20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sonos wygrywa 32,5 miliona dolarów, wygrywając z Google w sprawie naruszenia patentu

Sonos wygrywa 32,5 miliona dolarów, wygrywając z Google w sprawie naruszenia patentu

Google otrzymał nakaz zapłaty Sonosowi 32,5 miliona dolarów za naruszenie patentu firmy na inteligentne głośniki. A Werdykt jury Wydany w piątek na sali sądowej w San Francisco stwierdził, że inteligentne głośniki i odtwarzacze multimedialne Google naruszyły jeden z przedmiotowych patentów Sonos.

Zdjęcie: Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii

Rzecznik Google Peter Schottenfels powiedział w oświadczeniu dla Google krawędź. „Spośród sześciu patentów, które Sonos pierwotnie potwierdził, tylko jeden został uznany za naruszony, a pozostałe zostały odrzucone jako nieważne lub nienaruszające. Zawsze rozwijaliśmy technologię niezależnie i konkurowaliśmy na korzyść naszych pomysłów. Badamy naszą następną kroki.”

Jednak Sonos nie wyszedł ze sprawy całkowicie zwycięsko, ponieważ jury uznało, że aplikacja Google Home nie narusza odrębnego patentu złożonego przez Sonos. Sędzia poprosił również przysięgłych, aby „zignorowali szacunkowe odszkodowanie w wysokości 90 milionów dolarów sporządzone przez biegłego Sonos, który stwierdził, że niektóre z przedstawionych dowodów są niedopuszczalne”. Prawo 360 raporty.

Decyzja byłaby postrzegana jako żenująca porażka Google, ale obie firmy spotkały się z ostrą krytyką ze strony sędziego Williama Alsopa, który przewodniczył wielu bitwom sądowym firm technologicznych. Al-Sob wyraził swoją frustrację, że ta sprawa trafiła do sądu w pierwszej kolejności i że obie strony nie były w stanie jej rozwiązać. Powiedział, że to „symbol najgorszego sporu patentowego”. Odniósł się również do żargonu technicznego otaczającego sporne patenty, w pewnym momencie sprawdzając przysięgłych, aby upewnić się, że nie śpią, zgodnie z Prawo 360.

Aktualizacja 26 maja, 17:30 ET: Zaktualizowano, aby dodać oświadczenie rzecznika Google.

READ  Chiński park stanowy stara się opóźnić spłatę krajowych obligacji, co wywołało obawy na rynku