12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dubliński nastolatek Jacques Paczyński dołącza do sygnalistów polskich wyżyn z Bray Wanderers

Polski klub Wisła Płock poinformował o podpisaniu kontraktu z Dublinerem Jakubem Basińskim z Prairie Wanderers na 18-miesięczny kontrakt.

17-latek, który przed przejściem do Bray’s Under-17 grał szkolną piłkę nożną z Belvedere i St. Queens’ Boys, od kilku miesięcy trenuje z Wisłą.

Został objęty kontraktem z opcją dodatkowego roku po wygaśnięciu kontraktu do lata 2023 roku.

Drużyna Ekstraklasy Wisła podpisała drugi kontrakt z urodzonym w Polsce Basińskim w ramach ich projektu Back to the Roots.

Back to the Roots ma na celu dać młodym polskim piłkarzom i polskim ekstrakcjom za granicą możliwość eksperymentowania z klubem i gry w Polsce.

22 polskich wydobywców pojechało zeszłego lata na obóz treningowy w kolorze czarnym z 14 krajów, a Basinsky był pod wrażeniem na tyle, że otrzymał stały kontrakt.

Nastolatek dołączy do rezerwowej drużyny Wisły Blok II i będzie dążył do przejścia do pierwszego składu Marka Broszowskiego.

Urodzony w polskim mieście Częstochowa, zanim przeniósł się z rodzicami do Irlandii w wieku dwóch lat, Pasinsky grał w Lidze Narodowej Under-19 z Mewami w 2021 roku.

Przed przejściem do Brave w „Cuba” 2020 grał w piłkę nożną z Shellbourne, Pelvo i Bohemians / Saint Queens Boys.

Był częścią obozu szkoleniowego dla osób poniżej 15 roku życia w Polsce w Wałbrzychu w 2019 roku i będzie miał okazję dochodzić swoich racji o międzynarodowe wyróżnienia w pobliżu domu.

„Prace nad tą relokacją trwały bardzo długo, ale co najważniejsze, mamy szczęśliwe zakończenie” – powiedziała Arcadia Stelmack, koordynatorka projektu Back to the Roots.

„Kuba jest napastnikiem, jego największą siłą jest granie głową lub poruszanie się bez piłki.

„Jest bardzo silny i szybki jak na swój wiek – ma dynamit w nogach. Jestem do niego pewien, ponieważ oprócz talentu ma doskonałą etykę pracy.

READ  Icecare Medicine podpisuje z Polską wyłączną umowę na dystrybucję systemu do krioablacji Prosence