29 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Boston Bruins anulują kontrakt po tym, jak NHL powiedział, że Mitchell Miller nie kwalifikuje się z powodu zastraszania przez czarnego kolegę z klasy

Boston Bruins anulują kontrakt po tym, jak NHL powiedział, że Mitchell Miller nie kwalifikuje się z powodu zastraszania przez czarnego kolegę z klasyCNN

The Boston Bruins odwołane Umowa z Mitchellem Millerem Po tym, jak National Hockey League uznała go za niekwalifikującego się do dołączenia do drużyny z powodu incydentu znęcania się, w który był zaangażowany, gdy był młodym nastolatkiem.

Decyzja, ogłoszona w niedzielę, wchodzi w życie natychmiast, zaledwie kilka dni po tym, jak Bruins podpisał w piątek kontrakt z Millerem. Ta zmiana nastąpiła po ujawnieniu nowych informacji, najwyraźniej związanych z zastraszaniem, które w pewnym momencie Doprowadziło to do tragicznych konsekwencji, gdy gracz był w szkole.

14-letni Miller został skazany za znęcanie się, w którym on i inny nastolatek zostali oskarżeni o nakłonienie czarnego kolegę z klasy, Isaiaha Myersa Crothersa, do jedzenia cukierków, które zostały umieszczone w pisuarze. Republika Arizony otwarty.

Miller i inny nastolatek przyznali się do znęcania się w sądzie dla nieletnich w Ohio i zostali skazani na prace społeczne, według The Republic.

Wyjaśniając decyzję o podpisaniu kontraktu z 20-letnim Millerem, prezes Boston Bruins Cam Neely powiedział, że zespół dokładnie rozważył fakty, ponieważ był ich świadomy, „że w wieku 14 lat podjął złą decyzję, że doprowadziło do aktu oskarżenia zdarzenia” .

Zrozumieliśmy, że był to odosobniony przypadek i że podjął znaczące działania na rzecz reformy i był zaangażowany w ciągły rozwój osobisty. Opierając się na tym zrozumieniu, zaproponowaliśmy mu kontrakt, powiedział Neely.

Po pojawieniu się nowych informacji zespół zdecydował, że w ich najlepszym interesie jest anulowanie możliwości. Oświadczenie zespołu nie zawierało tych informacji.

„Mamy nadzieję, że będzie kontynuował współpracę z profesjonalistami i programami, aby rozwijać swoją edukację i rozwój osobisty” – powiedział Neely.

Neely przeprosił również Myers-Kruthersa i jego rodzinę za podpisanie kontraktu, a także członków organizacji, fanów, partnerów i społeczność.

„Izajaszowi i jego rodzinie, bardzo przepraszam, jeśli ten podpis sprawił, że ty i inne ofiary czuliście się niewidzialni i niesłyszani. Przepraszamy za głęboką krzywdę i wpływ, jaki wywołaliśmy” – powiedziała Nellie. „Będziemy nadal sprzeciwiać się zastraszaniu i rasizmowi we wszystkich jego formach”.

READ  Wilki upominają Edwardsa za jego fobię w mediach społecznościowych

Neely dodał: „Wreszcie, jako ojciec, wierzę, że jest to lekcja dla innych młodych ludzi. Bądź świadomy lekkomyślnych zachowań i podążaj za grupowym nastawieniem, aby skrzywdzić innych. Reperkusje można odczuć na całe życie”.

The Bruins nie skonsultowali się z ligą przed podpisaniem kontraktu z Millerem, komisarzem NHL Gary Bateman powiedział W sobotę nazwał to, co robił Miller, „nagannym” i „nie do zaakceptowania”.

„On nie przyjedzie do NHL. W tym momencie nie kwalifikuje się do NHL. Przemawiając na NHL Global Series w Tampere w Finlandii, nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek byłby uprawniony do dostania się do NHL” – powiedział Bettman podczas przemawiania podczas NHL Global Series w Tampere w Finlandii.

„Więc odpowiedź jest taka, że ​​mogli zatrudnić go do gry gdzie indziej, a to kolejny problem z ligą, ale nikt nie powinien w tym momencie myśleć, że kwalifikuje się lub może zakwalifikować się do NHL. dodano Batmana.

Stworzony przez Arizona Coyotes w 2020 roku, zespół później wycofał swoje prawa po tym, jak raport Republiki ujawnił skazanie za zastraszanie.

CNN zwrócił się do przedstawiciela Millera o komentarz i nie otrzymał natychmiast odpowiedzi.

Kiedy Bruins początkowo podpisał kontrakt z Millerzespół dostarczył oświadczenie zawodnika mówiące: „Kiedy byłem w ósmej klasie, podjąłem bardzo złą decyzję i postąpiłem niewłaściwie”.

„Bardzo mi przykro z powodu wypadku i przeprosiłem tę osobę. Od czasu wypadku lepiej zrozumiałem dalekosiężne konsekwencje moich działań, których nie rozpoznałem i nie zrozumiałem prawie siedem lat temu. ” jasne, to, co zrobiłem, gdy miałem 14 lat, było złe i nie do przyjęcia. Na tym świecie nie ma miejsca na brak szacunku dla innych, a ja obiecuję skorzystać z okazji, aby wypowiedzieć się przeciwko znęcaniu się nad innymi”.