21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dostawy Boeinga, zamówienia rosną w maju przed Paris Air Show

Dostawy Boeinga, zamówienia rosną w maju przed Paris Air Show

  • Boeing dostarczył klientom ponad 50 samolotów w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 35 w kwietniu, choć w dostawach w tym roku wyprzedza rywala Airbusa.
  • Boeing powiedział w zeszłym tygodniu, że nowa wada produkcyjna spowolni krótkoterminowe dostawy jego 787 Dreamlinerów.
  • Paris Air Show rozpocznie się w poniedziałek, kiedy to Boeing, Airbus i inni producenci lotniczy spotkają się z klientami i prawdopodobnie ogłoszą więcej nowych zamówień.

Boeing 787 Dreamliner jest produkowany w zakładzie montażowym North Charleston w Karolinie Południowej 30 maja 2023 r.

Julia Michel | AFP | Obrazy Getty’ego

Boeing dostarczył klientom ponad 50 samolotów w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 35 w kwietniu, choć w tym roku wyprzedza rywala Airbusa w dostawach w miarę zbliżania się Paris Air Show.

Dostawy obejmowały osiem samolotów 787 Dreamliner. Boeing powiedział w zeszłym tygodniu, że nowa wada produkcyjna – druga ujawniona w tym roku – spowolni krótkoterminowe dostawy szerokokadłubowych odrzutowców, na które jest duże zapotrzebowanie ze względu na odbicie w ruchu międzynarodowym.

Boeing dostarczył w tym roku 206 samolotów 244 dostarczonych przez Airbusa w pierwszych pięciu miesiącach roku.

Zarówno Boeing, jak i Airbus ogłosiły plany zwiększenia produkcji nowych samolotów, aby sprostać dużemu popytowi w następstwie pandemii Covid-19.

Boeing z siedzibą w Arlington w Wirginii zgłosił łączne zamówienia na 69 samolotów w maju, w porównaniu do 34 w kwietniu. Po 11 odwołaniach sprzedano 58 samolotów, głównie 737 MAX.

the Pokaz lotniczy w Paryżu Rozpoczyna się w poniedziałek, kiedy Boeing, Airbus i inni producenci lotniczy spotkają się z klientami i prawdopodobnie ogłoszą więcej nowych zamówień w pierwszej osobistej iteracji wydarzenia od czasów sprzed pandemii.

READ  USA zatwierdzają inspekcję Boeinga, plan wznowienia w celu wznowienia dostaw 787