20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Dune: Część 2” ma globalne otwarcie kasowe o wartości 170 milionów dolarów

„Dune: Część 2” ma globalne otwarcie kasowe o wartości 170 milionów dolarów

Czekaliśmy na to już jakiś czas.

Jeśli nie mieszkałeś pod kamieniem, Legendary Entertainment i Warner Bros. Wydmy: część druga Premiera w ten weekend oznacza bardzo potrzebny skok testosteronu w kasie, na którą wpływają opóźnienia tytułów spowodowane podwójnymi odbiorami. Jak dotąd roczne przychody ze sprzedaży biletów krajowych w 2024 r. nie przekroczyły jeszcze 1 miliarda dolarów, osiągając zaledwie 866,3 miliona dolarów do niedzieli, co oznacza -18% więcej niż w okresie od 1 stycznia do lutego. 25 klatek rok temu. Wielokrotnie nagradzany Oscarem Denis Villeneuve, sequel klasycznej powieści Franka Herberta z 2021 roku, może odnieść ogromny sukces. Globalne otwarcie za 170 milionów dolarów – To dzieli się na 85 milionów dolarów90 milionów dolarów Na zewnątrz i kolejny 80 milionów dolarów Najwyżej w USA/Kanadzie (Warners konserwatywnie oczekuje 65 milionów dolarówale większość wystawców i usług śledzenia widzi bliżej 80 milionów dolarów).

Treść jest królem. Wydmy: część druga Kosztujący 190 milionów dolarów film został w dużej mierze sfinansowany przez Legendary, jednak Warner Bros. Ma niski dwucyfrowy udział w obrazie. Warners otrzymają niewielką część wpływów ze sprzedaży biletów oraz opłatę dystrybucyjną. Warner Bros. wydało środki na marketing globalny w ramach kampanii prowadzonej przez eksperta ds. marketingu firmy Warner, Josha Goldstine’a; Pieniądze do odzyskania w dolnym wodospadzie. Jednakże „Zmierzch” rzuci trochę blasku na nękaną trudnościami spółkę Warner Bros Discovery Davida Zaslava, której cena akcji wynosi 8,60 dolara (w momencie pisania tego raportu), a która, miejmy nadzieję, wzrośnie w przyszłym tygodniu. Ostatni czwarty kwartał upłynął pod znakiem strajków i słabej sytuacji na rynku reklamy. Zaslav obiecał jednak, że „mamy ofensywny plan na rok 2024”, który obejmuje „solidniejsze potoki twórcze w naszych studiach filmowych i telewizyjnych”. Cóż, nadchodzą robaki piaskowe.

READ  Beyoncé świętuje 10. rocznicę wydania swojego niespodziewanego albumu

Należy pamiętać, że otwarcie krajowe o wartości 65–80 mln USD byłoby cudem wyższe niż otwarcie krajowe za 41 mln USD w 2021 r. Wydmy w wyniku którego sprzedaż biletów została wyczerpana przez codzienną premierę kinową w serwisie streamingowym HBO Max na początku października tego roku. Nadal Wydmy Jest to jeden z niewielu tytułów, które dzień po dniu przekroczyły 100 milionów dolarów w kasie krajowej, i tylko jeden z dwóch obok Legendary's Godzilla kontra Kong Przekroczyć 400 milionów dolarów na całym świecie. Był to jeden z niewielu filmów, który stał się hitem w domach i kinach, ale z pewnością pozostawił pieniądze na stole.

PODPIS: (od lewej) Stellan Skarsgård jako baron Vladimir Harkonnen i Austin Butler jako Vid Rotha Harkonnen w filmie Warner Bros.  Zdjęcia i legendarna przygoda akcji

Warner Bros.

To zaufanie do Stanów Zjednoczonych wynika z przedsprzedaży biletów, która jest mocno ukierunkowana na fanów i formaty premium, takie jak IMAX i PLF. Źródła podają, że od zeszłego piątku ok. Wydmy: część druga Zebrał 18 milionów dolarów ze sprzedaży biletów w przedsprzedaży (z czego 11,5 miliona dolarów na pierwsze trzy tory). Fandango ma około 200 tys., co jest trochę zaniżone Jurassic World: Suwerenność (145 milionów dolarów na otwarcie) i wcześniej Oppenheimera (82,4 mln dolarów). Wydmy: część drugaPrzedsprzedaż również trwa Strażnicy Galaktyki: Cz. 3. Jednak źródła branżowe nie rezygnują z nart: chociaż tego typu przedsprzedaże wskazują na otwarcie o wartości ponad 100 milionów dolarów w… Wydmy: część druga, Wyzwanie polega na tym, że sprzedaż filmów niereprezentowanych jest w porządku w przypadku opery kosmicznej Zendayi, Timothée Chalamet, Austina Butlera i Florence Pugh. Obecnie szacunki w okolicach Stanów Zjednoczonych obniżają się do 80 milionów dolarów.

