22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Debiutant Blackhawks, Connor Bedard, został najmłodszym uczestnikiem All-Star w historii NHL

Debiutant Blackhawks, Connor Bedard, został najmłodszym uczestnikiem All-Star w historii NHL

Debiutant Chicago Blackhawks, Connor Bedard, został w czwartek najmłodszym zawodnikiem w historii NHL wybrany do All-Star Game. Bedard, który ma obecnie 18 lat i 171 dni, prześcignąłby napastnika Buffalo Sabres Jeffa Skinnera, który wcześniej był posiadaczem tego rekordu.

Mecz Gwiazd 2024 odbędzie się 3 lutego, kiedy Bedard skończy 18 lat i 203 dni. Skinner miał 18 lat i 259 dni podczas All-Star Game w 2011 roku.

Blackhawks wybrali Bedarda jako numer 1 w drafcie NHL 2023 i ten nie zawiódł.

Od czwartku w 37 rozegranych meczach środkowy strzelił 15 goli i zanotował 18 asyst. Prowadzi Chicago w obu kategoriach, a także wszystkich debiutantów w NHL. Bedard został także wybrany Debiutantem Miesiąca zarówno w listopadzie, jak i grudniu.

Blackhawks mają bilans 11-24-2 i zajmują ósme miejsce w Dywizji Centralnej.

Dlaczego wybrano Bedarda?

Można być cynicznym i powiedzieć, że liga chce ze względów marketingowych tylko największe nazwiska w piłce nożnej, a zatem chce, aby Bedard – najbardziej obiecujący i ekscytujący debiutant w lidze – występował na środku i na środku wydarzenia w namiocie. Możesz być surowym realistą i powiedzieć, że po prostu nie ma innych realnych opcji dla drużyny Blackhawks, która znajduje się na dole rankingów i jest przeciążona kontuzjami.

Ale prawda jest taka, że ​​Bedard zasługuje na udział w All-Star Game. Trudno przecenić, jak bardzo mu się to podobało. Jako 18-latek nie tylko strzelił 15 goli i 18 asyst w 37 meczach, ale robi to z bardzo niewielką pomocą, mając w składzie pełnym zawodników z dolnej szóstki oraz graczy AHL/NHL. Koledzy z drużyny Bedarda w tym sezonie byli głębokimi napastnikami, jak Nick Foligno, Filip Kurashev, Ryan Donato i Anthony Beauvillier, ale zazwyczaj nie byli zbyt utalentowanymi zawodnikami. Mimo to nadal produkuje.

I nie chodzi tylko o liczby, ale także w niesamowity sposób, w jaki je często rozkłada – niezależnie od tego, czy chodzi o podniesienie kieszeni Nikity Kucherowa i zagranie 2 na 1, czy też kradzież krążka wzdłuż linii bramkowej przeciwko Florydzie i zakrycie czapki bez spojrzenia . , krótki ruch z boku lub po prostu strzał za strzałem bramkarza dzięki opatentowanej funkcji push-pull. Bedard jakimś cudem poradził sobie z absurdalnym szumem wokół niego, a nie ma jeszcze 18 i pół roku.

READ  Zwycięstwo stanu Iowa nad LSU bije rekord najczęściej oglądanego meczu koszykówki kobiet w college'u

Ten dzieciak należy do All-Star Game i niewątpliwie będzie tam grał przez wiele lat. — Mark Lazerus, starszy pisarz NHL

Dlaczego to ma znaczenie dla NHL

Żaden zawodnik w historii NHL nie wchodził do ligi z takim entuzjazmem jak Bedard. Media społecznościowe nie były tym, czym są dzisiaj, kiedy na scenę weszli tacy ludzie jak Connor McDavid i Sidney Crosby. Cały hokejowy świat wiedział o Bedardzie na długo przed jego przybyciem do ligi.

Od czasu przybycia nie zrobił nic, aby stłumić zamieszanie. Przyciągnął dużą liczbę zwolenników hokeja i fanów niehokeja, którzy oglądali jego mecze. Mówiono o tym w miejscach, w których zwykle nie mówi się o hokeju. W miarę jak będzie coraz większy, będzie nadal przynosił korzyści NHL.

Jeśli liga umieści go w Meczu Gwiazd – i słusznie w nim wystąpi – będzie to jedynie dalsze budowanie tej platformy. —Scott Powers, starszy pisarz Blackhawks

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Dilip Vishwanat/NHLI za pośrednictwem Getty Images)