7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

EDB prowadzi rozmowy z Narodowym Bankiem Rozwoju w sprawie zacieśnienia współpracy

Emirates Development Bank (EDB) bada możliwości współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), Narodowym Bankiem Rozwoju w Polsce, w celu wspierania rozwoju gospodarczego w swoich krajach.

Przedstawiciele EDB i BGK odbyli spotkanie online, aby omówić sposoby wspierania dużych firm, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców, a także stymulowania ogólnego wzrostu gospodarczego, poinformował EDB w oświadczeniu w niedzielę.

Ahmed Al Naqbi, dyrektor generalny EDB, przewodniczył spotkaniu w imieniu EDB, a BGK reprezentowała jego prezes Beta Tossinska-Musiska i inni urzędnicy.

„Spotkanie z BGK jest częścią próby dzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem z naszymi partnerami w innych krajach” – powiedział Al Naqbi.

„Przedstawiliśmy naszą strategiczną mapę drogową i jej cele wraz z ich przywództwem i zbadaliśmy możliwości współpracy we wspólnych projektach w celu zapewnienia wzrostu gospodarczego i rozwoju w obu krajach”.

Nie sprecyzował, jakiego rodzaju joint venture bank podejmie z BGK.

EDB powstał w 2011 roku po połączeniu Emirates Industrial Bank i Real Estate Bank. Jego celem jest zapewnienie 30 miliardów dolarów (8,16 miliardów dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat na wsparcie wysiłków zmierzających do podwojenia wielkości sektora przemysłowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do 2031 Będzie finansować takie branże, jak opieka zdrowotna, infrastruktura, bezpieczeństwo żywności i technologia, a także ma na celu stworzenie 25 000 miejsc pracy.

ETP podpisała ostatnio umowy z wieloma kredytodawcami, w tym z RAKBankiem. Bank Handlowy w Dubaju I inni, aby zapewnić gwarancje kredytowe i uczestniczyć w programach współpożyczek dla MŚP w priorytetowych sektorach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jedynym bankiem rozwoju w Polsce jest BGK. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju poprzez finansowanie. Posiada szereg funduszy przeznaczonych na rozwój budownictwa mieszkaniowego, śródlądowych dróg wodnych, turystyki i dróg.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy EDB wniósł 1,91 mld Dhh do PKB Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ nadal odgrywa kluczową rolę we wspieraniu strategii przemysłowej kraju.

READ  Daisy Falcons zostaje HC i podpisuje kontrakt ze Stevens

Bank bezpośrednio i pośrednio sfinansował 1350 MŚP w sektorach priorytetowych i uruchomił platformę gwarancji kredytowych, która pozyskała ponad 332 mln dolarów kapitału dla MŚP. Powiedział w zeszłym miesiącu.

Zaktualizowano: 22 maja 2022, 10:46