28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bomby „Argylle” na otwarciu kasowym – The Hollywood Reporter

Bomby „Argylle” na otwarciu kasowym – The Hollywood Reporter

Odrzucona przez wielu krytyków i konsumentów, kosztowna komedia szpiegowska w reżyserii Matthew Vaughna Argyle Zbombardował sprzedaż kasową w Ameryce Północnej, co było największą porażką teatralnych ambicji Apple w dotychczasowej historii.

Według źródeł film miał premierę z szacunkową kwotą 18 milionów dolarów w 3605 kinach i ceną wahającą się od 200 do 250 milionów dolarów. Wyniki nie były dużo lepsze za granicą Argyle Został otwarty za szacunkową kwotę 17,3 mln USD z 78 rynków, a globalny start wyniósł 35,3 mln USD. Dobra wiadomość: dzięki brakowi konkurencji wygrała weekend.

Uniwersum dystrybuuje Argyle W imieniu Apple Original Films w sprawie opłat dystrybucyjnych. Ponieważ Apple to przede wszystkim jedna z najbogatszych firm technologicznych na świecie, dla której priorytetem jest merytoryczna strona streamingu, jego wysiłki teatralne są oceniane inaczej. Gdyby stare hollywoodzkie studia wypuściły wart 200 milionów dolarów film przedstawiający takie rzeczy, zostałyby wprowadzone w błąd.

Argylereżyserowany na podstawie scenariusza Cudowna kobietaNapisany przez Jasona Foxa, Jason Fox opowiada historię bestsellerowej powieściopisarki szpiegowskiej i samotniczki kochającej koty, której spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wątki jej książek zaczynają się rozwijać.

Realistycznemu thrillerowi szpiegowskiemu Vaughna nie brakuje gwiazdorskiej mocy. W obsadzie znajdują się Bryce Dallas Howard, Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryan Cranston, John Cena, Ariana DeBose, Dua Lipa, Catherine O'Hara, Sofia Boutella i Samuel L. Jackson. Kot Alfie gra Chipa, prawdziwego zwierzaka supermodelki Claudii Vonn (z domu Schiffer).

Argyle To trzecia tradycyjna premiera kinowa Apple w ostatnich miesiącach, po nominowanym do Oscara filmie Martina Scorsese Zabójcy Księżycowego Kwiatu I Ridleya Scotta Napoleon. Produkcja obu filmów kosztuje co najmniej 200 milionów dolarów. Wiele osób w Hollywood uważa, że ​​to dobrze, że Apple Original Films rzuca kapelusz na ring, ponieważ oznacza to, że więcej filmów zostanie wyświetlonych na dużym ekranie, zanim trafią do streamingu w Apple TV+.

READ  William Shatner opisuje podróże kosmiczne w nowej książce „Boldly Go”

Chociaż może to być nagroda, moja droga, Zabójcy Księżycowego Kwiatu – który otrzymał 10 nominacji do Oscara, co stanowi trzecią po nim liczbę nominacji dla dowolnego filmu Oppenheimera (13) I Złe rzeczy (11) – Epopeja Scorsese zarobiła w światowych kasach jedynie 157,6 miliona dolarów. Napoleon Nieco lepiej wypadł dotychczas – 219,4 mln dolarów (ten ostatni film otrzymał trzy nominacje do Oscara).

Drugą nowością w ogólnopolskiej kasie w ten weekend będzie specjalna edycja kultowego serialu Wybraniec: Sezon 4, odcinki 1-3. Producenci serialu aktorskiego chcieli udostępnić go najpierw w kinach. Odcinki czwarty, piąty i szósty ukażą się w kinach jeszcze w tym miesiącu. Wydarzenia traktujemy ze zrozumieniem wybór Teatralnie w najszerszym wydaniu w historii.

Serial przekroczył oczekiwania i zajął drugie miejsce z szacunkową kwotą 6,1 miliona dolarów z 2260 kin w trzy weekendy. Oficjalne otwarcie odbyło się w czwartek, więc koszt czterodniowego otwarcia wyniósł 7,5 miliona dolarów.

Amazon Studios MGM i Miramax pszczelarz W czwarty weekend nadal osiągał dobre wyniki, zarabiając 5,3 miliona dolarów w 3277 lokalizacjach, co daje łączną kwotę 49,4 miliona dolarów w kraju i jeszcze lepsze 73,1 miliona dolarów za granicą, co daje łączną kwotę 122,5 miliona dolarów na całym świecie.

Wśród pozostałych Warner Bros. muzyka Wonka przekroczył w kraju granicę 200 milionów dolarów, podczas gdy musical Paramount Mam na myśli dziewczyny W wyniku wotum zaufania dla tego często krytykowanego gatunku zarobił ponad 90 milionów dolarów.

Wonka, która w weekend zajęła czwarte miejsce pomimo swojej ósmej trasy koncertowej, nadal głośno śpiewa za granicą. Obejmuje to otwarcie na kwotę 5,6 mln dolarów w Korei Południowej przy łącznej wartości 270,6 mln dolarów za granicą i 571,7 mln dolarów na całym świecie, co stanowi największe w historii otwarcie sezonu wakacyjnego na koniec roku.

READ  Harry Styles i Chris Pine „plują”? Wyjaśnimy ci: „Nie martw się, kochanie”.

W kasie specjalności nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy film Amerykańska fantazja (Amazon MGM Studios) i Złe rzeczy (Searchlight) pozostaje w pierwszej dziesiątce i stale się rozwija.

Amerykańska fantazja Zajął dziewiąte miejsce z 2,3 miliona dolarów, co zwiększyło liczbę kin do 1902, co daje łączną kwotę 15 milionów dolarów w kraju.

Złe rzeczy Następnie 2,1 miliona dolarów z 1905 kin. Przekroczył 28,2 miliona dolarów w kraju i 40 milionów dolarów za granicą, co daje łączną kwotę 68,3 miliona dolarów na całym świecie. lokalnie, Złe rzeczy Może pochwalić się najlepszym pokazem w historii premiery platformowej w 2023 r. i drugim najlepszym pokazem ery po pandemii, po zeszłorocznej sensacji Oscara (i zdobywcy najlepszego filmu) Wszystko wszędzie na raz.