Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, utrzymując presję na akcje po brzydkiej wyprzedaży w zeszłym tygodniu. Indeksy S&P 500 i Nasdaq zanotowały najgorszy tygodniowy wynik od marca.
Akcje Warner Bros. wzrosły. Paramount, Disney i Netflix prowadzą handel poza godzinami pracy po tym, jak hollywoodzcy scenarzyści osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie zakończenia trwającego miesiąc strajku.
Inwestorzy oczekują zaktualizowanego odczytu PKB za drugi kwartał, który zostanie opublikowany w czwartek, a także piątkowych danych o wydatkach konsumenckich i preferowanej przez Fed miary inflacji. Wśród firm ogłaszających zyski w tym tygodniu znalazły się Nike i Costco.
Spadły kontrakty terminowe na akcje. Kontrakty na indeksach Standard & Poor’s 500, Nasdaq 100 i Dow Industrial Index wskazują, że indeksy mogą przedłużyć swoją passę spadków do piątego dnia.
Rentowność obligacji benchmarkowych wzrosła do 4,5%, przekraczając najwyższy poziom zamknięcia z zeszłego tygodnia od prawie 16 lat. W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że utrzyma stopy procentowe na wyższym poziomie przez dłuższy czas, co wystraszyło inwestorów i spowodowało wzrost rentowności.
Rentowności europejskich obligacji wzrosły. Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji wzrosła powyżej 2,8%, osiągając nowy najwyższy poziom od 12 lat, po tym jak badanie spółek wykazało, że nastroje w tym kraju osłabiły się mniej niż oczekiwano we wrześniu.
Ceny ropy ulegały wahaniom. Ropa Brent, światowy punkt odniesienia, notowana była po cenie około 92 dolarów za baryłkę, po osiągnięciu w zeszłym tygodniu poziomu 95 dolarów.
Zapasy zewnętrzne były często niższe. Spadły giełdy w Europie i Chinach. Japoński indeks Nikkei 225 wzrósł o niecałe 1%.
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Jak zdobyć dofinansowanie na rozwój biznesu online? Przewodnik dla tych, którzy nie chcą tylko marzyć!
Bezpieczeństwo finansowe firm – jak chronić się przed cyberzagrożeniami i oszustwami?
Jak sztuczna inteligencja zmienia polską gospodarkę? Szanse i wyzwania dla MŚP