20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dwa samoloty Boeing wylądowały na londyńskim lotnisku Heathrow

Dwa samoloty Boeing wylądowały na londyńskim lotnisku Heathrow

wiadomości ze świata

W sobotę na londyńskim lotnisku Heathrow zderzyły się dwa samoloty Boeinga.

Linie lotnicze podały, że pusty samolot Virgin Atlantic był holowany z platformy, gdy jego czubek skrzydła uderzył w zaparkowany samolot British Airways.

Uderzenie w czubek skrzydła samolotu British Airways Reutera

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a operacje na najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii nie zostały zakłócone.

Linie British Airways stwierdziły w oświadczeniu: „Nasze samoloty są oceniane przez nasze zespoły inżynieryjne i zapewniliśmy alternatywny samolot, aby zmniejszyć wpływ tej sytuacji na naszych klientów”.

Virgin Atlantic poinformowała, że ​​pusty Boeing 787-9 właśnie wylądował i był holowany do innej części lotniska, gdy do zdarzenia doszło w Terminalu 3.

Rzecznik Virgin Atlantic powiedział: „Rozpoczęliśmy pełne i dokładne dochodzenie, a nasze zespoły inżynieryjne przeprowadzają kontrole konserwacyjne samolotu, który został obecnie wycofany z eksploatacji”.

Linia lotnicza zapewniła, że ​​nie będzie żadnych zakłóceń w rozkładzie lotów.

Lotnisko Heathrow oświadczyło, że w odpowiedzi na incydent współpracuje ze służbami ratunkowymi i obiema liniami lotniczymi.

Świadkiem wypadku był Alex Wittles, 47-letni prywatny pilot. Powiedział „Telegraphowi”. Na jego oczach ta kolizja wydawała się nieunikniona.

Powiedział gazecie: „ Holownik odpychał pusty samolot Virgin 787, ale wydawało się, że holownik obrócił się pod złym kątem i było jasne, że za chwilę zderzą się z samolotem British Airways”.

„Dlatego uważnie obserwowałem i wtedy zobaczyłem wypadek”.

Whittles dodał, że ekipy ratunkowe zareagowały „niezwykle szybko”.

Dodał: „Nie było pożaru ani żadnych innych obaw, ale raczej wyglądało na to, że opracowywali plan najlepszego sposobu na wyplątanie się bez powodowania dalszych uszkodzeń któregokolwiek samolotu”.

Z drutami pocztowymi

Załaduj więcej…READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: wzrost na rynku napotyka opór, gdy stopy kapitalizacji rosną; Snap snorkeling


https://nypost.com/2024/04/06/world-news/two-boeing-planes-grounded-at-londons-heathrow-airport/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania