29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Duńska rodzina królewska macha do tłumów z balkonu zamku, aby uczcić 18. następcę tronu przed wielką ceremonią, która odbędzie się dziś wieczorem

Duńska rodzina królewska macha do tłumów z balkonu zamku, aby uczcić 18. następcę tronu przed wielką ceremonią, która odbędzie się dziś wieczorem

Duński książę Christian zachwycił tłumy zgromadzone dziś rano przed zamkiem Amalienborg w Kopenhadze, aby świętować 18. urodziny następcy tronu.

Przyszły król, uważany za jednego z najbardziej utytułowanych kawalerów w Europie, będzie dziś wieczorem obchodził swoje wielkie urodziny na licznym przyjęciu, w którym udział wezmą członkowie wielu europejskich rodzin królewskich.

Wyglądając elegancko w wyrazistym szarym garniturze i granatowym krawacie, Christian wyglądał w swoim żywiole, machając do tłumów.

Następnie dołączyli do niego jego ojciec, książę koronny Fryderyk i babcia, królowa Małgorzata, a następnie dołączyła do niego jego matka, księżniczka Maria i jego rodzeństwo, księżna Izabela, książę Vincent i księżna Józefina.

Urodzona w Australii księżniczka Mary (51 l.) wyglądała elegancko w jasnoniebieskiej sukience, aby chronić się przed zimną duńską jesienią, podczas gdy królowa Małgorzata wybrała odważniejszy fioletowy kolor.

Dziedzic jest! Duński książę Christian zachwycił tłumy zgromadzone dziś rano przed zamkiem Amalienborg w Kopenhadze, aby uczcić 18. urodziny następcy tronu.
Następnie dołączyli do niego jego ojciec, książę koronny Fryderyk i babcia, królowa Małgorzata – zanim dołączyła do niego jego matka, księżniczka Mary i rodzeństwo, księżna Izabela, książę Vincent i księżna Józefina.
Trzy razy miło! Trzy pokolenia członków rodziny królewskiej, królowa Małgorzata, książę Fryderyk i książę Christian machają z balkonu

Przed uroczystościami życzliwi zgromadzili się w Kopenhadze podczas uroczystości Książę udostępnił serię intymnych zdjęć Christiana z dzieciństwa.

Niepublikowane wcześniej zdjęcia, wykonane przez rodziców księcia, księżną koronną Marię i księcia Fryderyka, udokumentowały szereg wyjątkowych wspomnień.

Zdjęcia obejmowały wycieczkę do Paryża, wizytę w Australii, jazdę na nartach, grę w tenisa oraz „wyjątkowe chwile z dziadkiem” – zmarłym księciem Henrikiem.

Pozostali członkowie rodziny królewskiej, w tym jego kuzyn hrabia Mikołaj, przesyłali życzenia urodzinowe przyszłemu królowi.

Duński Dom Królewski opublikował także oficjalne zdjęcie urodzinowe księcia Christiana – wykonane przez jego matkę – wraz z harmonogramem wydarzeń.

„Gratulacje dla Jego Królewskiej Wysokości Księcia Christiana, który kończy dzisiaj 18 lat” – przekazał pałac w oświadczeniu.

Oficjalny program dzisiejszych obchodów urodzin jest następujący:

„O godzinie 12.00 solenizant pojawia się na balkonie pałacu Fryderyka VIII w Amalienborgu wraz z rodziną księcia koronnego i Jej Królewskiej Mości Królowej.

Urodzona w Australii księżniczka Mary (51 l.) wyglądała elegancko w jasnoniebieskiej sukience, aby chronić się przed zimną duńską jesienią, podczas gdy królowa Małgorzata wybrała odważniejszy fioletowy kolor.
Dołączyła do niego jego matka, Maryam
Książę Christian wyglądał elegancko, gdy machał do tłumów z balkonu

„Zapraszamy wszystkich na plac zamkowy i do wzięcia udziału w uroczystościach.

„O godzinie 17.00 królowa wyda kolację w zamku Christiansborg, na którą szczególnie zaproszeni są młodzi ludzie z pokolenia księcia Christiana” – czytamy w poście na Instagramie.

READ  Najważniejsze fragmenty ze wspomnień księcia Harry'ego

Tymczasem w całym kraju wywieszono flagi na cześć przyszłego króla.

Po raz pierwszy 15 października został ogłoszony oficjalnym Dniem Flagi. Odtąd wszystkie budynki rządowe i statki rządowe w Danii będą latać na pokładzie statku Dannebrog w dniu urodzin księcia Christiana.

Duński książę Christian zachwycił tłumy zgromadzone dziś rano przed zamkiem Amalienborg w Kopenhadze, aby uczcić 18. urodziny następcy tronu.
Przyszły król, uważany za jednego z najbardziej utytułowanych kawalerów w Europie, będzie dziś wieczorem obchodził swoje wielkie urodziny na licznym przyjęciu, w którym udział wezmą członkowie wielu europejskich rodzin królewskich.
Przed uroczystościami życzliwi zebrali się w Kopenhadze, podczas gdy rodzina królewska udostępniła serię intymnych zdjęć Christiana z dzieciństwa
Królewska fala! Christian najwyraźniej miał duże zdolności dyplomatyczne i machał do tłumów
Rodzina królewska udostępniła szereg nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć księcia z jego dzieciństwa
W sieci pojawiły się zdjęcia księcia Christiana z matką, księżniczką Marią, ojcem, księciem Fryderykiem i siostrą, księżniczką Izabelą
Kuzyn księcia Christiana, hrabia Nikolai, który obecnie studiuje na uniwersytecie w Australii, udostępnił urocze zdjęcie
Po raz pierwszy 15 października został ogłoszony oficjalnym Dniem Flagi. Odtąd wszystkie budynki rządowe i statki rządowe w Danii będą latać na pokładzie statku Dannebrog w dniu urodzin księcia Christiana
Duński Dom Królewski opublikował także oficjalne zdjęcie urodzinowe księcia Christiana – wykonane przez jego matkę – wraz z harmonogramem wydarzeń.

Duński Dom Królewski mógł rzucić okiem na przygotowania do wieczornej ceremonii, takie jak ekstrawaganckie pokazy kwiatów oraz wykorzystanie historycznego szkła Sol i porcelanowej zastawy stołowej rodziny królewskiej.

Trwają także przygotowania do transmisji telewizyjnej na żywo z wydarzenia.

Szczegóły przyjęcia – w tym zasady ubioru i niektórzy potwierdzeni goście – wciąż wychodzą na jaw, przy czym według doniesień książę nie chce, aby goście przynosili mu prezenty i nie wolno robić zdjęć.

Na gali, która zapowiada się na jedno z najwspanialszych wydarzeń w kalendarzu towarzyskim, wezmą udział setki zamożnych gości z całej Rzeczypospolitej.

Dotychczasową obecność potwierdziło wielu gości.

Załączone są piękne, nigdy niepublikowane zdjęcia Christiana z jego zmarłym dziadkiem, księciem duńskim Henrikiem
Udostępniono także zdjęcia małego Christiana
Udostępniono piękne zdjęcia księcia z dzieciństwa

Na ceremonii będzie obecny ojciec chrzestny księcia Christiana, norweski książę koronny Haakon, a także córka Hakena, 19-letnia księżna Ingrid Alexandra.

Inna matka chrzestna Christiane, szwedzka księżna koronna Wiktoria, również potwierdziła swoją obecność wraz z mężem, księciem Danielem, i ich 11-letnią córką, księżniczką Estelle.

Inni europejscy członkowie rodziny królewskiej, którzy mogą dołączyć do nich podczas ceremonii, to holenderska królowa Máxima z mężem, królem Willemem-Aleksandrem, i ich dwie najstarsze córki, księżna Catharina Amalia (19 lat) i księżniczka Alexia (18 lat).

Inni potencjalni goście to 17-letnia księżniczka Leonor z Hiszpanii i 21-letnia księżniczka Elżbieta z Belgii.

Oprócz członków rodziny królewskiej gośćmi mają być wybitni ludzie młodzi i przedstawiciele organizacji młodzieżowych.

Wiadomo, że lista gości jest obszerna: duńska rodzina królewska opublikowała niedawno na Instagramie wideo, na którym widać, jak setki zaproszeń są drukowane i umieszczane w kopertach przed wysłaniem.

Do klipu dodał komentarz: „A potem jest poczta!”

READ  Prezenter wiadomości z Los Angeles, Mark Meester, zwolniony po wezwaniu KTLA - Ostateczny termin

„Dzisiaj z Amalienborg wysłano kilkaset zaproszeń. Odbiorcami są liczni goście zaproszeni na kolację wydaną przez Jej Królewską Mość Królową z okazji 18. urodzin Jego Królewskiej Wysokości Księcia Christiana, która odbędzie się 15 października.