30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dow Jones zyskuje 1200 punktów w raporcie o inflacji: Dlaczego wzrost na rynku może mieć miejsce?

Dow Jones zyskuje 1200 punktów w raporcie o inflacji: Dlaczego wzrost na rynku może mieć miejsce?

Z dnia na dzień kontrakty terminowe Dow Jones niewiele się zmieniły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq.
XCzwartkowy wzrost na giełdzie wzrósł po Raport o inflacji CPI jest zimniejszy niż oczekiwanoZ Dow Jonesem o 1198 punktów. Wzrost cen bazowych i bazowych był mniejszy niż oczekiwano, wzmacniając argumenty za wyhamowaniem podwyżek stóp Fed. Rentowności skarbowych i dolar spadły.

Jeśli inflacja nadal będzie spadać, Fed może zdecydować się na zakończenie podnoszenia stóp procentowych wcześniej, niż sugerował w zeszłym tygodniu prezes Fed Jerome Powell.

Wiele dużych ruchów było w pokonanych akcjach. jabłko (AAPL), Microsoft (MSFT), rodzic Google Alfabet (Google), nadrzędny Facebook Podkładki identyfikacyjne (nie żyje), Amazon.com (AMZN) A Tesla (TSLA) wszystkie duże zyski zyskały w czwartek, ale tylko akcje MSFT przekroczyły linię 50 dni. NVIDIA (NVDA), która ma teraz wyższą kapitalizację rynkową niż akcje META, znacznie wzrosła po ponownym przejściu 50-dniowej passy, ​​ale nadal wymaga dużo pracy.

Kilka upadłych akcji oprogramowania w chmurze odnotowało w czwartek dwucyfrowe zyski. turbina cyfrowa (aplikacje), aby zaksięgować 61% zysku po zarobkach, ale nie jest to najwyższy poziom od dwóch miesięcy.

Jednak inwestorzy powinni zdecydowanie rozważyć zwiększenie ekspozycji i poszukiwanie kreacji kapitału.

Jednak w czwartek nie było zbyt wielu możliwych do zrealizowania akcji. Ale Global Foundries (GFS), Enfaza energii (ENPH), gryfon (GFF), Konstruktorzy FirstSource (BLDR) A Silniki ogólne (GMWszystkie różne sygnały kupna migają.

Akcje GM dodane do SwingTrader I to był czwartek Akcje IBD dzisiaj. Magazyn ENPH jest w pliku Lista obserwacyjna IBD Leaderboard i on jest włączony Lista 50 IBD.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones wzrosły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły.

Rynek obligacji będzie zamknięty w piątek na Dzień Weteranów. Giełdy w USA otworzą się jak zwykle.

Bitcoin, który w czwartek osiągnął poziom 18 000 USD po tym, jak w środę po południu spadł do najniższego poziomu od dwóch lat poniżej 16 000 USD. Ale kryptowaluta spadła do około 17 000 USD w czwartek wieczorem. Pożyczkodawca kryptowalut BlockFi powiedział, że tymczasowo wstrzymuje wypłaty w wyniku bliskiego upadku FTX. Na początku tego roku FTX zawarł umowę dotyczącą przejęcia BlockFi.

Pekin zgłosił najwięcej przypadków Covid od ponad roku, ponieważ gwałtowny wzrost liczby infekcji w całym kraju spowodował nowe blokady. Nowi przywódcy Chin wezwali do bardziej ukierunkowanych „decydujących” ograniczeń w celu kontroli rozprzestrzeniania się choroby.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

READ  Ponad 110 najlepszych ofert na cyberponiedziałek w 2022 roku wciąż dostępnych

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie rozpoczęła się mocno i trwała przez cały czwartek, zamykając się na sesyjnych maksimach.

Kontrakty terminowe Dow wzrosły przed otwarciem dzięki zaskakującemu raportowi o inflacji CPI. Październikowe ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,4% lub 0,3% po wyłączeniu żywności i energii. Inflacja CPI spadła do 7,7%, najniższego poziomu od stycznia. Inflacja bazowa spadła do 6,3% wobec przewidywań, że pozostanie na najwyższym od 40 lat poziomie 6,6%.

