspieraniu strategii przemysłowej kraju.

READ  Balon d'Salt dla Roberta Lewandowskiego zamiast Balon d'Or: Jak miasto w Polsce naprawia „niesprawiedliwość”

Bank bezpośrednio i pośrednio sfinansował 1350 MŚP w sektorach priorytetowych i uruchomił platformę gwarancji kredytowych, która pozyskała ponad 332 mln dolarów kapitału dla MŚP. Powiedział w zeszłym miesiącu.

Zaktualizowano: 22 maja 2022, 10:46