Ale jest więcej wskaźników Wydmy: część druga Za najlepszą wydajność: Film zebrał doskonałe recenzje, z czego 97% uzyskało certyfikat świeżości w porównaniu z 83% certyfikatem świeżości w przypadku pierwszego filmu w serwisie Rotten Tomatoes z krytykami z Los Angeles Times Ogłoszony „natychmiastowym punktem orientacyjnym w swoim rodzaju” i Poczta nowojorska „Nasza wielka susza dobiegła końca dzięki fantastycznej kontynuacji, której akcja rozgrywa się na upalnej, pustynnej planecie” – promieniał.

Wydmy: część druga Jest zarezerwowany w 4050 kinach w USA i Kanadzie, a czwartkowe premiery pokazują 3400 lokalizacji. W ostatnią niedzielę wygenerowano już 2 miliony dolarów z wydarzenia Imax Fans First, które zostaną uwzględnione w czwartkowym numerze. Film będzie odtwarzany we wszystkich formatach premium, takich jak Screen X, Dolby, D-Box, a lista jest długa.

Wydmy: część druga W środę rozpocznie się wdrażanie za granicą, począwszy od Francji, Korei, Włoch i Skandynawii. W czwartek doda 42 rynki, w tym Niemcy, Australię, Brazylię, Meksyk i całą Amerykę Łacińską. W piątek do gry dołączają Hiszpania i Wielka Brytania, aby zakończyć całkowitą międzynarodową premierę na 71 rynkach.

Jeśli chodzi o cenę otwarcia za granicą wynoszącą 85–90 milionów dolarów, oczywiście istnieje pewne pole do popisu. Patrzymy na film opatrzony swoistą odznaką zbawiciela, ale potrafi też wypaczać dorosłość, a to oznacza, że ​​konieczność obejrzenia – mimo braku nowości w ostatnich tygodniach – może oznaczać wolniejsze spalanie. Jednak biorąc pod uwagę, że Zendaya i jej dziwaczne stroje pojawiają się na czerwonych dywanach na całym świecie, miejmy nadzieję, że gra w porównaniu z pierwszym filmem będzie nieco młodsza, co może wyjaśniać większą liczbę. Słyszymy to tutaj, w USA i Kanadzie Wydmy: część druga Jest w przeważającej mierze męski (pierwszy film przyciągnął 61% mężczyzn).

Na przysłowiowych rynkach Dune w 2021 roku był rentowny 52,5 miliona dolarów Dziś za granicą w plenerze i na wymianach. W tamtym czasie Warners wypuścił film na wybrane rynki po premierze na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a następnie wstrzymał się z jego publikacją, aby odejść od filmu o Jamesie Bondzie. Nie ma czasu na śmierć. Pamiętajcie, że żyliśmy wtedy w zupełnie innym świecie. W niektórych obszarach Covid nadal szalał, a także irytujące, codzienne lokalne wydanie Maxa, które zmusiło społeczność międzynarodową do podjęcia działań w celu uniknięcia piractwa.

Inne firmy, o których słyszymy, to takie Jeden gotowy gracz Przy dzisiejszych cenach wynoszących 53 miliony dolarów Mission Impossible – Dead Reckoning, część 1 Z 85 milionami dolarów w czysty weekend otwarcia i Warner's 2022 Ordynans Który został wydany w ten sam weekend co Wydmy: część druga 109 milionów dolarów za polubienia po dzisiejszych cenach. Dla porównania, jeśli chodzi o IMAX do wszystkiego, Oppenheimera Został otwarty z kwotą 114 milionów dolarów na tych samych rynkach, po dzisiejszych cenach.

pomimo Wydmy: część druga Film ukaże się w Chinach dopiero 8 marca, a pierwszy film zostanie ponownie wyemitowany w nadchodzący weekend, próbując wzbudzić zainteresowanie. Wydmy: część pierwsza Do końca tego tygodnia został ponownie wydany na około 60 rynkach. Do drugiej części dołącza Japonia 15 marca, a Bliski Wschód (z wyłączeniem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Libanu, które wystartują w ten weekend) 11 kwietnia. Część Bliskiego Wschodu będzie podglądana przez siedem dni, począwszy od tego tygodnia, a następnie w czasie Ramadanu pozostanie ciemno przed oficjalnym otwarciem 11 kwietnia.

Seria plenerowych pokazów wydarzeń fanowskich odbyła się m.in. w Meksyku, Paryżu i Seulu, a oficjalna światowa premiera odbyła się 15 lutego w Londynie.