Byki wiwatowały i westchnęły po tym, jak w końcu uzyskały dodatni odczyt inflacji.

Dow Jones Industrial Average podskoczył w czwartek o 3,7% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wynosi 5,5%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 7,35%. Small cap Russell 2000 podskoczył o 6,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 32 punkty bazowe do 3,83%, najniższego poziomu od miesiąca. Dolar doznał największego spadku od kilku lat, kontynuując gwałtowne spadki w zeszłym tygodniu.

Rynki widzą teraz 81% szans na podwyżkę stóp Fed o 50 punktów bazowych w grudniu. Przed raportem o inflacji CPI wciąż istniała spora szansa na pięciokrotny wzrost o 75 punktów bazowych. Warto zauważyć, że obecnie istnieje 50-50 szans na podwyżkę stóp tylko o jedną czwartą punktu w lutym.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,6% do 86,47 USD za baryłkę. Pęknięcie gazu ziemnego 6,4%.

Akcje Megacap

Akcje Apple skoczyły o 8,9%, odbijając się od najgorszego zamknięcia od prawie czterech miesięcy. Akcje META skoczyły o 10,25%, kontynuując mini-wzrost od dołków z bessy w obliczu masowych cięć zatrudnienia i innych kosztów. Akcje Amazona wzrosły o 12,2% z 30-miesięcznych minimów w środę, gdy gigant e-commerce ogłosił przegląd cięcia kosztów.

Akcje Microsoftu podskoczyły o 8,2 procent, przekraczając 50 dni. Akcje Google wzrosły o 7,6%, ale pozostają znacznie poniżej 50-dniowej passy.

Akcje Tesli odbiły o 7,4%, ale pozostały dzień wewnętrzny po tym, jak w środę spadły do ​​dwuletniego minimum.

Akcje Nvidii wzrosły o 14,3%, przedłużając ożywienie, które rozpoczęło się 13 października. Zarobki Nvidii zaplanowano na 16 listopada.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) zyskał 3,1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosła o 9,1%, przy czym kluczowym elementem są akcje MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) krzyczał o 10,2% wyższy. Akcje NVDA to duży atut.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) o 5,5% oraz Global Infrastructure Development Fund (ETF) w USA (kolebka) 5,65%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrosła o 4,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) podniósł pułap o 10,3%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) o 2,2% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) wzrosła o nieco ponad 5%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 2,5%.

READ  Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły, gdy Wall Street próbuje wykorzystać najlepszy tydzień od czerwca

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) z 14,5% wyższym i ARK Genomics ETF (ARKG) 11,1%. Akcje Tesli są głównym właścicielem wszystkich funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie poczyniła ogromne wzrosty na wskaźniku inflacji CPI. Zarówno S&P 500, jak i Russell 2000 skoczyły powyżej 50-dniowych średnich kroczących, przy czym ta pierwsza przekroczyła ostatnie i ostatnie maksima, ale niewiele brakowało do 200-dniowej średniej kroczącej. Prowadząc ten trend wzrostowy, indeks Dow Jones Industrial Average podskoczył z 200-dniowej linii do najlepszego poziomu od szczytów sierpniowych.

Nasdaq, ewidentne spowolnienie na dotychczasowym zwyżce na rynku, przekroczył granicę 50 dni. Amazon, wiele chwiejnych dużych firm i akcje chmurowe prowadziły w tym kierunku, podczas gdy Nvidia i inne chipy kontynuowały swój niedawny wzrost, ale głównie poniżej terenów zakupowych.

To był czwartkowy zabieg później Dzień kontynuacji Na wszystkich głównych indeksach, ze znaczącymi wzrostami wolumenu obrotu na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i Nasdaq. Daje to większe zaufanie do rajdu na giełdzie.

