27 kwietnia, 2024

Dach się otworzył, a wiatr „tak jakby nas zabił”.

HOUSTON – Astros nie byli podekscytowani przed drugim meczem ALCS w czwartek, że dach w Minute Maid Park będzie otwarty.

Ale pod koniec nocy mógł działać na ich korzyść.

Podczas gdy wiatr wiał z prawej strony na lewą przez większość meczu, Astros z Homerem Alexem Bregmanem wykonali wcześniej trzy uderzenia w lewo. Spóźniona próba Aarona Judge’a, by zagłębić się w prawo, nie powiodła się w Jankesi przegrali 3-2.

Prawie wszyscy w bunkrze Yankees wydają się myśleć, że piłka sędziego będzie home runem.

„Kto by pomyślał, myślę, że otwarty dach nas zabił” – powiedział reżyser Aaron Boone. „Myślę, że to 390[-foot] piłka. … Nie sądziłem, że palił, jakby go nie podejrzewał, ale czułem, że jego koledzy mają rację”.

Pewnej pięknej nocy dach został otwarty dopiero po raz drugi w tym sezonie w Minute Maid Park – decyzja, którą MLB podejmuje po zakończeniu sezonu w porozumieniu z drużyną gospodarzy i sędzią głównym. Otwarcie dachu byłoby „inne”, powiedział przed meczem menedżer Astros Dusty Becker, zauważając po części, że hałas tłumu (część przewagi ich stadionu) nie byłby tak głośny.

Luis Severino zareagował przygnębiony, gdy Alex Bergman rzucił bazami po trafieniu Homera po trzech przejazdach w trzeciej rundzie przegranej 3-2 ALCS w meczu 2 Yankees z Astros.
The New York Post: Charles Wenselberg

W ósmej inningu sędzia uderzył swoją piłkę z odległości 106,3 mil na godzinę od kija i na odległość 345 stóp w prawe pole, gdzie Kyle Tucker chwycił ją, wykonując lekki skok na ścianę, aby upewnić się, że nie wyleci lub przynajmniej nie wpadnie w dodatkowe podstawy. Sędzia może być jedynym Jankesem, który nie jest zaskoczony, widząc, że nie wychodzi.

– Nie w taki sposób, w jaki grał wiatr – powiedział sędzia. „Wiało mocno w lewe pole, więc uderzyłem w niewłaściwą część parku, to na pewno”.

Według Statcast, jedynym parkiem, w którym byłaby piłka do lotu sędziego, jest Yankee Stadium.

READ  Acuna zmierzył się z Braves dwoma homerami w siódmej rundzie zwycięstwa

Homer Bregman z trzema przejazdami, Kto przyszedł w trzeciej połowie Luisa Severinobył tylko 91,8 mil na godzinę od nietoperza, ale przeleciał około 360 stóp w lewe pole.

– Wiem, że wiał wiatr – powiedział Severino. „To był jedyny powód, dla którego piłka wyszła. Naprawdę dobrze sobie poradziłem w tej sytuacji. „

Zapytany, czy piłkę grano inaczej przy otwartym dachu, Severino odpowiedział ze śmiechem: „Tak, dla ich własnego dobra”.

Sędzia, który powiedział, że czuł „wycie” wiatru, gdy grał na prawym boisku, był bardziej dyplomatyczny, gdy zadał to samo pytanie.

„Nie zauważasz tak wiele, z wyjątkiem dwóch kulek much” – powiedział sędzia. „Widziałem, jak moje miecze tańczą trochę na wyskakującym okienku, które musiał nadrobić. Ale to była jedyna rzecz.”