30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CDC dodaje dwa miejsca docelowe do swojej kategorii „wysokiego” ryzyka podróży

CDC dodaje dwa miejsca docelowe do swojej kategorii „wysokiego” ryzyka podróży

Notatka redakcyjna — Subskrybuj Otwarcie świata, cotygodniowy biuletyn CNN Travel. Otrzymuj informacje o otwieraniu i zamykaniu miejsc docelowych, inspiracje na przyszłe przygody, a także najnowsze wiadomości o lotach, jedzeniu i piciu, zakwaterowanie i inne wydarzenia związane z podróżami.

(CNN) – Popularny cel podróży na Bliskim Wschodzie i mała holenderska wyspa karaibska zostały dodane w poniedziałek do kategorii podróży „wysokiego ryzyka” CDC.

Jordan i św. Eustatius to jedyne dwa dodatki do poziomu 3, kategorii „wysokiego” ryzyka.

Jordania jest domem dla ruin wielu wielkich cywilizacji świata i Nowo uznana witryna UNESCO. Nazywany również Statią, Sint Eustatius ma 10 km długości i 5 km szerokości, dominując na wyspie Quill, uśpionym wulkanie.

Witryny poziomu 3 stanowią ponad połowę z około 235 miejsc monitorowanych przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Poziom 3 stał się pierwszym poziomem ryzyka w kwietniu po CDC Poprawiła swój system ocen Ocena ryzyka Covid-19 dla podróżnych.

To oznaczenie dotyczy miejsc, w których w ciągu ostatnich 28 dni wystąpiło więcej niż 100 przypadków na 100 000 mieszkańców. Poziom 2 i Poziom 1 są uznawane za odpowiednio „średnie” i „niskie”.

Podsumowując, te dwa miejsca docelowe zostały dodane do poziomu 3 8 sierpnia:

• Jordania
• św. Eustatius

Poziom 4, poprzednio najwyższa kategoria ryzyka, jest obecnie zarezerwowany tylko dla szczególnych okoliczności, takich jak wyjątkowo wysoka liczba przypadków, pojawienie się nowej niepokojącej zmiennej lub upadek infrastruktury opieki zdrowotnej. W nowym systemie żadne miejsce docelowe nie zostało jeszcze umieszczone na poziomie 4.

Widok na wulkaniczną wyspę Saint Eustatius na Morzu Karaibskim z Saint Kitts. Sint Eustatius jest teraz na poziomie 3, co oznacza „wysokie” ryzyko dla Covida.

182485895 / eqroy – stock.adobe.com

Więcej o poziomie 3

Duża część Europy od kilku miesięcy uparcie trzymana jest na poziomie 3, a letni sezon podróży to tradycyjnie pracowity miesiąc sierpień. Następujące popularne europejskie destynacje znalazły się wśród tych, które pozostały na poziomie 3 od 8 sierpnia:

READ  Unia Europejska i Wielka Brytania zawarły nowe porozumienie w sprawie zasad handlu po brexicie dla Irlandii Północnej

• Francja
• Niemcy
• Grecja
• Irlandia
• Włochy
• Holandia
• Norwegia
• Portugalia
• Hiszpania
• Zjednoczone Królestwo

To nie jedyne godne uwagi lokalizacje, które znajdują się na poziomie 3. Wiele innych miejsc na całym świecie należy do kategorii „wysokiego” ryzyka, w tym:

• Brazylia
• Kanada
• Kostaryka
• Malezja
• Meksyk
• Korea Południowa
• Tajlandia
• indyk

CDC radzi, abyś był na bieżąco ze szczepieniami przeciwko Covid-19 przed podróżą do miejsca docelowego poziomu 3. „Do teraz” Oznacza to, że otrzymałeś nie tylko pełne szczepienia podstawowe, ale także wszelkie dawki przypominające, do których jesteś uprawniony.
Senegal, z obrazem regionu Ngor w Dakarze, przeniósł się w poniedziałek na poziom 2.

Senegal, z obrazem regionu Ngor w Dakarze, przeniósł się w poniedziałek na poziom 2.

Adobe Stock

Poziom 2

Miejsca docelowe z oceną „Poziom 2: Umiarkowany Covid-19” zgłosiły od 50 do 100 przypadków Covid-19 na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni. CDC zidentyfikowało w poniedziałek trzy nowe miejsca na poziomie 2:

• Azerbejdżan
• Kirgistan
• Senegal

Przeprowadzka była złą wiadomością dla wszystkich trzech lokalizacji, które wcześniej były wymienione jako Poziom 1. W tym tygodniu jest 20 miejsc oznaczonych jako Poziom 2.

w tym Szersze wytyczne dotyczące podróżyCDC zaleca bycie na bieżąco ze swoimi szczepieniami przed podróżą za granicę.

