22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Były szef PlayStation ma złamane serce po zamknięciu PixelOpus Studio

Były szef PlayStation ma złamane serce po zamknięciu PixelOpus Studio

Sean Layden, były prezes Sony Worldwide Studios Wyraził swoje rozczarowanie PixelOpus, programista Concrete Genie, został zamknięty. Własny programista zostanie zamknięty 2 czerwca 2023 r., na co Layden odpowiedział: „To głębokie cięcie. Uwielbiam pracować z tym zespołem i oglądać go na najwyższym poziomie, dostarczając niszczenie gatunków, zbieranie betonu, wszystko przy jednoczesnym zachowaniu kultury wsparcia, integracji i wyzwań”.

Concrete Genie został wydany na PS4 wkrótce po tym, jak Shawn Layden zrezygnował z roli na PlayStation, więc tytuł był rozwijany przez większość jego kadencji. Życzył każdemu pracownikowi PixelOpus pomyślności na przyszłość, ponieważ „czeka na niego nowa przygoda”.

Odpowiedzialne również za piękną grę PS4 Entwined studio San Mateo na stałe zamknie swoje podwoje na początku czerwca. Jeśli chodzi o powód zamknięcia PixelOpus, Sony powiedział: PlayStation Studios regularnie ocenia swoje portfolio i status projektów studyjnych, aby upewnić się, że spełniają one krótko- i długoterminowe cele strategiczne organizacji. W ramach ostatniego procesu przeglądu zdecydowano, że PixelOpus zostanie zamknięty 2 czerwca. „

Zespół miał grę na PS5 w fazie rozwoju, a oferty pracy wskazywały na tytuł wyprodukowany w Unreal Engine 5 we współpracy z Sony Pictures Animation. Wielu fanów PlayStation tęskniło za grą Spider-Man w Spider-Verse Przypadkowy eksperyment, ale nawet jeśli o to chodziło studiu, wygląda na to, że już nie ujrzy światła dziennego.

W wywiadzie z września 2021 roku Sean Layden wyjaśnił, że opuścił swoje stanowisko w PlayStation, ponieważ wypalił się w branży. Po pomocy we wprowadzaniu na rynek ekskluzywnych gier na PS4, takich jak Horizon Zero Dawn i God of War, uznał, że to „dobry czas, aby wspiąć się na szczyt i pozwolić kolejnej generacji wprowadzić PlayStation 5 na rynek”. Shaun Layden pracuje teraz dla Tencent jako konsultant strategiczny.

READ  Toyota daje Suprze przewodnik i pomija bardzo potrzebny silnik