5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Czterokrotne pożegnanie: psy królowej i źrebię biorą udział w procesji pogrzebowej | Królowa Elżbieta II

Pracownicy królowej Elżbiety II ustawili się na ulicy przed Pałacem Buckingham, aby pożegnać królową po jej pogrzebie – i nie tylko śmiertelnicy rodziny królewskiej widziani podczas poniedziałkowych uroczystości. Psy królowej i jeden z jej kucyków zostały zabrane na procesję w Windsor.

Psy królowej, Moek i Sandy, dwa walijskie rasy Pembroke Welsh Corgi, czekały na czworoboku zamku Windsor, gdy kondukt pogrzebowy przybył pod opieką dwóch służących.

Królewskie Corgi czekają na procesję.
Królewskie Corgi czekają na procesję. Zdjęcie: Peter Nichols/Reuters

W chwili śmierci królowa miała również dwa inne psy – Dordże o imieniu Candy i Lysie Spaniel. Zostało to potwierdzone Książę Andrzej i jego była żona Sarah Ferguson zajmą się Corgi. Andrew był później widziany w towarzystwie psów.

Królowa po raz pierwszy otrzymała corgi, gdy miała siedem lat, a pokolenia królewskich corgi wywodzą się od Susie, corgi, którą dostała, gdy miała 18 lat.

Pokazano także Queen’s Fell, Carltonlima Emma, ​​​​która została odprowadzona na pobocze w przerwie między kwiatowymi salutami, gdy przechodziła trumna.

Emma, ​​kucyk króla Phila, stoi przy przybyciu arki do zamku Windsor.
Emma, ​​kucyk króla Phila, stoi przy przybyciu arki do zamku Windsor. Zdjęcie: Aaron Chun/Pa

Koń jest zwykle znany jako Emma i był nazywany koniem Wśród ulubieńców królowej dla magazynu Horse & Hound 2020 autorstwa Terry’ego Pendry, drużba Windsor. Królowa była patronką Stowarzyszenie Słonia KucykaI nadal jeździła na Emmie, kiedy miała 90 lat.

Emma, ​​​​w tym ujęciu kilku koni królowej, w 2020 roku na terenie zamku Windsor
Emma, ​​właśnie w tym ujęciu kilku koni królowej, w 2020 roku na terenie zamku Windsor. Zdjęcia: Steve Parsons/PA

Zwierzęta nie odgrywały tak znaczącej roli, jak na niektórych królewskich pogrzebach w przeszłości. Szefowie państw byli podobno nieco zaskoczeni pogrzebem króla Edwarda VII w 1910 r., kiedy znaleźli się za psem króla Cezara, lisem przewodowym, w uroczystej procesji.

Cezar znajduje się w posągu Edwarda VII i jego królowej nad ich grobem w kaplicy św. Jerzego, gdzie w poniedziałek została oddana królowa Elżbieta II.

READ  Twórcy Stranger Things są wściekli po wydarzeniach z 4 sezonu Monopoly