28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie i ukraińskie LGBT + marsze w Warszawie

Polskie i ukraińskie LGBT + marsze w Warszawie

Warszawa: Polacy i Ukraińcy maszerują na rzecz pokoju i biorą udział w sobotnim wspólnym marszu Pride, domagając się położenia kresu dyskryminacji społeczności LGBT+. Warszawa Organizatorzy twierdzą, że cień wojny w Europie Wschodniej ma na celu zachowanie wolności i równości.
Coroczna Parada Równości w stolicy Ukrainy Kijów Anulowany termin RosjaInwazja doprowadziła do mobilizacji społeczności LGBT+ w Warszawie wraz z rówieśnikami. Ukraina Zorganizowanie imprezy w stolicy Polski.
„Rosja odmówiła nam prawa, o które walczyliśmy od lat, Rosja odmówiła nam dumy, naszego corocznego marszu na rzecz równości w Kijowie, który odbywa się co roku od 2012 roku. … Dlatego maszerujemy w Warszawie – powiedział Lenny. Emson, dyrektor zarządzający KyivPride, przybył do Polski na paradę.
„Idziemy na rzecz pokoju, maszerujemy za Ukrainę, maszerujemy po zwycięstwo”.
W obu krajach powszechne są postawy konserwatywne wobec orientacji seksualnej. Rządzący w Polsce nacjonaliści stworzyli wojnę, którą to nazywają.LGBT Ideologia jest kluczowym elementem kampanii wyborczej, podczas gdy skrajnie prawicowe ugrupowania na Ukrainie nadal atakują działaczy LGBT+ i wydarzenia przedwojenne.
Ale ponieważ wiele osób LGBT + na Ukrainie zapisało się, by walczyć o swój kraj, aktywiści mają nadzieję, że wojna pomoże wykorzenić uprzedzenia.
„Myślę, że ludzie, którzy są gotowi umrzeć w obronie tego kraju, mają prawo do równości, na przykład do związków cywilnych” – powiedział. Timur Lewsuk, Działacz LGBT+ w Kijowie. Nie mógł wziąć udziału w wiecu warszawskim ze względu na prawo zabraniające opuszczania kraju ukraińskim mężczyznom w wieku 18-60 lat.
Moskwa rozpoczęła tak zwaną „specjalną operację wojskową” 24 lutego, mówiąc, że chce zapewnić bezpieczeństwo wzdłuż swoich granic. Kijów i Zachód ubiegają się o prezydenturę Władimir Putin Rozpoczął niesprowokowaną inwazję, aby przejąć terytorium i sprowadzić Ukrainę z powrotem do Moskwy.
Dla niektórych Ukraińców LGBT+ ograniczenie przez Putina praw ich społeczności w Rosji dało im dodatkowy powód do walki.
Mimo trudów wojny Lewczuk ma nadzieję, że zarówno homoseksualni, jak i heteroseksualni Ukraińcy będą mogli w przyszłym roku uczestniczyć w paradach Pride w Kijowie i innych miastach.
„Jesteśmy krajem, który szanuje prawa człowieka i razem świętujemy, że mamy wolność” – powiedział.