26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Brytyjska policja aresztuje mężczyznę po kradzieży dzieła Banksy'ego z londyńskiej ulicy |  Wiadomości ze sztuki i kultury

Brytyjska policja aresztuje mężczyznę po kradzieży dzieła Banksy'ego z londyńskiej ulicy | Wiadomości ze sztuki i kultury

Dwudziestoletni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem kradzieży i wyrządzenia szkód po usunięciu instalacji w południowym Londynie.

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kradzież dzieła Banksy'ego kilka godzin po jego zainstalowaniu na londyńskiej ulicy.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że ​​dwudziestoletni mężczyzna został aresztowany w sobotę pod zarzutem kradzieży i wyrządzenia szkód o charakterze przestępczym, po usunięciu instalacji, na którą składał się znak stopu ozdobiony wojskowymi dronami.

Rzecznik policji powiedział: „Funkcjonariusze badają obecnie ten incydent”.

„Każdy, kto może mieć informacje na temat zdarzenia lub miejsca pobytu znaku, powinien skontaktować się z policją”.

Do aresztowania podejrzanego doszło po tym, jak w sieci pojawiło się wideo przedstawiające mężczyznę noszącego obcinacz do paznokci wspinającego się na rower z pomocą innego mężczyzny w celu usunięcia dzieła sztuki.

Na nagraniu słychać głos osoby mówiącej: „Bardzo mnie to niepokoi”, gdy mężczyzna ucieka z miejsca zdarzenia, niosąc znak pod pachą.

Yasmine Ali, zastępca przewodniczącej Rady Southwark w dzielnicy Peckham w południowym Londynie, wezwała do zwrotu dzieła sztuki.

„Nie należało go usuwać i chcielibyśmy go przywrócić, aby wszyscy w społeczności mogli cieszyć się niesamowitymi dziełami Banksy’ego” – powiedział Ali.

Banksy, którego prawdziwe nazwisko i tożsamość nie zostały potwierdzone, często krytycznie przygląda się konfliktowi na swoich grafikach, a niektórzy fani w Internecie spekulują, że motywem przewodnim jest wojna w Gazie.

READ  Złote Globy 2024 na żywo: Oppenheimer organizuje ceremonię w noc historycznych zwycięstw