21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dodge Challenger SRT Demon został ożywiony na ostatni rok samochodów typu muscle car

Dodge Challenger SRT Demon został ożywiony na ostatni rok samochodów typu muscle car

  • Dodge wskrzesza swój kontrowersyjny model Challenger SRT Demon, wprowadzając ostateczną edycję specjalną samochodu, zanim produkcja obecnych samochodów marki z silnikiem V8 zakończy się jeszcze w tym roku.
  • Dodge twierdzi, że nowy samochód dostarczy 1025 koni mechanicznych, moment obrotowy 945 funtów na stopę i rozpędzi się do 100 km/h w 1,66 sekundy.
  • Ceny Dodge Challenger SRT Demon 170 2023 zaczynają się od 96 666 USD, ale według Dodge mogą przekroczyć 120 000 USD z opłatami, opcjami i akcesoriami.

2023 Dodge Challenger SRT Demon 170

uniknąć

DETROIT — Dodge ożywia swój kontrowersyjny model, Challenger SRT Demon, jako ostateczną edycję specjalną samochodu przed zakończeniem produkcji obecnych samochodów tej marki z silnikiem V8 jeszcze w tym roku.

Samochód wyścigowy z limitowanej edycji będzie najszybszym i najmocniejszym Dodge Challengerem, jaki kiedykolwiek wyprodukował producent samochodów. Opiera się na modelu Challenger SRT Demon z 2018 roku, który niektórzy krytykowali za to, że jest zbyt potężny i ledwo dopuszczony do ruchu ulicznego.

Dodge twierdzi, że nowy samochód będzie dostarczał 1025 koni mechanicznych i moment obrotowy 945 funtów na stopę paliwa na mieszance etanolu E85. Może osiągnąć 60 mil na godzinę ze startu stopniowego w 1,66 sekundy. Osiągi samochodu nieznacznie spadają na paliwie zasilanym mniejszą ilością etanolu, ale nawet przy zwykłym paliwie E10 osiąga moc 900 koni mechanicznych i moment obrotowy 810 Nm.

Dodge Challenger SRT Demon 170 2023 rozpocznie się od sugestywnej ceny 96 666 USD – ostatnie trzy cyfry to ukłon w stronę Demona – ale według Dodge może przekroczyć 120 000 USD lub więcej w opłatach, opcjach i akcesoriach. Zamówienie na samochód otwiera się 27 marca.

Dodge, którego właścicielem jest Stellantis, planuje zbudować do 3000 pojazdów dla Stanów Zjednoczonych i 300 dla Kanady, w oczekiwaniu na dostępność części i problemy z łańcuchem dostaw. Byłoby to podobne do modelu produkcyjnego 2018.

READ  Rynki azjatyckie wzrosły, akcje Korei Południowej wzrosły przed raportem o CPI w USA

2023 Dodge Challenger SRT Demon 170

uniknąć

Dyrektor generalny Dodge, Tim Kuniskis, odmówił ujawnienia inwestycji kapitałowej pojazdu, która została ujawniona w poniedziałek, lub spodziewanych marż zysku.

„Te samochody kończą na wysokim poziomie” – powiedział Kuniskis. Odniósł się do Devil 170 jako „nowego szczytu Mad Factory”.

Zapytany o zużycie paliwa przez samochód, powiedział „To okropne”, ale później nazwał samochód „zielonym”, ponieważ paliwo o wysokiej zawartości etanolu jest czystsze niż konwencjonalna benzyna, a jednocześnie spala się szybciej. Pojazd będzie podlegał obowiązkowemu podatkowi za zużycie gazu w wysokości 2100 USD.

Pseudonim „170” wskazuje na wysoką odporność na alkohol, ponieważ samochód może być zasilany etanolem. Każdy właściciel przy zakupie samochodu otrzyma również specjalną szklaną karafkę.

2023 Dodge Challenger SRT Demon 170

uniknąć

Nowy samochód będzie w stanie podskakiwać na kołach, w których przednie opony samochodu unoszą się nad ziemią ze względu na ilość mocy pochodzącej z tylnych kół.

Kuniskis powiedział, że Dodge miał zademonstrować samochód na początku tego roku, ale inżynierowie „wystrzelili” silniki, starając się wydobyć z samochodu jak najwięcej osiągów. Problemy skłoniły inżynierów do opracowania nowego silnika z doładowaniem do samochodu.

Demon SRT 2023 to siódma edycja specjalnego samochodu typu muscle car Dodge, który świętuje zakończenie produkcji obecnego Challengera i Chargera. Dodge sprzedał ponad 2 miliony tych pojazdów od czasu ich wprowadzenia na rynek ponad dziesięć lat temu.

„Trzeba świętować ten koniec”, powiedział Kuniskis CNBC, dodając, że Challenger służy jako model „halo” dla marki, przyciągając uwagę klientów chcących kupić inne pojazdy. „Jesteśmy o wiele lepsi niż wszyscy inni”.

2023 Dodge Challenger SRT Demon 170

uniknąć