22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ciężka noc dla Australijczyków na FIM Speedway GP

Ciężka noc dla Australijczyków na FIM Speedway GP

Polski FIM Speedway GB 2022

Gdy w sobotę wygrał swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix FIM Speedway, duński zawodnik Anders Thompson świętował niezapomnianą noc dla Corso.

Piąta runda FIM Speedway GB of Poland 2022 – wyniki Corso
1. Anders Thompson20
2. Martina Vaughana 18
3. Bartosz Zmarzlik 16

Thorpson stanął na szczycie podium na stadionie Edwarda Jankorsa w Corso na 3W FIM Speedway GB w Polsce, a Stall Corso prowadził jeden-dwa trzy z kolegami z drużyny Martinem Vagulikiem i Bardosem Smarslikiem z zespołu PGE Extralica. Najlepsze na świecie tory wyścigowe.

Thompson był zachwycony zwycięstwem, w którym pokonał dwóch kolarzy z dwoma zwycięstwami Corso, a także czwartego polskiego gwiazdora Patricka Dudka.

Anders Thompson

Wiem, że są tu tacy szybcy! W drodze do domu często nie widać kogoś bijącego Bartecha. Mam sprzęt, który obecnie działa bez zarzutu. Wygranie Grand Prix w moim macierzystym klubie na Corso było niesamowitym uczuciem. Mam nadwagę. Bycie na scenie z Bartechem i Martinem było niesamowite. Znam ich dobrze. Biegamy tu razem, jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Bycie razem w finale jest niesamowite. Wiem, że Bardek tu lata i dobrze mi się z nim wygrywa. Jestem naprawdę szczęśliwy.

Thompson zajmuje teraz siódme miejsce w rankingu Speedway GB z 49 punktami – o cztery mniej niż trzecia osoba z 53 punktami.

Po dojściu do półfinału w poprzednich trzech rundach po zajęciu czwartego miejsca w otwierającym turnieju w Chorwacji, Vogen Ryder ma teraz nadzieję na znalezienie stabilnej formy.

Kiedy Thompson założył rękawiczki, aby w bieliźnie zwyciężyć w okrążeniu zwycięstwa, Corzo odniósł największy sukces w swojej karierze, świętując najdłużej żyjącą legendę.

Anders Thompson

Thompson przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy świętuje w tym stylu. „W rzeczywistości, kiedy po raz pierwszy wygrałem duński finał, właśnie to zrobiłem! To jest finał drużyny w Muncabe. Powiedziano mi i moim przyjaciołom, że możemy zdjąć ubrania i oglądać telewizję na żywo na jednym okrążeniu. Tak więc zrobiliśmy to i pojawiliśmy się w największym projekcie sportowym w Danii! Wygrałem wielką nagrodę za najlepszą uroczystość w telewizji!”

READ  Niemcy odrzucają roszczenia Polski w sprawie pestycydów w Otra
Anders Thompson

Vaculik, który zajął drugie miejsce, świętował swój drugi etap w trzech rundach z dwoma kolegami z drużyny i bliskimi przyjaciółmi na Corso Rostrum.

Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik powiększył swoją przewagę do Speedway GP World Championship o 18 punktów w swoim ósmym finale SGP na stadionie Edwarda Jankorsa.

Jason Doyle # 69

Jason Doyle jest najwyżej notowanym Aussie z dziewięcioma punktami. Zajął ósme miejsce w rundzie, a rodacy Jack Holder i Max Frick zdobyli odpowiednio sześć i jeden wynik.

Prezydent Mistrzostw Świata Bardos Smarslick zwolniony przez Maxa Fricka z Mansfield
Prezydent Mistrzostw Świata Bardos Smarslick zwolniony przez Maxa Fricka z Mansfield

Speedway GB Series Blockbuster FIM Speedway GP Offs Powrót do Wielkiej Brytanii – Cardiff Stadium gości 20. zawody SGP w sobotę, 13 sierpnia, Wielka Brytania FIM SGP 2 odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia dla gwiazd sportu poniżej 21 lat.

Ale najpierw FIM koncentruje się na Speedway of Nations, gdzie 15 krajów zostanie mistrzami świata w czterodniowym epickim wyścigu w duńskim nadmorskim mieście Esbjerg w dniach 27-30 lipca.

Polski FIM Speedway GB 2022
Pięć rund – wynik Corso

 1. Anders Thompson20
 2. Martina Vaughana 18
 3. Bardos Smarslik16
 4. Patryk Dudek14
 5. Don Powell12
 6. Robert Lambert11
 7. Leon Matson10
 8. Jason Doyle9
 9. Michael Michelson8
 10. Taj Woffinden 7
 11. Uchwyt na podnośnik 6
 12. Frederick Lindgren5
 13. Paweł Preszetfelski4
 14. Szymon Woźniak 3
 15. Masaż Janowski2
 16. Max Frick1

Poziomy 2022 FIM Speedway Grand Prix Championship

 1. Bardos Smarslik78
 2. Leon Matson60
 3. Martin Vaughlik53
 4. Masaż Janowski53
 5. Frederick Lindgren51
 6. Zabawka Woffinton50
 7. Anders Thompson49
 8. Patryk Dudek49
 9. Robert Lambert47
 10. Jason Doyle44
 11. Don Bevley44
 12. Michael Michelson42
 13. Maksymalnie dziwadło33
 14. Uchwyt na podnośnik 32
 15. Paweł Preszetfelski19
 16. Madhej Jagger11
 17. Guy Huckenbeck7
 18. Maxim Tropic4
 19. Szymon Woźniak 3
 20. Jan Quech1