12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pokemon Legends ZA oficjalnie pojawi się na Nintendo Switch w 2025 roku

Pokemon Legends ZA oficjalnie pojawi się na Nintendo Switch w 2025 roku

The Pokemon Company ogłosiło Pokemon Legends ZA, nową grę na Nintendo Switch.

Ogłoszona we wtorek podczas Pokemon Presents gra odbędzie się w Kalos, regionie Pokemon X&Y. Gra ukaże się w 2025 roku.

Pod koniec krótkiego zwiastuna prześmiewano Mega Evolutions, sugerując, że mechanika, której brakowało w serialu od ponad dekady, wreszcie powróci.

„Pokémon Legends: ZA, ambitna nowa odsłona serii gier wideo Pokémon, ukaże się na konsolach Nintendo Switch w 2025 roku” – oznajmiło The Pokémon Company. „Nowa przygoda czeka na Ciebie w Mieście Lumiose, gdzie realizowany jest plan przebudowy miasta, mający na celu przekształcenie miasta w miejsce należące zarówno do ludzi, jak i Pokémonów.”

Z w Pokemon oznacza Zygarde, legendarnego Pokemona znalezionego w Pokemon X i Y.

ogłoszenie: Aby wyświetlić to osadzenie, zezwól na używanie funkcjonalnych plików cookie Preferencje plików cookie.

Chociaż w tych grach można było złapać Zygarde'a, było tylko kilka zadań związanych z Zygarde'em, które w tamtym czasie fani myśleli, że mogą prowadzić do trzeciego wpisu po X i Y, co było wówczas standardem w grach Pokemon. Jednak trzecia gra tej generacji nigdy nie została wydana.

Ostatnia gra Pokemon Legends, Pokemon Legends: Arceus, została wydana w 2022 roku. Gra, w której gracze przenoszą się w czasie do regionu Hisui, spotkała się z wieloma pochwałami ze strony fanów i krytyków za sposób, w jaki zmodernizowała formułę Pokemonów.

Łącząc akcję i eksplorację z korzeniami Pokémon RPG, Pokémon Legends: Arceus ma jedno z najbardziej unikalnych miejsc w historii serii.

Zamiast zwykłego wyzwania polegającego na pokonaniu Liderów Sali i Elitarnej Czwórki, aby zostać Mistrzem Pokémonów, Legends skupia się na odkrywaniu, a gracze mają za zadanie studiować Pokémony, próbując ukończyć pierwszy Pokédex w regionie Hisui.

W recenzji Pokémon Legends: Arceus wydanej przez VGC nazwano ją „najlepszą grą z serii od lat”, twierdząc, że był to „powiew świeżego powietrza, którego seria potrzebowała od dawna”.

READ  Przewodnik po zamówieniu Diablo 4 w przedsprzedaży — Edycja standardowa, Deluxe i Ultimate

Dodała: „Być może nie było to oczywiste ze zwiastunów, ale jest to jedna z najbardziej zabawnych, wciągających i wciągających gier w całej historii serii Pokémon i jest gorąco polecana zarówno długoletnim fanom, jak i zupełnie nowym graczom. „