30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Capitol Park SA: Muzeum Jabłka w fabryce Norflin w Polsce

1500 wystaw związanych z rozwojem i ewolucją produktów Apple – najbardziej rozpoznawalnej na świecie marki technologicznej – pojawi się w Polsce w Creative and Interactive Apple Museum na terenie zrewitalizowanej fabryki w Norflin. Powierzchnia 320 metrów kwadratowych. Posiada najbardziej kompletną i największą na świecie kolekcję komputerów, laptopów, akcesoriów, telefonów, oprogramowania, urządzeń, nośników multimedialnych z unikalnymi produktami Apple, plakatami i gadżetami pamięciowymi. Wystawa zostanie otwarta jesienią tego roku.

Do tej pory muzeum funkcjonowało na prowizorycznej siedzibie w Piazcznie. Jednak ze względu na wielkość kolekcji jej właściciel szukał nowego miejsca na zorganizowanie wystawy, która poprowadzi zwiedzających przez oś czasu, prezentując chronologicznie wszystkie produkty i etapy rozwoju Apple.

Wybór naszej nowej lokalizacji nie jest przypadkowy. Fabryka w Norflin wydaje się być centrum najbardziej zelektryfikowanego stylu życia w tej części Europy. To miejsce o magicznej energii kulturowej i społecznej. Miejsce, w którym duch niezwykłej historii polskiego przemysłu osadzony jest w wyjątkowej architekturze modern-klasycystycznej. Fabryka w Norflin to najlepsza mieszanka jutra, która wynika z wczoraj. To jak marka Apple – Mówi Jacek Łupina, właściciel Apple Museum Poland. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Capital Park, ponieważ wyjątkowe podejście całego zespołu firmy pozwala nam wierzyć, że mamy do czynienia z firmą, w której zrozumienie, wrażliwość na potrzeby najemcy i umiejętność dostrzegania potencjału w otwartych kontekstach są ważny. – dodaje.

Za produkcję i komercjalizację wystawy odpowiada firma Japco.

– Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest udostępnienie tych wyjątkowych pakietów szerszemu gronu odbiorców. Chcemy, aby wystawa pasowała do współczesnych modeli wystawienniczych. Chcemy pokazać rozwój idei w technologii, aby każdy mógł zobaczyć, jakiego postępu doświadczyliśmy jako ludzie. Chcemy pokazać źródła i kierunki cywilizacji, ale przede wszystkim pokazać widzom prawdziwą istotę technologicznej popkultury. Nie tylko obejrzymy tę wystawę, ale także stworzymy przestrzeń multimedialną, aby ludzie mogli cieszyć się tą wystawą – Mówi Christoph Krozhovsky, prezes zarządu Japko Sp. ogród zoologiczny

READ  Poland On Air rozpoczyna festiwal

Wystawy i otaczające je interaktywne opisy zachęcą zwiedzającego do interakcji z wystawą, ale jednocześnie czekają na jego ruch. Dzięki Sieci Sensorów wystawa zaproponuje zwiedzającym nowe pozycje. Techniki komunikacji audiowizualnej, kody graficzne, nowoczesny design, a przede wszystkim wymiany sprawią, że publiczność będzie coraz bardziej zainteresowana eksploracją budynków i czasoprzestrzeni wokół kolekcji marki Apple. Każde urządzenie wyświetlane jest w niezwykłej, wykreowanej, skompresowanej przestrzeni audiowizualnej. Wykorzystanie krajobrazu, oświetlenia, animacji, dźwięku, mapowania i infografiki pozwala widzowi na interakcję z tematem w unikalnym kontekście, bogatym w konteksty społeczne i kulturowe oraz łatwo zrozumiałe informacje techniczne. Prawdziwym skarbem wystawy jest działająca, wierna kopia pierwszego komputera Apple-1, wykonana przez właściciela muzeum przy pomocy sponsorów i wolontariuszy. Opatrzony jest oryginalnym podpisem na tajskiej tablicy i przewodniku współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka. Replika będzie punktem początkowym wędrówki zwiedzającego po muzeum. Na wystawach prezentowane są modele znane z ciekawej roli w wyścigu i rozwoju technologicznym. Zwiedzający dowiedzą się także o awariach, które nie trafiają do masowej produkcji oraz godnych pogardy urządzeniach do prototypów. Większość z nich jest funkcjonalna lub zresetowana, a odwiedzający mogą je dotykać, testować i cieszyć się nimi pod czujnym okiem kuratora.

Dla entuzjastów marki Apple i fanów technologii szykuje się nie lada gratka. Kolorowe Apple stało się najbardziej rozpoznawalnym symbolem popkultury, a rewolucyjne urządzenia firmy zawsze zmieniały kulturę projektowania szeroko pojętej kultury wizualnej i produktów elektronicznych. Obok Norbin Industrial Museum, opowiadającego historię miejsca i dawnego przemysłu galwanicznego, będzie kolejna wystawa, która da nam dostęp do nowoczesnych koncepcji technologicznych w przystępnej formie, a także całej filozofii znanej Apple przez projekt. Muzeum Jabłka będzie niewątpliwie miejscem wyjątkowym w Polsce, wzbogaci ofertę kulturalno-rozrywkową fabryki Norbina.Mówi Kinga Novakovska, członek zarządu i dyrektor operacyjny Capitol Park.

Rewitalizacja fabryki Norflin, zlokalizowanej w sercu Woli, dobiega końca, a fabryka będzie dostępna dla zwiedzających we wrześniu. Zajmie powierzchnię 65 000 metrów kwadratowych. Posiada biura o powierzchni 41 000 metrów kwadratowych. Powierzchnia A+, a pozostałe 24 000 mkw. Pełna pomysłów na rozrywkę, kulturę, jedzenie, usługi i handel. Powierzchnia handlowa fabryki Norflin to m.in. Biobazaar (1800 mkw.) – pierwszy w Polsce rynek oferujący wyłącznie produkty ekologiczne, jadalnię z sekcjami tematycznymi oraz 26 autorskich pomysłów restauracyjnych (3200 mkw.). Będą restauracje i bary z Blue Music z Blue Cactus Restaurant & Bar, Soul Food i Piano Barem. W powierzchni biurowej kampusu znajdują się również najemcy tacy jak ElectroPL (16 200 mkw.), Global Business Services Center Japan Tobacco International (8500 mkw.) oraz ISS World Service (4 000 mkw.). . Mając łącznie 620 osób (3300 mkw.) 7 sal kinowych dzięki konceptom takim jak Kinogram i Kino Butikowe, zrewitalizowany obiekt stanie się miejscem kulturalnym przy znacznym wsparciu Gildii Reżyserów Polskich. Fabryka w Norflin oferuje również pierwszą w Polsce w pełni interaktywną i cyfrową galerię sztuki – ART BOX Experience o powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych.

READ  Analiza: Polska jest głównym sojusznikiem Zachodu. Ale jej rząd nadal testuje granice demokracji

Grupa Capitol Park jest rewitalizatorem i inwestorem w fabryce Norflin. Odpowiedzialność architektoniczna PRC za projekt architektoniczny, Warbat S.A. Generalny Wykonawca Współpracuje z takimi firmami jak Soledonch Polka, MAT4 i DKD Engineering. Służba Zabytków nadzoruje wszystkie prace związane z ochroną zabytków.

Odmowa

Capitol Park S.A. Opublikował tę treść 21 lipca 2021 I ponosi wyłączną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte. Dostarczone przez Ogólny, nieprzeczytane i niezmienione, w 23 lipca 2021 16:27:10 UTC.