Raport o inflacji CPI był tylko jednym punktem danych, ale to było to, czego Fed chciał i musiał zobaczyć. Warto zauważyć, że do kolejnej fali raportów monetarnych Fed minie kilka tygodni. Wskazuje to na sprzyjające tło do zwyżki na rynku, przynajmniej w tym okresie.

Pozytywną kontynuacją byłby ruch Nasdaq zdecydowanie powyżej 50-dniowej linii, pokonując swoje październikowe maksima powyżej 11200. Wzrost indeksu S&P 500 powyżej 200 dni byłby bardzo silnym sygnałem.


Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy


wiodący zapas

W czwartek na swoich pozycjach nie było wielu blue-chipów. Niektóre z silnych nazwisk wydają się rozciągać, podczas gdy wielkimi zwycięzcami czwartku byli w większości zepsute technologie, takie jak Google, które wymagają wielu napraw.

Nie jest jasne, które grupy będą prowadzić wzrost rynku. Ale jest wiele ciekawych grup i sektorów.

Farmaceutyki, takie jak firmy biotechnologiczne i ubezpieczyciele zdrowotni, które przodowały na rynku, wykluczyły duże wzrosty w czwartek lub wycofały się, ponieważ faworyzowano bardziej ryzykowne nazwy. Czy to tylko przelotny obraz?

Nazwy obronne miały trudny spacer, jak Hershey (HSY) oraz zapasy innych produktów spożywczych.

Szeroka gama akcji związanych z nieruchomościami, w tym firm budowlanych, dostawców i sprzedawców detalicznych, likwiduje bazy lub porusza się powyżej długoterminowych średnich kroczących lub linii trendu. Obejmuje Dr Horton (DHI), Tempur Seely (TPX) i magazyn BLDR.

READ  Przepisowi CFPB grozi potencjalne zamrożenie

Niektórzy inni sprzedawcy, wraz z wieloma restauracjami i niektórymi grami konsumenckimi, wykazują siłę od Crocs (CROX) Dla mnie zatrzymanie skrzydła (skrzydło) na akcje GM. Niektóre akcje finansowe, litowe, słoneczne, rolnicze i stalowe również wyglądają dobrze, w tym dynamika stali (STLD), Albemarle (ALBA), CF . Branże (CF), Karol Schwab (SCHW) i akcje ENPH.

Niektóre firmy infrastrukturalne znajdują się na obszarach zakupów lub w ich pobliżu, w tym Usługi ilościowe (PWR).

Akcje energetyczne, które w czwartek nie zrobiły wiele, mogą nadal prowadzić.

Akcje sieciowe wyglądają na mocne, w tym Digi International (DGII). Niektóre nazwy żetonów brzmią interesująco, ponieważ sektor odbije się po długim poślizgu. Obejmuje to zapasy GFS, które są nieco wyższe niż wczesne wpisy.

Ale w przypadku dużych firm, takich jak akcje Apple, Microsoft i Tesla, może minąć trochę czasu, zanim znajdą się na szczycie listy. To samo dotyczy oprogramowania w chmurze, co wiąże się z ryzykiem, że niektóre z nich mogą nie odzyskać funkcji przez lata, jeśli w ogóle.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Zwyżka na giełdzie pokazała siłę w czwartek i istnieje przekonująca historia, że ​​trend zwyżkowy ma swoje nogi po październikowym raporcie o inflacji. Ale na razie to tylko historia.

Ostatecznie inwestorzy powinni skoncentrować się na tym, co obecnie robi rynek, śledząc działania głównych indeksów i wiodących akcji.

To sugeruje, że nadszedł czas, aby zwiększyć ekspozycję, ale nie spiesz się. Jeśli ta zwyżka rynku będzie miała nogi, będzie mnóstwo czasu na duże inwestycje.

Ograniczona liczba akcji zrealizowanych w czwartek była jednym z powodów, dla których nie kupowano zbyt dużo. Inwestorzy mogą zdecydować się na zakup szerokiego rynku lub sektora ETF, takiego jak SPY lub SMH.

Ale jest wiele akcji i sektorów, które wyglądają interesująco. Inwestorzy powinni aktualizować swoje listy obserwacyjne.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?