22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DP Poland's Rise 2023, Jasna prognoza na 2024 rok

DP Poland's Rise 2023, Jasna prognoza na 2024 rok

DP Poland odnotowuje silny wzrost w 2023 r. i prognozuje dobre perspektywy na 2024 r

W optymistycznej sytuacji gospodarczej notowany na giełdzie w Londynie DB Poland, operator sieci pizzerii Domino's w Polsce i Chorwacji, zapowiedział znaczący wzrost sprzedaży systemowej na rok 2023. Imponujące liczby wskazują na silny wzrost na obu rynkach. Wyzwania gospodarcze.

Bohater polskiej pizzy

W Polsce sprzedaż komputerów zanotowała 20% wzrost rok do roku. Warto zauważyć, że w czwartym kwartale odnotowano wzrost o 27%, co wskazuje na silny popyt konsumencki pod koniec roku. Gwałtowny wzrost był spowodowany głównie wzrostem wolumenu zamówień, ponieważ zamówienia systemowe na cały rok wzrosły o 16%.

Rozwój Chorwacji wśród wyzwań

Chociaż Chorwacja jest znacznie mniejsza, udowodniła, że ​​ma własną historię wzrostu. Sprzedaż komputerów w kraju wzrosła o 3,2%, co jest dość niezwykłe, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą kraju. Wzrost ten był napędzany dobrymi wynikami dwóch nowo otwartych sklepów i nastąpił pomimo presji inflacyjnej i przejścia na walutę euro – czynników, które łącznie osłabiły zaufanie konsumentów.

Prognoza: jasny rok 2024

Patrząc w przyszłość, DP Poland spodziewa się kontynuacji wzrostu napędzanego wolumenem w 2024 r. Spółka spodziewa się, że wzrost ten będzie wspierany przez złagodzenie presji inflacyjnej i pojawienie się w Polsce wspierającego ją proeuropejskiego parlamentu. Dzięki tym pozytywnym wskaźnikom DP Poland już teraz patrzy w przyszłość.

W ramach planu strategicznego operator sieci pizzerii w nadchodzącym roku przejdzie na model biznesowy subfranczyzy. Ma nadzieję, że posunięcie to położy podwaliny pod przyszłą ekspansję i ugruntuje jej pozycję na rynkach wschodzących.

READ  Opinia | UE może chcieć odciąć rosyjską energię, ale paliwochłonna Polska, Węgry i inne kraje mają inne plany.