24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Daily Telescope: Gwiazda Wolfa-Rayeta daje pokaz wyjącego światła

Daily Telescope: Gwiazda Wolfa-Rayeta daje pokaz wyjącego światła

Zbliżenie / Mgławica Półksiężyc.

1Zach1

Witamy w Daily Telescope. Na tym świecie jest za mało ciemności i za mało światła, za mało pseudonauki i za mało nauki. Pozwól, że inne posty przedstawią Twój horoskop dzienny. W Ars Technica pójdziemy inną drogą, czerpiąc inspirację z bardzo realistycznych obrazów wszechświata pełnego gwiazd i cudów.

Dzień dobry. Jest 2 lutego, a dzisiejsze zdjęcie przedstawia mgławicę emisyjną oddaloną o około 5000 lat świetlnych w gwiazdozbiorze Łabędzia.

Odkryta ponad 230 lat temu przez Williama Herschela astronomowie uważają, że Mgławica Półksiężyc składa się z połączenia energetycznych wiatrów gwiazdowych pochodzących z gwiazdy Wolfa-Rayeta w jej jądrze, zderzających się z wolniej poruszającą się materią wyrzuconą na początku życia gwiazdy. Ostatecznie wszystko to powinno przekształcić się w supernową, co byłoby absolutnie niesamowite.

Czy ty lub ja przeżyjemy, żeby to zobaczyć? Prawdopodobnie nie.

Ale w międzyczasie możemy cieszyć się mgławicą taką, jaka jest. Powyższe zdjęcie zostało wykonane przez czytnik Ars 1Zach1 przy użyciu teleskopu refraktorowego Astro-Tech AT80ED. Był to efekt 11 godzin integracji, czyli 228 ekspozycji trwających po trzy minuty każda. Zrobione na obszarach wiejskich w południowo-zachodnim Waszyngtonie.

Życzę udanych wakacji.

źródło: 1Zach1

Chcesz wysłać zdjęcie do Daily Telescope? Skontaktuj się z nami i przywitaj.

READ  Nowe badania sugerują, że ciemna energia może wywołać drugi (i trzeci i czwarty) Wielki Wybuch