15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CV PacWest spada wraz z gwałtownym spadkiem akcji banków regionalnych

CV PacWest spada wraz z gwałtownym spadkiem akcji banków regionalnych

(Bloomberg) – Akcje Bacoist Bancorp spadły we wtorek, ciągnąc niektórych swoich rówieśników na początku handlu, gdy mocno dotknięte akcje banków regionalnych wznowiły spadki.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Akcje spadły o 11% od godziny 9:03 w handlu przedsesyjnym w USA, co oznacza, że ​​są na dobrej drodze do dwudniowego wzrostu, który obejmował rekordowy poziom w piątek. Wśród innych regionalnych akcji banków w następstwie spadku PacWest, Western Alliance Bancorp spadł o 3,6%, a Comerica Inc. spadł. o 1,4%.

Akcje banków regionalnych znajdowały się pod dużą presją od czasu upadku podobnych banków, w tym Silicon Valley Bank i Signature Bank. Inwestorzy byli zdenerwowani serią odpływów depozytów z banków i rosnącymi obawami o ogólną stabilność. Obawy związane z długoterminowymi presjami, takimi jak rosnące koszty finansowania i perspektywa zaostrzenia regulacji, również wpłynęły na sektor bankowy.

Bankructwo First Republic Bank na początku zeszłego tygodnia zwiększyło zmienność na akcjach banków, a Indeks Bankowości Regionalnej KBW spadł od tego czasu o prawie 11%.

Akcje PacWest spadły o 74% w ciągu roku do poniedziałkowego zamknięcia, co czyni go najsłabszym członkiem regionalnego barometru bankowego. Tylko New York Community Bancorp odnotował w tym roku wzrost o 16%, ruch, który spalił krótkich sprzedawców.

Jednak wielu analityków nadal pozytywnie ocenia sektor pomimo niedawnych zawirowań, a niektórzy twierdzą, że spadające ceny akcji odrywają się od fundamentów spółek.

„Rozpoznajemy potencjalne wyzwania dla banków w miarę upływu roku, ale wierzymy również, że całkiem dobrze radzą sobie z tymi przeciwnościami” – napisał we wtorek John Arvstrom, analityk z RBC Capital Markets.

„Uważamy, że wyceny są atrakcyjne, biorąc pod uwagę gwałtowny spadek cen akcji w ostatnich tygodniach, szczególnie w porównaniu z rozsądnymi oczekiwaniami bazowymi”.

(Aktualizacje w celu dodania najnowszych transakcji.)

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

READ  Wszyscy pracownicy zostali zwolnieni, a wyposażenie domu w Taylorsville zakończyło działalność – WSOC-TV