22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chili Peppers i Alanis występują w składzie pełnym muzyki z lat 90. na pierwszym festiwalu Minnesota Yacht Club w St. Paul

Chili Peppers i Alanis występują w składzie pełnym muzyki z lat 90. na pierwszym festiwalu Minnesota Yacht Club w St. Paul

Pokolenie

Pierwszy rejs festiwalu o tematyce żeglarskiej – łodzie wiosłowe i nabrzeże rzeki Mississippi stanowią część jego marki – zaplanowano na 19–20 lipca na wyspie Harriet, naprzeciwko centrum St. Paul. W piątek i sobotę w parku miejskim na dwóch scenach wystąpi dwadzieścia zespołów.

Wraz z ujawnieniem wtorkowego składu po raz pierwszy ogłoszono termin, w którym fani będą mogli nabyć bilety na festiwal. Przedsprzedaż karnetów dwudniowych rozpoczyna się w piątek o godzinie 10:00 za pośrednictwem minnesotayachtclubfest.com, gdzie obecni na koncertach mogą się już teraz zarejestrować i uzyskać dostęp. Ceny wydarzenia pozostają jednak niepewne, co jest charakterystyczną taktyką współorganizatora, firmy Live Nation.

Dodatkowe oczekiwania wzbudziły występy Minnesota Yacht Club, odkąd ujawniono, że wydarzenie organizuje C3 Presents, spółka zależna Live Nation stojąca za znanymi amerykańskimi festiwalami, takimi jak Lollapalooza, Austin City Limits i Shaky Knees.

Fani muzyki Twin Cities od dawna czuli się lekceważeni brakiem takiego dużego koncertu w mieście, zwłaszcza po odsunięciu na bok lokalnych festiwali, takich jak Soundset, Rock the Garden i Bazylika Block Party. Live Nation próbowało zorganizować festiwal w 2012 roku na wyspie Harriet, na brzegu rzeki, ale festiwal został odwołany już po roku recesji.

„Kiedy weźmie się pod uwagę, że Twin Cities to wystarczająco duży rynek, aby wspierać pięć głównych drużyn sportowych, nie rozumiem, dlaczego nie może wspierać także dużego festiwalu muzycznego” – powiedział Tim Sweetwood, promotor C3 z Atlanty . Powiedział Star Tribune w grudniu, kiedy po raz pierwszy ogłoszono festiwal.

Określenie „Pionier” może być dyskusyjne w odniesieniu do artystów z nowo ogłoszonego składu, ale z pewnością nie brakuje tu znajomości największych nazwisk.

Zespół Red Hot Chili Peppers, który w sobotę będzie główną gwiazdą, to członkowie Rock and Roll Hall of Fame, którzy w zeszłym roku przyciągnęli 35 000 widzów na swój występ na stadionie U.S. Bank Stadium. Sobota to także występ punkrockowców Self-Esteem The Offspring, basisty z Teksasu Clarka, Hippo Campus, Hold Steady i Soul Asylum.

READ  Narzekania na protesty Oscara można wywrócić do góry nogami - termin

Obie piątkowe czołowe osobistości, Morissette i Stefani, nadały feministyczny akcent niespokojnym rockowym playlistom z lat 90. – pierwsza ze swoim ogromnym albumem „Jagged Little Pill”, a druga z singlami jej starego zespołu No Doubt, w tym „Just a Dziewczyno” i „To moje życie”.

Skład Minnesota Yacht Club nie wywołuje poczucia nostalgii, ponieważ obejmuje także kilka młodszych zespołów koncertujących, które zrobiły furorę w ostatnich latach, w tym Michigander, Nico Vega i Wilderado. Agenci C3 przyciągnęli także dwa nowe zespoły rockowe, które zrobiły furorę na scenie Twin Cities, Durry i Gully Boys.

Sprzedaż karnetów jednodniowych na festiwal rozpocznie się po uruchomieniu pierwszej tury karnetów dwudniowych. Ceny zostaną podzielone na różne poziomy, z dodatkowymi opcjami, w tym biletami VIP i „GA+”, które oferują salony i łazienki.

Zgodnie z motywem przewodnim „Yacht Club” dostępna będzie wyłącznie opcja biletowa dla osób w wieku od 21 lat wzwyż, zwana „Riverboat VIP”, która obejmie przejażdżki łodzią wiosłową podczas imprezy – kolejny znak, że imprezowicze Twin Cities wkraczają z tym na nowe wody ambitny festiwal.