Poziom 1

Aby znaleźć się na liście „Poziom 1: Covid-19 Low”, miejsce docelowe musi mieć 49 lub mniej nowych przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 28 dni. 8 sierpnia do kategorii dodano dwa miejsca:

• Surinam
• Zimbabwe

Oba kierunki przeszły na niższy poziom ryzyka. Surinam był wcześniej wymieniony na poziomie 3, a Zimbabwe był wcześniej wymieniony na poziomie 2.

READ  Biały Dom jest na wczesnym etapie dyskusji na temat podróży Bidena do Europy

W tym tygodniu w kategorii „niskiego” ryzyka jest około 25 rang. Wśród najpopularniejszych miejsc w kategorii „niskiego” ryzyka w tym tygodniu są Egipt i Tanzania.

Nieznany

Wreszcie są miejsca docelowe, które CDC uznało za „nieznane” ryzyko z powodu braku informacji. Zwykle, choć nie zawsze, są to małe, odległe miejsca lub miejsca, w których panują ciągłe wojny lub zawieruchy.

Tylko jeden cel dodany w tym tygodniu: Malawi.

CDC odradza podróżowanie do tych miejsc, ponieważ ryzyko jest nieznane. Inne miejsca w tej kategorii, które zwykle przyciągają większe zainteresowanie turystów, to Azory, Węgry i Malediwy.

W tym tygodniu jest około 65 miejsc oznaczonych jako „nieznane”, czyli ponad jedna czwarta monitorowanych miejsc.

Ekspert medyczny waży poziomy ryzyka

Według analityka medycznego CNN, dr Leany Wen, stawki za dojazdy to tylko „jeden przewodnik” po obliczeniach osobistego ryzyka podróżnych.

Przeszliśmy do „etapu pandemii, w którym ludzie muszą podejmować własne decyzje w oparciu o swoje schorzenia, a także własną tolerancję na ryzyko, jeśli chodzi o zarażenie się Covid-19” – powiedział Wayne, lekarz medycyny ratunkowej i profesor uniwersytecki. Polityka i zarządzanie zdrowotne w Szkole Zdrowia Publicznego The George Washington University Milken Institute.

Wen powiedział, że oprócz szybkości transmisji należy wziąć pod uwagę inne czynniki.

„Innym jest to, jakie środki ostrożności są wymagane i które są przestrzegane tam, gdzie się wybierasz, a trzecim jest to, co planujesz zrobić, gdy już tam dotrzesz” – powiedziała.

„Czy planujesz odwiedzić wiele atrakcji i chodzić do barów wewnętrznych? To bardzo różni się od pójścia gdzieś, gdzie planujesz leżeć cały dzień na plaży i nie wchodzić w interakcje z nikim innym. To jest zupełnie inne. To są bardzo różne poziomy ryzyka”.

Wen powiedział, że szczepienie jest najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa w podróży, ponieważ nieszczepieni podróżnicy częściej zachorują i przekażą Covid-19 innym.

READ  Ukraina na krawędzi z elektrownią atomową Zaporoże, zbombardowane miasta regionu

Ważne jest również, aby pomyśleć o tym, co zrobisz, jeśli uzyskasz pozytywny wynik poza domem.

Podczas podróży do Stanów Zjednoczonych Nie ma już konieczności przedstawiania negatywu Covid-19 Przeprowadzając testy na repatriację z międzynarodowych miejsc docelowych, CDC nadal zaleca, abyś poddał się testowi przed wejściem na pokład samolotu do Stanów Zjednoczonych i nie podróżował, jeśli jesteś chory.
„Oczywiście, jeśli u ludzi wystąpią objawy lub zostaną narażeni podczas podróży, powinni zostać przebadani, a jeśli wynik testu jest pozytywny, należy to śledzić”. Wytyczne dotyczące izolacji CDCWen powiedział niedawno CNN Travel.
Jeśli obawiasz się schorzenia związanego z podróżą niezwiązanym z Covid-19, Sprawdź tutaj.

Na górze zdjęcia: Świątynia Al-Chazneh w starożytnym mieście Petra w Jordanii. (Ali Baliksi/Agencja Anadolu/Getty Images)