28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elmo zapytał, jak sobie radzą wszyscy na X. Elmo nie był przygotowany na odpowiedzi.

Elmo zapytał, jak sobie radzą wszyscy na X. Elmo nie był przygotowany na odpowiedzi.

Poniedziałek Konto X Jeśli chodzi o Elmo, tajemniczy czerwony potwór z „Ulicy Sezamkowej” zadał swoim 457 000 obserwującym proste pytanie: „Elmo właśnie się meldował! Jak się wszyscy mają?”

W tysiącach odpowiedzi użytkownicy mediów społecznościowych powiedzieli Elmo, że w rzeczywistości ich występy nie były aż tak gorące.

„Elmo, jestem przygnębiony i spłukany”. jeden napisał. Inni powiedzieli Elmo, że tak Zwolniony – tymczasowo zwolnionybyli Obawy związane z wyborami w 2024 rlub to, co miał ich pies Obtoczone w gęsich odchodach.

„Każdego dnia otchłań, w którą patrzymy na Elmo, powiększa się z wyjątkową grozą” – czytamy w jego poście. Hanifa Abdula Raqeeba, poeta, eseista i współpracownik „New York Timesa”. „Takiego, który wcześniej był niezgłębiony. Nasza nieunikniona zagłada, która kiedyś przyspieszała w latach lub miesiącach, teraz przyspiesza w godzinach, a nawet minutach.

„Jednakże wcześniej wypiłem dobrego grejpfruta, dziękuję za pytanie” – kontynuowano w odpowiedzi.

Według X Metrics pytanie Elmo wyświetlono ponad 140 milionów razy. Elmo mógł nie być przygotowany na całe emocjonalne wyczerpanie, jakim podzielił się w odpowiedzi, powiedziała Samantha Maltin, wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. marketingu i marki w Sesame Workshop, organizacji non-profit stojącej za Ulicą Sezamkową.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek spodziewał się, jak głęboko rezonuje to konkretne pytanie” – powiedziała w wywiadzie. „Ale jesteśmy tak zachwyceni, że o to zapytaliśmy”.

Dodała, że ​​pani Maltin uważa, że ​​przytłaczająca reakcja na post Elmo wskazuje na pilną potrzebę zapewnienia bezpłatnych i dostępnych zasobów w zakresie zdrowia psychicznego.

Kontami w mediach społecznościowych Elmo, Wielkiego Ptaka, Grovera i innych postaci z „Ulicy Sezamkowej” zarządza czteroosobowy zespół w Sesame Workshop. (Konto Big Bird wdało się w internetową spór z senatorem Tedem Cruzem z Teksasu w 2021 r. po tym, jak opublikował on post na temat szczepionki przeciwko Covid-19).

Konta te mają służyć jako rozszerzenie głosów i zainteresowań bohaterów oraz ulepszyć treści edukacyjne, które Sesame Workshop zapewnia dzieciom i rodzicom. Pani Maltin stwierdziła, że ​​zadawanie pytań otwartych to strategiczny sposób stymulowania zaangażowania klientów.

READ  Nowe zdjęcia Ranbir Kapoor i Alii Bhatt z druhnami z wesela pełnego zabawy, śmiechu i miłości

To nie był pierwszy raz, kiedy Elmo spotkał się w Internecie ze stertą psów: w 2022 r. jego tyrada na temat skały o imieniu Rocco również stała się popularna w mediach społecznościowych, co skłoniło wielu użytkowników do reakcji, dającej upust własnym frustracjom.

Dlaczego Elmo wciąż jest wciągany w otchłań rozpaczy? Być może dzieje się tak dlatego, że potwór wywołuje u wielu ludzi silne uczucie nostalgii, twierdzi Jess Maddox, adiunkt ds. mediów cyfrowych na Uniwersytecie w Alabamie.

Elmo to „ukochana postać z dzieciństwa, którą kojarzymy z prostszymi okresami w naszym życiu” – powiedziała. Kiedy Elmo powróci na strony mediów społecznościowych przedstawiające dorosłych borykających się z wypaleniem zawodowym, inflacją i złożoną sytuacją geopolityczną, wielu osobom może być trudno nie dać upustu temu, jak zmieniło się ich życie – dodała.

Ponadto w porównaniu z większością cyberataków wymierzonych w ludzi „marionetka jest celem obarczonym znacznie niskim ryzykiem” – dodała.

We wtorek, po tym jak Elmo otrzymało ponad 9 000 odpowiedzi, na koncie pojawiła się kolejna odpowiedź w charakterystycznym dla bohatera stylu z perspektywy trzeciej osoby: „Wspaniale! Elmo cieszy się, że zapytał! Przeczytaj”. Elmo dowiedział się, że ważne jest, aby zapytać przyjaciela jak sobie radzą.”

W odpowiedzi 1 użytkownik „W jakiś sposób ten projekt sprawia, że ​​czuję się lepiej” – napisał.