12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czujnik ISOCELL Vision 931 firmy Samsung obsługuje system odblokowywania twarzy

Czujnik ISOCELL Vision 931 firmy Samsung obsługuje system odblokowywania twarzy

Dwa miesiące temu Samsung zaprezentował dwa nowe czujniki ISOCELL: ISOCELL Vizion 63D i ISOCELL Vizion 931. Jeden z tych czujników jest obecnie używany w nowym, rewolucyjnym mechanizmie odblokowywania twarzy 3D opracowanym przez firmę Metalenz. To pokazuje wyższość nowego aparatu Samsunga w zakresie mapowania głębi 3D.

Metalenz to firma optyczna wydzielona z laboratoriów Harvarda, wspierana przez takie firmy jak Intel i jego SDK.

System biometrii twarzy 3D firmy Metalenz wykorzystuje czujnik ISOCELL Vizion 931 firmy Samsung

Metalenz, firma projektująca i rozwijająca systemy optyczne do zastosowań w elektronice użytkowej, motoryzacji i Internecie rzeczy, ogłosiła wprowadzenie pierwszego pełnosystemowego systemu biometrycznego twarzy 3D o nazwie Polar ID. System ten wykorzystuje czujnik ISOCELL Vizion 931 firmy Samsung jako sterownik światła w rewolucyjnym systemie obrazowania z sortowaniem polaryzacyjnym. Metalenz produkuje rozwiązania do obrazowania i wykrywania, które są już stosowane w wielu smartfonach. Teraz firma stworzyła kompletny system skanowania, rozpoznawania i odblokowywania twarzy 3D, z którego można korzystać na różnych urządzeniach, w tym na smartfonach i tabletach.

Czujnik ISOCELL Vision 931

Firma optyczna twierdzi, że Polar ID to „Jedyny na świecie system obrazowania klasy konsumenckiej, który potrafi wykryć stan pełnej polaryzacji światła.Oznacza to, że może działać z jednym zdjęciem, podczas gdy inne systemy odblokowywania twarzy 3D wymagają do działania wielu zdjęć. Dzięki temu nowemu systemowi cały proces jest szybszy i dokładniejszy. Firma twierdzi, że Polar ID jest o 50% tańszy i mniejszy od tradycyjnych rozwiązań do rozpoznawania twarzy.

Porównanie rozmiaru z tradycyjnym systemem kamer odblokowujących twarzą firmy Metalenz Polar ID

Metalenz powiedział, że partnerstwo z firmą Samsung w zakresie czujnika ISOCELL Vizion 931 i jego zdolność do masowej produkcji pozwalają na szybsze wdrożenie systemu biometrycznego Polar ID w smartfonach. System ten zapewnia rozpoznawanie twarzy 3D i dane biometryczne w widmie bliskiej podczerwieni, wiodącą w branży wydajność kwantową i światowej klasy zaawansowaną technologię migawki.

READ  Debiut marki w planie Xbox Game Pass „Friends & Family”

Kilka marek smartfonów testuje system Polar ID

Metalenz Polar ID Samsung ISOCELL Vision 931 model

System Polar ID zostanie zaprezentowany na targach MWC 2024 w Barcelonie w Hiszpanii. Odwiedzający MWC będą mogli przekonać się o niewielkich rozmiarach, bezpieczeństwie, szybkości i przystępności Polar ID na referencyjnym smartfonie wyposażonym w procesor Snapdragon 8 Gen 3. Najwyraźniej kilka marek smartfonów ocenia Polar ID i dostępne będą dodatkowe zestawy ewaluacyjne w II kwartale Od tego roku. Możemy się spodziewać, że pojawi się on w smartfonach w drugiej połowie tego lub przyszłego roku.

Tego nowego systemu można używać na smartfonach, urządzeniach AR/VR/MR, tabletach, laptopach i nie tylko.

CY Lee, wiceprezes zespołu sprzedaży i marketingu czujników w Samsung Electronics, powiedział:Nasza współpraca z Metalenz to nie tylko łączenie technologii; Stanowi kluczowy postęp w zakresie możliwości obrazowania biometrycznego, dzięki czemu rozwiązania do odblokowywania twarzy charakteryzujące się większym bezpieczeństwem i przystępną ceną są dostępne na skalę globalną. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Metalenz, firmą, która podziela nasze zaangażowanie we wprowadzanie na rynek mądrych rozwiązań.