22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Część Słońca ulega załamaniu, co wprawia naukowców w zakłopotanie

Część Słońca ulega załamaniu, co wprawia naukowców w zakłopotanie

Nie chcemy nikogo niepokoić, ale słońce zaszło.

Część Słońca opuściła powierzchnię i zaczęła krążyć nad szczytem gwiazdy, jak gdyby był ogromnym wirem polarnym, i nie jest do końca jasne, dlaczego tak się dzieje.

Obserwacja ta była możliwa dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba i nic dziwnego, że zaintrygowała naukowców na całym świecie.

Tamita Skoff jest fizykiem zajmującym się pogodą kosmiczną i regularnie publikuje aktualizacje w mediach społecznościowych. Najnowsze odkrycia bardzo ją ekscytują.

„Mówcie o wirze polarnym! Materia z północnej protuberancji oderwała się od głównych włókien i teraz rozprzestrzenia się w ogromnym wirze polarnym wokół północnego bieguna naszej gwiazdy” – napisała.

„Nie można przecenić konsekwencji dla zrozumienia dynamiki heliosfery powyżej 55 stopni!”

Wybrzuszenia słoneczne składają się z wodoru i helu, które emanują, służąc słońcu i wydzielając plazmę.

Chociaż nie ma jasności co do przyczyny tego zjawiska, może ono być związane z odwróceniem pola magnetycznego Słońca, a także faktem, że wiadomo, że wydarzy się coś przewidywalnego, gdy Słońce osiągnie 55 stopni szerokości geograficznej co 11 lat słonecznych. zakręt.

Heliofizyk Scott McIntosh, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych w Boulder w Kolorado, powiedział Space.com: „W każdym cyklu słonecznym tworzy się na około 55 stopniach szerokości geograficznej i zaczyna podróżować w kierunku biegunów słonecznych.

„To bardzo dziwne. Rodzi się poważne pytanie: dlaczego? Dlaczego porusza się w kierunku bieguna tylko raz, a następnie znika, a następnie w magiczny sposób powraca trzy lub cztery lata później dokładnie w tym samym obszarze?”

READ  Niezależni recenzenci uważają, że plany NASA dotyczące zwrotu próbek Marsa są poważnie wadliwe – Ars Technica

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania „za” u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.