28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ceny ropy nieznacznie spadają w miarę zmniejszania się zmienności na rynku

Ceny ropy nieznacznie spadają w miarę zmniejszania się zmienności na rynku

Ceny ropy spadły na początku notowań w niedzielny wieczór, w wytchnieniu od zmienności z ostatnich tygodni Atak Rosji na Ukrainę miel na.

Ropa Brent, międzynarodowy benchmark, kosztowała około 111 dolarów za baryłkę, co oznacza spadek o około 1 procent, wczesnym wieczorem w niedzielę. W grudniu jego koszt wyniósł około 65 dolarów za baryłkę przed prezydentem Rosji, Władimir PutinCo się zaczęło? Prezydent Biden Na Ukrainie nazwano ją „Ostrą Wojną wyboru”. Amerykański benchmark, West Texas Intermediate, wyceniany był na około 108 USD, co oznacza spadek o 1,5 procent.

Ceny ropy, które wzrosły w zeszłym tygodniu w wyniku przygotowań rynków na sankcje USA, zaczynają wykazywać oznaki stabilizacji. We wtorek prezydent Biden zamknął rosyjski kurek naftowy w Stanach Zjednoczonych jako kara za wojnę na Ukrainie. Zakazał też importu gazu ziemnego i rosyjskiego węgla.

Biden początkowo sprzeciwiał się wezwaniom do wprowadzenia tak surowych sankcji na rosyjską ropę, obawiając się, że podniosą one ceny paliw – potencjalnie polaryzujący problem w roku wyborczym. Ale jako Rosja Nasiliła ataki na Ukrainę i ogłosiła zakrojone na szeroką skalę sankcje, które, ostrzegł, nieuchronnie doprowadzą do jeszcze większego bólu w pompie dla Amerykanów.

„Powiedziałem, że od samego początku będę na równi z Amerykanami” – powiedział w zeszłym tygodniu. „A kiedy po raz pierwszy o tym mówiłem, powiedziałem, że obrona wolności byłaby kosztowna”.

Według AAA galon gazu kosztował w niedzielę średnio 4325 dolarów. To więcej niż w poprzednim tygodniu, kiedy ceny gazu osiągnęły 4009 dolarów, prawie najwyższy poziom od 2008 roku, ale spadły o jedną dziesiątą centa od soboty.

Jeszcze przed decyzją Bidena Stany Zjednoczone importowały tylko niewielką ilość rosyjskiej ropy, która stanowiła mniej niż 10 procent ich całkowitych zasobów energetycznych. Ale to posunięcie, mające na celu dalszą ekonomiczną izolację Rosji, skutecznie uniemożliwia jej czerpanie korzyści z zakupów ropy przez USA.

READ  Jeep twierdzi, że jego nowy koncepcyjny elektryczny SUV Wrangler jest tak szybki jak Tesla